PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomla 1.0.13 JIE-pl-utf



k_o
17-01-2008, 17:50
Witam.
Zainstalowałem joomla1.0.13 JIE- pl-utf instalacja przebiegła pomyślnie strona (szablon) pokazuje się w przeglądarce, ale kiedy próbuje się zalogować do części administracyjnej, po wpisaniu loginu i hasła ukazuje się komunikat "sesja wygasła, zaloguj się",nie mogę sie dostać do administracji.Pomocy;)

zwiastun
17-01-2008, 17:52
To że Ty tu jesteś pierwszy raz, to nie znaczy, ze inni też. Przeszukałeś forum? Pytania zadaje się wówczas, gdy nie ma na nie odpowiedzi!

przemeklew
17-01-2008, 21:58
Czas do wygaśnięcia sesji zapisany jest w pliku configuration.php w katalogu głównym instalacji Joomli.
Jak otworzysz plik to znajdź string:
$mosConfig_session_life_admin =
Tam jest w sekundach podany czas który Cię interesuje.

zwiastun
17-01-2008, 22:33
Rację oczywiście masz z informacją, gdzie jest.
Natomiast nie mieszaj ludziom w głowach!
Do edycji pliku konfiguracyjnego służy menedżer czy edytor konfiguracji w menu Witryna [Site] na zapleczu - zwał jak chciał, natomiast propozycje, by grzebać w plikach, powodują, że osoby, które nie znają nawet podstaw podstaw tworzą sobie niepotrzebne problemy. Znającemu się na rzeczy gdzie co jest w skryptach, pisać nie trzeba. Znajdzie bez problemu, albo zapyta. Zwykłych użytkowników informacje, że muszą grzebać w jakichś skryptach, po prostu straszą !

k_o
18-01-2008, 14:09
Sorki za zamieszanie i dzięki za rady :)

baska25
18-01-2008, 16:42
Witam.
Zainstalowałem joomla1.0.13 JIE- pl-utf instalacja przebiegła pomyślnie strona (szablon) pokazuje się w przeglądarce, ale kiedy próbuje się zalogować do części administracyjnej, po wpisaniu loginu i hasła ukazuje się komunikat "sesja wygasła, zaloguj się",nie mogę sie dostać do administracji.Pomocy;)

Mam podobny problem z tą wersją i z joomla_1_0_13-pl - instaluję - wszystko cacy, ale jak chce się zalogować do panelu administratora wywala mi całą białą stronę i zero komunikatów! Kompletnie nie wiem o co chodzi! Dodam że instalowałam obie wersje joomli na wiele różnych sposobów - bezpośrednio w public_html lub też w podkatalogu, z różnymi ustawieniami praw dostępu i z różnymi opcjami jakie znalazłam na tym i innych forach. Kompletnie nie wiem co może być przyczyną! Siedzę nad tym od tygodnia, nawet kupiłam książkę joomla!ćwiczenia a tam też nic. Pomóżcie!

fotopol
21-01-2008, 23:08
To że Ty tu jesteś pierwszy raz, to nie znaczy, ze inni też. Przeszukałeś forum? Pytania zadaje się wówczas, gdy nie ma na nie odpowiedzi!
Zwiastun ,czy Ci płaca za Twoją złośliwość?! Ty jesteą tu długo, ale twoje wypowiedzi to beznadzieja i odsyłanie do poradników. Czasami zastanów sie co piszesz. To forum jest po to by pomagać , a nie utrudniać. Troche szacunku dla ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rafales
22-01-2008, 08:09
Na forum jest zawsze tak, że skoro ktoś zadaje pytanie, ma problem i ktoś pomoże mu go rozwiązać, to po rozwiazaniu tegoż kłopotu pisze choc jedno zdanie w jaki sposób sobie poradził. A tutaj kupa. Problem z tego co widać rozwiązany, a podpowiedzi lub linku nie ma. I nie dziwę się, że ludzie zaczynają sie denerwować :)

k_o
22-01-2008, 10:31
Rozwiązałem problam tak:wywaliłem Joomla 1.0.13 JIE-pl-utf i zainstalowałem Joomla PE działa cacy i instaluje się bez problemów.Polecam wszystkim początkującym. Pozdrawiam wszystkich.