PDA

Zobacz pełną wersję : problemy z polskimi znakami



Macimon
19-01-2008, 01:58
Problem dotyczy kodowania znaków. Są miejsca, gdzie sie nie pojawiają.
Po zainstalowaniu joomla_1.0.13_utf

w menu: archiwum nazwy miesięcy wyświetlają się bez polskich znaków
po zainstalowaniu komponentów fireboard, jevents polskie znaki pojawiają się sporadycznie(fireboard) lub gdzieniegdzie się nie pojawiają ( jevents). Pomieniłem pliki językowe na utf-8
adres strony to www.radiodukla.net , hosting na nazwa.pl , kodowanie bazy danych na utf-8. Efekty są takie same bez względu na templatkę.Stosowałem co tylko znalazłem na forum na ten temat, ale nie ma poprawy. Może powinienem zainstalować wersję z kodowaniem iso?
pzdr

kurtz
22-01-2008, 18:54
[...]

Macimon
25-01-2008, 16:30
Tak też zrobiłem. Jest OK, także z komponentami

kurtz
25-01-2008, 16:34
[...]

becha
26-01-2008, 10:17
Witam,
podłączę się do tematu.

Własnie zainteresował mnie system Joomla! i postanowiłem go zainstalowa.
Po przeczytaniu poradników zabrałem się do dzieła :)

Pierwsze podejście zrobiłem z "Joomla! 1.0.13 utf-8" ale pojawił mi sie problem z kodowaniem znaków. Już podczas instalacji był problem z wyswietlaniem polskich znaków. Zainstalowałem jakoś, ale strona wyglądała tragicznie - mnóstwo errorów na stronie jak i na zapleczu, komponenty porozjeżdzane. Wiec zrezygnowałem!

Drugie podejście zrobiłem z "Joomla! 1.0.13 iso". Istalacja "pierwsza klasa" przebiebla sprawnie i szybko - wkońcu nie było problemu z polskimi znakami.

Strona wygląda tak jak powinna, ale znów problem z niktórymi polskimi znakami!
Na stronie głownej wciąż pojawiają się krzaczki zamiast literek ś, ć, ń, ł !! Chociaż zauważyłem też, że w komponenie "Archiwum" literka "ś" wyświetla sie bezbłędnie !! Więc nie wiem za bardzo w czym rzecz.
Pozatym mam parę błędów w zapleczu:


Notice: Constant _ADM_NONE already defined in /home/becha/www/deximauto/language/polish/admin.polish.php on line 53

Notice: Constant _ADM_UNKNOWN already defined in /home/becha/www/deximauto/language/polish/admin.polish.php on line 139

Notice: Constant _ADM_NO_USER already defined in /home/becha/www/deximauto/language/polish/admin.polish.php on line 332


Poszę o pomoc !

kurtz
26-01-2008, 10:35
[...]

becha
26-01-2008, 10:41
dodam tylko że jak zmienie jezyk na angilski w zapleczu to są te same błedy:


Notice: Constant _ADM_UNKNOWN already defined in /home/becha/www/deximauto/language/english/admin.english.php on line 339

Notice: Constant _ADM_NONE already defined in /home/becha/www/deximauto/language/english/admin.english.php on line 343

zwiastun
26-01-2008, 15:37
Drugie: w pliku powtórzone definicje. Przy zbyt wysokim poziomie raportowania błędów otrzymujesz komunikaty.
Rozwiązania:
1. Odszukać te frazy i usunąć po jednej z nich
2. Zmniejszyć poziom raportowania błędów (jeśli domyślne serwera nieodpowiednie to zmień na proste)

becha
27-01-2008, 20:12
udało mi się dokończyć instalację :)
problemem było jak już ktoś wcześniej mi podpowiedział złe kodowanie w bazie danych. Po zmianie ustawień i instalce ...iso Jommla wkońcu ruszyła :))

dziękuję za podpowiedzi :)