PDA

Zobacz pełną wersję : Mostek SMF 1.1rc2 + v1.08



Rlyeh
27-03-2006, 02:11
Zobaczyłem właśnie news "Pomost Joomla/Mambo i forum SMF ". No cóż, dobrze, że doczekało się publikacji tutaj, nie trzeba grzebać po chorych miejscach, żeby dorwać mostek, i jeszcze bonusowo spolszczenie jest. Ale.
W związku z tym, że w J! 1.08 wprowadzono kilka gratisów, np stopień uwierzytelniania, czy tam ogólnie jakieś zmiany związane z logowaniem, powstały problemy. Nawiązuję tutaj do np. takich wątków:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=63187.0
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=25718.0
Pobieżnie przejrzałem paczkę z mostkiem, i mam jedno pytanie (bo wnioskuję, że ta produkcja nie ma nic wspólnego z mostkiem wydanym przez użytkowników forum SMF?): czy to jest kompatybilne z 1.08? Nie chciałbym niepotrzebnie eksperymentować, może ktoś już próbował, i może podzielić się "wrażeniami"? W zasadzie problemy opisywane tutaj na forum + problemy mostka z 1.08 spowodowały, że nadal siedzę na J! 1.07. Ale lepiej być up-to-date, niż zastanawiać się później, czemu index wygląda inaczej ;p
Ostatecznie, jest dopiero druga...
----
Hm, działa, ale nie do końca. Wszystko zgodnie z procedurą - zero czerwonego koloru. Po próbie logowania ze strony głównej przekierowuje mnie do... nikąd. Zarówno przy zaznaczeniu przekierowania do Joomli, jak i do forum jedyne co widzę po wprowadzeniu nazwy użytkownika i hasła to pusta (żadnego tekstu, błędu, czy czegokolwiek) strona Joomli. Logowanie z poziomu forum (forum nie jest wrapowane) działa.
No i polskie krzaczki w pliku pdf - w 1.07 tego nie było. Ech, revert.
----
1.07 + ów komponent - to samo.
----
Wyciąg z acces.log
"POST //index.php?option=com_smf&Itemid=37&action=login2 HTTP/1.1" 404 4265 "http://cośtamgdzieśtam.com//index.php"
Ale dlaczego?
----
Będę się musiał przyjrzeć temu 1.08 i temu mostkowi dokładniej jutro, bo jednak człwiek źle się czuje wiedząc, że ma stare i dziurawe oprogramowanie na serwerze ;p
----
ps.: sznauję pracę tłumacza, ale "Pogoda Underground 1.0 PL " to nieporozumienie. Albo całość, albo nic.
----

Ok, odinstalowałem dokumentnie wszystkie dodatkowe komponenty, zrobiłem uaktualnienie J!, wrzuciłem komponent smf, połatałem, sprawdziłem, i wszystko działa jak trzeba. Mam tylko ale co do panelu logowania: zamiast
Miło, że znów jesteś! Witaj, %username%
Powinno być
Witaj, %username%. Miło, że znów jesteś!
Teraz zostało mi się tylko pomęczyć z polskimi znakami w tworzeniu pdf.

stone
27-03-2006, 12:54
Fajnie że tak ładnie Ci się udało wszystko poprawić:)

Co do polskich znaków w pdf, była swego czasu poprawka (poszukaj na forum) ale wydaje mi się ze w wersji 1.0.8pl ze strony joomla.pl jest to juz poprawione, chyba zesmy cos za dużo nadpisali przy aktualizacji ;)

Rlyeh
29-03-2006, 01:24
No właśnie nie jest. Na forum również nic nie znalazłem.
Rozwiązanie "na szybciora": przerzucić class.ezpdf.php, pdf.php i class.pdf.php (/includes) z wersji 1.07 do 1.08. Działa.

stone
29-03-2006, 07:54
czyli do poprawki, dzięki zwrócenie uwagi:)