PDA

Zobacz pełną wersję : Polski panel administracyjny



Ruta89
26-03-2006, 22:07
Witam, ściągnołem sobie i zainstalowałem Joomla 1.08 PL, jednak panel administracyjny nie jest po polsku. Są jakieś patche łatki aby był po polsku?

Dylek
26-03-2006, 22:27
Zwiastun wydal pelna polska wersje ze spolszczonym panelem admina. Znajdziesz ją tutaj (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,119/).

stone
27-03-2006, 13:29
Istnieje tez mozliwość że masz nie ustawiony odpowiednio język w globalne konfiguracji

Ruta89
27-03-2006, 19:18
Link nie działa.

zwiastun
28-03-2006, 03:20
www.joomla.pl - PLIKOWNIA (menu: POBIERZ) (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,select/id,1/)

studentka
10-11-2006, 12:12
Jestem studentką matematyki. Muszę zrobić projekt portalu na zaliczenie w Joomli. Mam zainstalowaną wersje 1.0.11 , ale nie mogę zainstalować spolszczonej wersji 1.0.11 (takie wymagania ma nauczyciel) - mogę zainstalować tylko sam spolszczony panel administracyjny, ale nie wiem gdzie go mogę znaleź i jak to mogę zrobić (zupełnie się na tym nie znam).

Dylek
10-11-2006, 12:24
Nie ma czegos takiego jak doinstalowanie spolszczonego panelu admina - wez z joomla.pl cala polska wersje 1.0.11 i zainstaluj od poczatku - bedziesz miala full pl

studentka
10-11-2006, 15:36
No właśnie nie mogę tak zrobić:(

Dylek
10-11-2006, 23:26
No to popros nauczyciela o dostarczenie Ci instalki polskiego panelu admina do zainstalowania, skoro taki madry.

zwiastun
11-11-2006, 09:11
No właśnie nie mogę tak zrobić:(

Proszę trochę jaśniej. Co znaczy, że nie możesz tak uczynić?
Joomla można zainstalować na własnym komputerze. Ba. Nawet nie trzeba instalować na komputerze. Można umieścić na USB - serwer Apache wraz z PHP, MySQL i oczywiście z Joomla. Wszystko przygotować na USB. Dołaczyć USB do pisanego tekstu pracy dyplomowej.

studentka
12-11-2006, 13:33
To jest projekt na zaliczenie, nie praca dyplomowa. Do tego jeszcze mi daleko, nawet bardzo daleko.

Nie że nie mogę dla tego żeby to nie było możliwe tylko nauczyciel nam zainstalował na serwerze orginalna wersje Joomli 1.0.11 i możemy tylko zainstalować polską wersję admina (bo on tak chce z jakiegoś tam powodu). No i nie wiem co mam zrobić, bo podobno to jest możliwe (wg. niego) :confused:. Ale on powiedział że nie będzie za mnie tego robił i szukał jak to zrobić (kazał mi się dowiedzieć czy naprzykład istnieje sam admin po polsku w wersji 1.0.10 i czy coś się stanie - jeśli tak- jak go zainstaluję do wersji 1.0.11, albo dowiedzieć się czy można wziąść pliki dotyczące języka w panelu administrayjnym - i jak tak to które - i zainstalować tylko je, ewentualnie powiedział że mogę sobie sama przetłumaczyć panel administracyjny :eek:). No i nie wiem co zrobić. W zeszłym roku studentom, którzy pracowali nad podobnym projektem udało się rozwiązać ten problem.

Dylek
12-11-2006, 20:13
Nie kumam - skoro powiedzial ze jest mozliwe zainstalowanie admina po polsku, to dlaczego kaze Wam szukac w necie czy istnieje polski panel admina? Sam sobie przeczy w tym momencie.
Polski panel sam w sobie jako taki nie istnieje. Z prostej przyczyny - standardowa Joomla nie umozliwia doinstalowania czegos takiego.
Przetlumaczyc sobie mozesz na dwa sposoby:
1. tlumaczac wszystkie stringi jezykowe wewnatrz plikow php (zdrowia zycze).
2. zainstalowac nazwijmy to hacka, wyciagajacego owe stringi do osobnego pliku (tak, jak to jest zrobione w polskiej wersji Joomli) i podlozyc polski plik jezyka panelu admina - ale tego Ci nie wolno o ile zrozumialem.
Tak czy siak - czlowiek ma wygorowane ambicje, ktore stara sie Waszym kosztem zrealizowac. A ze w zeszlym roku studentom sie udalo - nie ma rzeczy niemozliwych - tylko po co wywazac otwarte drzwi? Koles chce zrobic Waszymi rekoma wlasna polska wersje Joomli? Niech sie oprze na naszej - bedzie mu latwiej i szybciej :P

Viking
13-11-2006, 05:42
a może wystarczy nadpisać pliki tamtej "asystenckiej" wersji polską wersją i zmienić język frontu na angielski. Front zostanie "oryginalny" admin będzie polski ;)

zwiastun
13-11-2006, 06:27
1. W zeszłym roku być może się udało, bo istniało wówczas odpowiednie narzędzie. O ile pamiętam, do wersji 1.0.3 była przygotowana nakładka złożona tylko z plików, które trzeba było nadpisać.

