PDA

Zobacz pełną wersję : pliki- usuwanie- problem



mdz
27-03-2006, 17:39
Hej :)
Mam zainstalowana galerie Pony Gallery, i czesciowo z nia zwiazany jest moj problem, ale to chyba nie od niej zalezy, wiec tu napisze.
Jak w panelu administracyjnym usune zdjecie, to pozostaje ono na serwerze. Jak pozniej w FileZilli probuje usunac te pliki ze zdjeciami, pojawia mi sie komunikat:
"OdpowiedŸ: 550 Could not delete /public_html/components/com_ponygallery/img_pictures/beagle1.jpg: Permission denied"
Probowalam tez w cpanelu, probowalam zmieniac chmody..ale wciaz to siedzi i sie ie chce usunac...
wiecie,jak to wykasowac? :o

josh
27-03-2006, 19:29
uzyj joomlaxplorer

pozdr

mdz
27-03-2006, 19:47
Hmm nie za bardzo łapie o co chodzi,co to jest ten joomlaxprorer... :confused:

Rybik
27-03-2006, 20:11
Problem polega na tym, że serwer poza chmodami rozpoznaje również tzw. właściciela pliku i pomimo prawidłowych chmodów nie pozwoli pliku tknąć nikomu, poza właścicielem. Logując się przez ftp'a prawdopodobnie działasz jako pan 'nobody', logując się na konto shellowe chyba jako 'appache' albo 'root' - zalezy od ustawień serwera. Do joomli ma sie to tak, że większość komponentów joomla działa jako pan 'joomla' i pliki, które zostały za pomocą tychże komponentów wgrane na serwer mają przypisanego 'tatusia', czego efektem jest to, że niczego nieświadom user-admin nie może normalnie tknąć plików uploadowanych przez engine Joomla. Sposobem na to jest użycie takiego 'programu', który potrafi usuwać pliki a jednocześnie z punktu widzenia serwera działa za pośrednictwem pana 'joomla'.
Taki program to właśnie JoomlaXplorer, który przy okazji jest przydatnym i najlepszym managerem plików pod Joomla. JoomlaXplorer jest dodatkowo zabezpieczony ograniczeniem użytkowania jedynie przez Superadministratorów, co daje gwarancję że żaden pomniejszy redaktor witryny nie ma dostepu do plików. (ale mogę się mylić ;) )

Sova
28-03-2006, 11:49
Joomlaexplorer - masz tutaj (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,59/), zainstaluj i baw się.