PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria



kangur007
15-01-2008, 14:17
Potrzebny mi jakiś dobry komponent z galerią. Byłbym również zadowolony gdyby ktoś np. wstawił z link z objaśnieniem tego komponentu (czyli jak i gdzie składać tą galerię). Próbowałem stworzyć galerię, jednak mi jakoś to nie wychodzi. Nie wiem od czego się zabrać.

Z góry dziękuję !

mery_master
15-01-2008, 14:46
Zoom Gallery, multithumb i inne. polecam joomla extensions (google.pl).

kangur007
15-01-2008, 14:59
Chciałbym dodać iż sam próbuję się bawić w Jomnik Gallery, HeIxmage - jednak na razie mi NIC nie wychodzi ... :/ a co do Zoom Gallery - próbuję zainstalować i nie mogę tego zrobić :] :/

sogo
15-01-2008, 15:33
zoom gallery to już nie rozwijany projekt.
próbuj nową Pony Gallery:
http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,243/
pozdr.

kangur007
15-01-2008, 16:14
Dziękuję za informację... Zaraz spróbuję zainstalować. A czy jakiś poradnik dot. tego komponentu, albo jakiś innych :] ? Bo nie wiem od czego zaczać ^^ :/

sogo
15-01-2008, 18:13
instalacja jak każdego komponentu. W panelu administracyjnym galerii wszystko po polsku.
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/135/26/
pozdr.

kangur007
15-01-2008, 21:15
Tak. Wiem, jak się instaluję, tylko w prawie co każdym komponencie występuję błąd. Przy instalacji występuję błąd, i nie wiem jak temu zaradzić, i te komponenty co chcę zainstalować - to klapa, a te mniej znaczące się instalują ;)... Hmmm, a odnośnie galerii, spróbuję poszukać poradników do moich komponentów :)



Dziękuję ;)

mery_master
16-01-2008, 01:02
Moze napisz nam jakie to błędy ?

zwiastun
16-01-2008, 02:15
zoom gallery to już nie rozwijany projekt.
próbuj nową Pony Gallery:
http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,243/
pozdr.
Może nie umiem czytać, ale ze strony projektu dowiedziałem się, że autor i owszem - nie rozwija już zoom dla Joomla 1.0, ale nie zaprzestał rozwijania komponentu. Pracuje nad wersją dla Joomla 1.5.
ZOOM jest równie dobrym wyborem, jak kilka innych, co oczywiście nie umniejsza walorów Pony.
Przy okazji: warto poświęcić nieco czasu na "polska trudna języka" jak to ujął Inkos. W uzupełnionym tłumaczeniu: powtórzone stare błędy, maniera nieuzasadnionego stosowania wielkich liter w środku wypowiedzeń - to również błąd ortograficzny!, niektóre frazy jak wprost z translatora, już i tak rozwlekłe objaśnienia odautorskie "przegadane" - wybaczcie - tłumaczeniem, które można potraktować co najwyżej jako materiał roboczy).
Raczej powstrzymuję się od krytyki tłumaczeń, zdając sobie sprawę, ile to roboty, ale też trudno mi godzić się na tak daleko idące kalanie języka polskiego!

sogo
16-01-2008, 08:49
no cóż, nie każdy jest i może być profesjonalistą jak Ty Zwiastunie, nie każdy jest polonistą wybitnym. Fakt, joomla zasługuje na perfekcję i pierwszy z brzegu nie powinien Jej tykać ot tak sobie. Tak więc, ja jako mały niegodny Jej i Twojej łaskawości usuwam się w cień. Tobie, jako człowiekowi traktującemu się jako ojciec dzieła, życzę gromadki zdolniejszych pomocników w Jej udoskonalaniu. Robiłem to co robiłem i tak jak umiałem. Teraz zadbam o swoje zdrowie :). Mimo wszystko nieraz miło było na tym forum.
pozdr.

zwiastun
16-01-2008, 14:04
Ależ! Czemu zaraz urażony ton, usuwanie się w cień i sarkazm!

Moja uwaga w najmniejszym stopniu nie była osobistą wycieczką! Wykonujesz bardzo bardzo dużo i potrzebnej pracy, którą trzeba cenić i która przecież jest doceniana!

I doskonale wiesz, że choć w innych przypadkach z moją powściągliwością bywa różnie, to jeśli chodzi o uwagi dotyczące tłumaczeń jest wyjątkowa, choćby dlatego, że kolejka chętnych do tłumaczenia i udostępniania swojej pracy jaka jest, każdy widzi. Wiesz również, że bez zobowiązań jestem gotów w tej pracy w miarę swoich możliwości pomóc.

Przejrzyj na spokojnie pakiet z tłumaczeniem PonyGallery i to co napisałem - nie napisałem ani, że to Twoje błędy, ale że powtórzone. Nie ma tutaj nawet informacji, że przygotowałeś to wydanie!

Wybacz, ale zupełnie nie rozumiem Twojej reakcji!