PDA

Zobacz pełną wersję : FireBoard, instalacja



hellogrish
13-01-2008, 15:21
witam,

glupie pytanie, ale jak w ogole zainstalowac FireBoard?
nie ma zadnego readme ani nic..
a joomle poznaje dopiero od 2 nich..

pozdrawiam,
g

zwiastun
13-01-2008, 15:27
To może zacznij od rzeczy prostszych. Tak samo, jak każdy inny komponent.

s1ntex
13-01-2008, 19:23
Installers - components - wybierasz plik z komponentem.

Następnie, najeżdżasz na: Component - wybierasz Fireboard forum i tam jest: Dokończ instalację, klikasz 'czysta instalacja' i wszystko.

kosa351
06-05-2008, 07:47
Witam,
może lamerskie pytanie, ale dlaczego nie mogę zainstalować Fireboard 1.0.4 w wersji polskiej?
Ściągnąłem pakiet stąd http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,241/
, a przy próbie instalacji wyskakuje mi taki błąd http://imagehost.lazy-night.com/files/1/other/joomla.jpg
Natomiast gdy ściągnę z oficjalnej strony Fireboard http://www.bestofjoomla.com/content/blogsection/3/9/ to instaluje się normalnie.
Jak rozwiązać ten problem? Wersja Joomli 1.5.0

zwiastun
06-05-2008, 08:58
Może w pakiecie jest jakaś usterka, np. związana z kodowaniem.
Zainstaluj wersję angielską, a następnie dodaj sobie język polski. Wystarczy pzesłąć plik FTPem

kosa351
06-05-2008, 10:45
To czas na kolejne pytania :)
Przegrałem katalog language z dwoma plikami english.php i polish.php do katalogu gdzie mam forum czyli /components/com_fireboard/. Gdzie teraz w PA zmienić język, czy opis Panelu Admina Fireboard też będzie po polsku?
I teraz chyba najważniejsze - jaki jest adres mojego forum?

inkos
06-05-2008, 10:58
I teraz chyba najważniejsze - jaki jest adres mojego forum?
Zarty sobie z nasz robisz czy co? Jeśli nie to zamiast szukania adresu swojego forum zaglądnij na pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl. Przed udzieleniem odpowiedzi na kolejne Twoje pytania o podstawy bedziesz musial odpowiedziec na kilka pytan z zakresu materialu umieszczonego na tych stronach. Moze to wielki leniu zmusi Cię do lektury i opanowania podstaw. :)

kosa351
06-05-2008, 12:31
Nawet nie myślałem, że może to być żart :P
Okej poradziłem sobie z polskimi znakami i kodowaniem (plik językowy poleciał tam gdzie nie trzeba i jak pewnie wiecie zamiast w /components/com_fireboard/ powinien być leżeć w /administrator/components/com_fireboard/).
Według mnie w PA Fireboard brakuje linka/buttona przekierowującego prosto do naszego forum. Sporo się natrudziłem aby uzyskać adres mojego forum, który do standardowo zainstalowanego jest: naszastrona.com/index.php?option=com_fireboard. Być może się mylę i gdzieś jest taki link w PA, ale ja nie zauważyłem.
Jednak do czego zmierzam. Jest problem z działaniem forum przy włączonej funkcji "proste adresy". Sam portal śmiga ładnie przy aktywnych:
- Proste adresy
- Korzystaj z mod_rewrite
- Adresy z przyrostkiem
Natomiast sam Fireboard nie "wyrabia" i po prostu strony się nie ładują.
Np. poprawny adres jakiegoś forum index.php?option=com_fireboard&Itemid=0&func=showcat&catid=2 zamieniany jest na
component/fireboard/?func=showcat&catid=2.

Żeby znowu nie był - przeszukałem wszystkie tematy, które znalazła mi szukajka ze słowem Fireboard, a szukajka w pomoc.joomla.pl ze słowem kluczowym Fireboard nic nie znajduje. :)
Może dobrym rozwiązaniem byłaby instalacja osobnego pluginu SEO do optymalizacji portalu?

Pozdrawiam

kosa351
07-05-2008, 08:19
OK, problem rozwiązany.
Wszystkim, którzy planują korzystać z "Prostych adresów" radzę tą funkcję włączyć zaraz po instalacji Joomli. Bynajmniej było tak w moim przypadku. Po instalacji Fireboard'a zacząłem się bawić funkcjami optymalizacyjnymi pod wyszukiwarki i wyszło jak wyszło czyli **************** :)

Pzdrawiam