2. Wytłumacz swojemu nauczycielowi, że takiej nakładki do Joomla 1.0.11 nie ma.
Możesz ją, oczywiście, stworzyć sama (nie jest to aż takie trudne), ale - jak zauważa Dylek - coś tutaj jest niejasne.
W ogóle nie ma takiej możliwości, by nadpisać tylko pliki administratora.
a) spolonizowanie administratora wymaga wymiany podstawowego pliku definiującego większość funkcji Joomla - /includes/joomla.php oraz kilku innych, pomniejszych.
b) zmiany dokonane w skryptach panelu administracyjnego skutkują - w przypadku podstawowego komponentu - content - nieco zmodyfikowane reakcje na stronie głównej (w bazie danych czas zakończenia publikacji jest oznaczony polskim słowem NIGDY, a nie angielskim never; stąd konieczne jest nadpisanie także skryptów tego komponentu.
c) spolonizowanie panelu administratora ma swoje odzwierciedlenie równiez w pliku configuration.php (dochodzi jedna zmienna $alang) - pliku nie trzeba wszakże wymieniać, po nadpisaniu spolonizowaną wersją wystarczy dokonanie odpowiednich ustawień w panelu administratora i zapisanie ich.)

3. Twój nauczyciel niekoniecznie musi być i najpewniej nie jest w tej mierze doinformowany. Szczegóły polonizacji panelu administratora zna w gruncie rzeczy 2-3 osoby w Polsce. NIe oczekuj zatem, że zna je nauczyciel, nawet jeśli się "wgryzał" w Joomla dość poważnie.

Daj mu do przeczytania ten post.

Najprostsze rozwiązanie: nadpisać wszystko wersją pobraną z naszej plikowni. Nieco bardziej złożone: - w Changelog znajdziesz wykaz wszystkich zmodyfikowanych plików. Można się bawić nadpisując je kolejno, ale wtedy o wiele łatwiej o pomyłki!
Wersja opublikowana w naszej plikowni jest stabilna. Kilka drobnych usterek naprawisz za 2-3 dni (mam nieco więcej czasu, więc opublikuję zapowiedzianą łatkę - musze ją wszakże dobrze jeszcze przetestować!)

motodiabel
25-10-2007, 14:34
Witam. mam Joomla! 1.0.13 Stable w pelnej polskiej wersji, jednak nie mam polsiego admina, w languages i w global settings mam ustawoione na polski lecz nadal admin jest po ang a polskie znaki to krzaki. Juz sie tu naczytalem ale nic nie dziala. W global tez nie mam mozliwosci zmiany jezyka admina. HILFE!

Viking
25-10-2007, 14:44
Jaki dokładnie pakiet pobrałeś i skąd?

motodiabel
25-10-2007, 16:14
pelny pakiet z joomla.pl

mozna sie przyzwyczaic do tych krzakow i admina ang ale jest strasznie pomieszane, no i format daty i miesiace na glownej tez sa w ang.

http://www.cdidn.edu.pl/index.php?option=com_events&task=view_month&Itemid=1&year=2007&month=11&day=25

zobacz na dymek jak najedziesz na wydarzenie w kalendarzu

Viking
25-10-2007, 16:26
Język/krzaki w kalendarzu zależą od skryptu kalendarza. Być może wystarczy zapisać pliki językowe kalendarza w UTF8 (zachowaj kopię) lub zmienić ustawienia w kalendarzu. Jednakże kiedyś przerabiałem skrypt, na którym jest oparty J!Cal i pamiętam, że było to bardziej skomplikowane, ponieważ kalendarz nie korzystał z mechanizmów Joomla! do generowania treści.

toap
19-01-2008, 21:17
Mam podobny problem...czytałem na forum aczkolwiek nie znalazłem...mam ver. 1.0.13 Stable PL. Włączyłem język w site languages jak i w global configurations na PL a panel admin. nadal jest w języku eng. w katalogu languages nawet nie ma plików do ver eng. tylko pl.
co ja źle robie....
co umknęło mojej uwadze...
Dzięki za radę i pozdrawiam

zwiastun
19-01-2008, 23:50
Co robisz źle? Nie czytasz. Oficjalny Joomla ma zaplecze w języku angielskim.

toap
19-01-2008, 23:58
cóż zrobić, aby mieć ten panel w PL??
Dzięki wielki człowieku za rozjaśnienie mego jeszcze ciemnego umysłu

zwiastun
20-01-2008, 07:08
Sarkazm zachowaj na koleżeńskie spotkania!
http://www.joomla.pl/index.php/content/view/368/2/