PDA

Zobacz pełną wersję : Które ustawienie servera?



kmr
28-03-2006, 18:40
Witam,
Które z ustawień servera może powodować to że componenty lub dodatki itp. nie chcą sie instalowac bo albo to nie moga utworzyc katalogu (mimo ze np. katalog components ma nadane prawa 777) albo ze nie moga czegos skopiowac.

Dodam ze wczesniej nie mialem takich problemow ale od nie dawna mam server dedykowany i nie wiem ktore z ustawien PHP maja tak zbytni wplyw na utrudnianie?

Dodam ze podczas instalacji mialem bodajze 3 ustawienia zaznaczone na czerwono ale sama joomla w sobie dziala prawidlowo dopiero teraz gdy chce cos doinstaloac to sa problemy (przyklad - joomlaXplorer lub mosce - tego np nie udalo mi sie zainstalowac niby joomlaXplorer utworzyl wymagany katalog ale cos nie chce sie zainstalowac :/ )

livio
28-03-2006, 19:11
Raczej safe_mode.
Zamiast prosić o zgadywanie podaj konfigurację PHP (nie phpinfo).

kmr
28-03-2006, 19:36
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: ON (włączone) Open basedir [Katalog bazowy]:: /var/www/vhosts/xxxx.pl/httpdocs:/tmp Display Errors (Pokaż błędy):: OFF (wyłączone) Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (włączone) File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (włączone) Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: OFF (wyłączone) Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wyłączone) Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wyłączone) Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /var/lib/php/session Session auto start [Automatyczny start sesji]:: 0 Obsługa XML:: Tak Obsługa Zlib:: Tak

livio
28-03-2006, 19:37
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: ON (włączone)
Jak bym zgadł :).

kmr
28-03-2006, 19:51
a ja juz zglosilem zmiane tych parametrow:

Safe Mode:: OFF
Display Errors: ON
Register Globals:ON
allow_url_fopen: off
short_open_tag: OFF

jak myslisz dobrze zrobilem?
ciekawe czy teraz po zmianie tych parametrow tak aby joomli wszystko gralo forum przema nie bedzie krzyczalo?

Zastanawiam sie rowniez czy po zmianie tych paramterow nie zainstalowac joomla od nowa poniewaz nie wiem czy przypadkiem te kilka prob dodania komponentu czy bota nie ma wplywu na pozniejsze dzialanie joomli.

Tzn, dziala joomla prawidlowo ale powiedz mi czy np takie nie udane proby dodania nie dodaja czegos do bazy czy cos, bo np katalogi zrobily komponenty - chodzi mi o to czy pozniej servis nie bedzie krzyczal ze cos mu nie pasuje?

livio
28-03-2006, 20:07
Pozbycie się safe_mode to dobre posunięcie, ale nie wiadomo, jak Joomla! to "odczuje".

kmr
28-03-2006, 20:09
Pozbycie się safe_mode to dobre posunięcie, ale nie wiadomo, jak Joomla! to "odczuje".

tzn, joomla podczas instalacji zaleca wylaczenie safe mode a wiec mysle ze powinno byc okej tylko czy bedzie mialo to znaczenie przy juz zainstalowanej joomli czy nie?

livio
28-03-2006, 20:13
Eh eh eh...
Przed instalacją powinno być wyłączone, a gdy masz już zainstalowane przy safe_mode możesz mieć problem.
Skoro pozbyłeś się go, sprawdź, czy wszystko OK. Jeśli nie jest OK - napisz.

zwiastun
28-03-2006, 20:50
Livio, nie pleć

Rybik
28-03-2006, 21:00
zalecam reinstalke joomla, dodatkowo nalezaloby jeszcze (przed inst.) wylaczyc register_globals:
plik htaccess.txt z katalogu glownego przemianowac na .htaccess (kropka na poczatku i bez rozszerzenia) w pliku tym na koncu dodac linie

php_flag register_globals off

register_globals to jedno z tych ustawien ktore mozna zmienic dla swojego katalogu przelamujac globalne ustawienia serwera (no chyba ze admin nie zrobi allow_override off ;) )

ustawienia typu magic quotes i short open tags to niby drobiazgi ale warto poprosic o ich zmiane bo nie jest to jakis problem dla administratora i nie wplywa na pogorszenie bezpieczenstwa- moze im sie co najwyzej nie chciec

kmr
30-03-2006, 10:57
Zmieniłem sam ustawienia servera tak jak zalecał joomla! (przez ssh), bo serverownia chciała kase za usuge.

W kazdym badz razie...

Wszystko teraz ladnie gra i smiga lecz zaluje chyba tylko tego ze ustawilem
Display Errors: ON

Joomla! tak zalecal ale teraz jak patrze to gdzieniegdzie niektore komponenty wyswietlaja sciezki bledow - nie ma to znaczenia na dzialanie komponentow/modułów jednak bedzie troche grzebania zeby popoprawiac skrypty ktore przy ustawieniach servera Display Errors: OFF nie wyswietlaly zadnych 'bledow'

Sa to nie tyle bledy co gownie nie zdefiniowane ****************************y. np galezia zoom gallery

'Notice: Undefined variable: gid in /var/www/vhosts/xxxx.pl/httpdocs/components/com_zoom/lib/zoom.class.php on line 215'

Bledow typu 'Undefined variable' troszeczke jest, jednak nie maja zbytniego wplywu na dzialanie komponenty to jednak zle to wyglada jak na stronie sa tego typu wpisy ;)

Ktos wie moze co moze byc przyczyna wyswietlania tego typu bledow? (Undefined variable),

dodam ze w panelu admina przy usuwaniu odsylaczy w menu lub calego menu rowniez wystepuje 'Undefined variable: .....' jednak mimo to normalnie mozna wszystko usunac itp.

Rybik
30-03-2006, 11:08
Undefined variable to chyba oznaka braku polskiego langa, Joomla melduje, że nie może znaleźć po polsku komunikatu ekranowego i komponent uzywa angielskiego.
Próbowałeś w konfiguracji witryny zmniejszyć poziom raportowania błędów ?

kmr
30-03-2006, 11:19
Faktycznie! Zapomniałem wogóle ze w panelu admina w joomla! jest taka opcja.

Ustawiłem uproszczone wyswietlanie bledow i w tym momencie juz nie ma zadnego problemu.

Wielkie THX.