PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla a PHP5



ziankovich
17-01-2008, 22:16
Z góry przepraszam, jeśli ten temat był już podejmowany, ale nic nie znalazłem.
Zakończyłem projekt u siebie na koputerze pod PHP4 i wgrałem go na serwer. Niestety okazało się, że tam jest PHP5. Więc trochę nawala mi.
Wśród najbardzie denerwujących problemów:
1. Przy dodawaniu artykułu w bazie przyswaja mu id=0, z tego powodu artykuł przechowuje się jako edytowany. Zamiast jego nic nie da się napisać. Leczę to wyprawianiem bazy i nadawaniem artykułu innego id. Dodałem w strukturze bazy właściwość temu polu autoincrement. Pomogło to.
2. Podobny problem wylazł z bazą administratorów. Tu jest gorzej. Ani dodawanie autoincrement, ani ręczne wyprawianie bazy na nic się nie zdaje. Dodanym użytkownikom system pozwala logować się tylko na frontpage, i to bez żadnych uprawnień. W liście administratorów na panelu backdoor nie pojawiają się i nie mogą być edytowani. Razem z tym istnieją w bazie i widać, kiedy są zalogowani (oczywiście tylko przez frontpage). To chyba jest najpoważniejszy problem, bo nie mogę oddać projektu do normalnego użytku.
3. Pojawił się problem z komponentem Joom!Fish. Nie chce zapisywać tłumaczenia. Jedyne rozwiązanie -- ręczna edycja bazy.
4. Nie opróżnia się Kosz.
5. No i jeszcze trochę drobniejszych problemów.

Najdziwniejsze jest to, że lokalnie wszystko chodzi jak zegar.
Czy są jekieś możliwości do rozwiązywania tych problemów? Podejrzewam, że coś jest nie w porządku z kompatybilnością PHP4 i PHP5.
Dzięki z góry za porady.

zwiastun
17-01-2008, 23:42
Powód jest dośc banalny, odkryłeś go zresztą - zrzut BD do importu i import. Musiałbyś powtórzyć, zwracając uwagę na wpisy dotyczące autoinkremetacji. Niektóre wersje phpMyAdmina walą ten szczegół. Jedyne wyjście - dokładny przegląd każdej tabeli - zaraz po imporcie i uzupełnienie wszędzie, gdzie brakuje.

ziankovich
18-01-2008, 07:08
Powód jest dośc banalny, odkryłeś go zresztą - zrzut BD do importu i import. Musiałbyś powtórzyć, zwracając uwagę na wpisy dotyczące autoinkremetacji. Niektóre wersje phpMyAdmina walą ten szczegół. Jedyne wyjście - dokładny przegląd każdej tabeli - zaraz po imporcie i uzupełnienie wszędzie, gdzie brakuje.

Dzięki serdeczne. Tak właśnie zrobiłem. Plus patch na sesje dla Joomla 1.0.13 (chyba Twój jeśli mam wierzyć kodu) i prawie nie błędów. Wydaje ich tylko jeden moduł producenta stronnego. Ale to już chyba jego problem z PHP5. Tam to jest na 100% niekompatybilność.

Jeszcze raz dzięki. Szczególnie za patch. :)