PDA

Zobacz pełną wersję : dodatek umożliwiający dodawanie plików graficznych z poziomu public_frontend



furni
17-01-2008, 17:04
Witam

Szukałem ale nie trafiłem na żaden opis/wskazówkę jak rozwiązać problem dodawania plików graficznych do artykułów proponowanych przez użytkowników author, edytor, publisher.
Użytkownicy z frontend'a mogą dodawać artykuły ale co jeśli chcą dołączyć jakieś zdjęcie/grafikę? Chodzi mi o jakiś bardzo prosty komponent umożliwiający dodawanie plików bez wchodzenia na zaplecze strony i oczywiście bez dodatkowych zewnętrznych programów/aplikacji (tłumaczenie użytkownikom obsługi kilku programików jest pewnym utrudnieniem).
Czy zna ktoś może taki dodatek?

treker
17-01-2008, 17:07
Mam ten sam problem, przydała by się też możliwość dodania załącznika do arta, ale pliki graficzne są ważniejsze.

Radek68
02-02-2008, 21:39
Swoją drogą taka ta joomla niby fajna i OK, ale jak coś chce się zrobić to same problemy i kłopoty.
Ma ktoś może rozwiązanie tego problemu?

furni
02-02-2008, 23:44
Poradziłem sobie z tym problemem za pomocą komponentu Joomla Flash Uploader (JFU) - http://www.tinywebgallery.com/index_jfu.htm
Pod tym adresem jest paczka i instrukcja (trochę biedna, ale zawsze)
Dałem zatem możliwość użytkownikom uploadowania plików do katalogu images\stories\.. i w ten sposób mogą dodawać grafikę za pomocą JFU, a potem wiadomo dodaj artykuł i standardowo {mosimage}

inkos
03-02-2008, 01:42
Radek68 czy instalując Joomla liczyłeś się ze bedzie to tak jak z systemem operacyjnym po polsku zwanym "okna";). Zamiast biadolić że są same problemy i kłopoty poczytaj trochę wiecej na jej temat np. pomoc.joomla.pl. Nie mówiąc już o podstawach css, html, php i mysql które są potrzebne. W szczególności te pierwsze dwa - z tej wyliczanki - aby sobie w miarę radzić z "problemami" z Joomla. Joomla to nie "przedszkole" tutaj trzeba mieć przynajmniej ukończone kilka lat "podstawówki" z tworzenia stron internetowych (nie mylić z normalną szkołą). ;)

treker a czy spotkałeś się z takim edytorem do Joomla jak JCE. Jeśli nie to odszukaj sobie go w zasobach. Zainstaluj i doinstaluj do tego kilka dodatków a nie beziesz miał takich problemów. Pozatym rusz głową i myszką. Te tematy zostały już opisane na tym forum.

furni zamiast wyważać otwarte drzwi zapoznaj się także z edytorem JCE i dodatkami do niego. Darmowymi a jak masz kilka złotych to i tymi płatnymi. ;)

Radek68
03-02-2008, 02:17
Tak, szczerze mówiac nie widzę powodu dla którego MUSZĄ być problemy. I nie jestem zielony w HTMLu, mam kilka stron www do dziś działających na swim koncie. Ale nie lubię, jak coś MA działać a nie działa. Coś MA być, a nie ma.

inkos
03-02-2008, 02:27
Ale nie lubię, jak coś MA działać a nie działa. Coś MA być, a nie ma.
A co ma być (wedle opisu na stronach Joomla odnoszących się do konkretnych jej wersji) w Joomla a tego nie ma? Czy przed rozpoczęciem "przygody" z Joomla przeczytałeś trochę informacji na temat tego systemu? Patrząc na Twoja pierwsza opinię w tym wątku mam wątpliwości. Joomla to nie jest jedyny darmowy CMS na świecie. Nie jesteś na niego skazany. Jest wiele rozwiązań różniących się od siebie swoją funkcjonalnością (też w kwestii np. działów aktualności/news) nie mówiąc już o pakietach w całości komercyjnych.