PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z komponentami po przenosinach



chloe
13-01-2008, 16:51
Witam,
przeniosłam stronę na joomla 1.0.11 stable z jednego serwera na drugi (nazwa.pl) i pojawia mi się parę błędów. Mianowicie kiedy próbuję w panelu administracyjnym wejść do jakiegoś komponentu to system wraca z powrotem na stronę główną admina. Nie da się przejrzeć żadnego komponentu. Sprawa dotyczy tylko tych komponentów, które były instalowane jako dodatkowe (czyli np. Banery działają poprawnie). Co więcej, na stronie część komponentów działa (np. Księga gości wyświetla się poprawnie), a część nie (np. nad Forum wyświetlił mi się błąd, który wklejam poniżej). Co mogę zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.

Proszę też o wiadomość, czy przy przenosinach Joomla trzeba nadpisać wszystkie foldery po instalacji (tj. przenieść ze starego serwera na nowy takie foldery jak components, modules itd)? Bo tak właśnie zrobiłam...

A takie są błędy w Forum:

Warning: main(/home/site/ftp/Domena/administrator/components/com_joomlaboard/joomlaboard_config.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/site/ftp/Domena/components/com_joomlaboard/joomlaboard.php on line 69

Warning: main() [function.include]: Failed opening '/home/site/ftp/Domena/administrator/components/com_joomlaboard/joomlaboard_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/site/ftp/Domena/components/com_joomlaboard/joomlaboard.php on line 69

Warning: main(/home/site/ftp/Domena/administrator/components/com_joomlaboard/language/english.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/site/ftp/Domena/components/com_joomlaboard/joomlaboard.php on line 84

Warning: main() [function.include]: Failed opening '/home/site/ftp/Domena/administrator/components/com_joomlaboard/language/english.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/site/ftp/Domena/components/com_joomlaboard/joomlaboard.php on line 84

Warning: main(/home/site/ftp/Domena/administrator/components/com_joomlaboard/joomlaboard_config.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/site/ftp/Domena/components/com_joomlaboard/forum.conf on line 35

Warning: main() [function.include]: Failed opening '/home/site/ftp/Domena/administrator/components/com_joomlaboard/joomlaboard_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/site/ftp/Domena/components/com_joomlaboard/forum.conf on line 35

zwiastun
13-01-2008, 20:02
Jak widzisz zapewne - wszystkie błędy dotyczą JoomlaBoard
a) wywaliłbym bo jest lepiej rozwinięty następca (FireBoard)
b) sprawdzić konfigurację tego komponentu, zapisać ją na nowo
c) sprawdzić, czy wywoływane pliki są fizycznie na swoim miejscu i czy są do nich prawa dostępu