PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie znaki w plikach PDF



mw.wojcik@gmail.com
15-01-2008, 12:46
Witam
Chciałbym prosić o jakieś wskazówki co należy zrobić w klasie pdfphp, aby można było uzyskać poprawnie wygenerowane pliki z artykułów joomla. Póki co nie mam polskich znaków. Widzę że ktoś miał już podobne problemy,
http://forum.joomla.org/index.php?topic=9703.0;wap2, jednak linki z poradami niestety są już nieaktywne.

Bardzo proszę o pomoc

pozdrawiam
mario

zwiastun
15-01-2008, 14:11
A w której wersji polskiego wydania Joomla! masz problem z polskimi PDF-ami?

mw.wojcik@gmail.com
15-01-2008, 14:31
A w której wersji polskiego wydania Joomla! masz problem z polskimi PDF-ami?

Uzywam wersji 1.0.13 stabilnej, jednak korzystam z hostingu i nie jestem pewny czy administrator pobral wersje spolszczona...
Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC

ale mysle ze nawet jesli zainstalowana zostala wersja miedzynarodowa to nie powinno byc problemem z przystosowaniem jej do generowania pdfow z polskimi znakami, wydaje mi sie ze trzeba bedzie podmienic czcionke i jakos ja "zarejestrowac"... tylko nie za bardzo wiem jak to zrobic... znalazlem jakies how to... ale one dotyczyly virtuemart...

kawor
29-01-2008, 19:51
Mam ten sam problem. Dołączam się do prośby....

inkos
29-01-2008, 19:57
Mam ten sam problem. Dołączam się do prośby....
Jaką wersję polskiego pakietu Joomli używasz i skąd ją sciągłeś.

kawor
29-01-2008, 20:05
Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC

Ściągnięta chyba z joomla.pl

Wyświetlana treść pdf zawiera wszystkie tagi html:

inkos
30-01-2008, 00:14
Ściągnięta chyba z joomla.pl
Chyba czy na pewno? Niby nic a robi różnicę.
Podaj linka do swojej strony.

zwiastun
30-01-2008, 03:30
Oficjalne wydanie Joomla 1.0.x nigdy nie obsługiwało polskich znaków w PDF!
stąd a)
Atakować dostawcę usług - administratora: udostępnia, niech to zrobi porządnie, a nie zmusza użytkowników do szukania rozwiązań, na których się znać nie muszą.
Sprawa prosta, niestety nie jest.
Inaczej trzeba rzecz rozwiązać, gdy witryna jest kodowana w utf-8, inaczej gdy w ISO. Jeśłi dostawca problemu rozwiązać nie potrafi, może nam zlecić te usługę :). My swoje już zrobiliśmy w tej mierze. Nawet aż nadto!

kawor
30-01-2008, 09:10
Na razie strona jest w trakcie testowania pod adresem http://mywellness.pl/_index.php
generalnie właściwie wyświetlają się polskie znaki, tylko w pdf "krzaczki", tagi itp.

mw.wojcik@gmail.com
31-01-2008, 10:29
Moja strona również kodowana jest w ISO....

mw.wojcik@gmail.com
31-01-2008, 10:32
Pozatym nei chce prosic zeby ktos zrobil to za mnie... bo to nie o to chodzi... moze nawet moglbym w ogole nie uzywac pdfa, ale chcialbym zrozumiec problem i go sam go usunac. Tylko to mnie rozwinie....

mw.wojcik@gmail.com
01-02-2008, 10:26
Witajcie... ciagle nie daja mi spokoju te pdfy, udalo mi sie juz dolaczyc czcionke zawierajaca polskie znaki. W tym celu posluzylem sie programikiem konwertujacym ttf2pt1 (ttf2pt1.exe -a tahoma.ttf). Wygenerowane pliki tahoma.afm i tahoma.ttf umiescilem w katalogu JOOMLA_HOME/media, a nastepnie zmodyfikowalem plik JOOMLA_HOME/includes/pdf.php w nastepujacy sposob: $pdf->selectFont( './fonts/tahoma.afm' ); //choose font
Przy probie wygenerowania pdfa, wyskakuje jaki warning o bad BBox (cokolwiek by to nie znaczylo). No i niestety ciagle sa krzaki.

Czy o czyms zapominam (np o konwersji kodowania danych pobranych z tabeli)? Czy moj tok rozumowania jest dobry?
Strone mam kodowana w ISO, niestety nie wiem jak kodowana jest bazka, ale zakladam ze tez ISO (wnioskuje to stad ze: meta na stronach panelu administracyjnego ustawilem na ISO 8859-2, artykuly wprowadzam z formularzy, wiec gdyby baza stala na utfie to powinny pojawic sie krzaki - czy sie myle?)


Bardzo prosze o wskazowki. Ew. informacje ze nietedy droga...

Pozdrawiam
mariusz