PDA

Zobacz pełną wersję : nie działajace quote w foreboard



alex51
19-01-2008, 10:34
Mam dwa problemy ze świeżo zainstalowanym komponentem forum.

alex51
19-01-2008, 10:35
Używam komponentu forum fireboard w wersji 1.0.4. W trakcie pisania postów niepoprawnie działa opcja "Quote", co objawia się brakiem zaznaczenia cytatu w ramce. W tekście napisanego postu pojawiają się tylko dodane znaczniki quote.
Innym problemem jest niemożność dodawania emotikonów, ale tylko w Internet Explorerze, (zamiast buziek pozostają same znaki, w Firefoxie zaś można je wstawiać.

alex51
01-02-2008, 11:41
Niemożliwe, aby nikt nie miał podobnych problemów, sprawdzałem na 2 innych stronach z joomla i fireboardem i jest identycznie jak u mnie. Może to komuś nie przeszkadza, jednak liczyłem na Waszą pomoc i nadal mam nadzieję na to, że ktoś coś poradzi na to.

inkos
01-02-2008, 14:25
Niemożliwe, aby nikt nie miał podobnych problemów, sprawdzałem na 2 innych stronach z joomla i fireboardem i jest identycznie jak u mnie. Może to komuś nie przeszkadza, jednak liczyłem na Waszą pomoc i nadal mam nadzieję na to, że ktoś coś poradzi na to.
Alex51 zapoznaj się z regulaminem forum a także z działaniem opcji edycji swoich postów i następnym razem pisząć o swoim problemie nie twórz kolejnego posta (nabijanie licznika nic nie da) co kilka minut tylko edytuj poprzedni uzupełniając swoją wcześniejszą wypowiedź zaznaczająć co zmieniłeś zwrotem np. "Edit:" po której wpisujesz swoją wypowiedź.

alex51
01-02-2008, 14:39
Alex51 zapoznaj się z regulaminem forum a także z działaniem opcji edycji swoich postów i następnym razem pisząć o swoim problemie nie twórz kolejnego posta (nabijanie licznika nic nie da) co kilka minut tylko edytuj poprzedni uzupełniając swoją wcześniejszą wypowiedź zaznaczająć co zmieniłeś zwrotem np. "Edit:" po której wpisujesz swoją wypowiedź.
Dzięki za "konstruktywną wypowiedź", wprawdzie jestem już starszą osobą, ale wzrok mam jeszcze w miarę dobry, więc nie musiałeś aż tak pogrubiać i kolorować czcionki. Mógłbyś też nauczyć się liczyć te minut, skoro jesteś aż takim aktywistą. Czekałem cierpliwie nie kilka minut, lecz znacznie dłużej, ale widać wolisz pouczać zamiast nauczać szanowny "aktywisto forum".

alex51
12-05-2008, 08:29
Ufny w mądrość doradzających na tym Forum postanowiłem uściślić swoją wcześniejszą informacje.
Korzystam z Joomla 1.0.13 i Fireboard 1.0.4.
Problem dotyczy niepoprawnego wyświetlania postu w którym korzystano z opcji "quote".

http://alex51.al.funpic.de/pliki/quote.JPG

Sądzę, że zamiast słowa "QUOTE", widocznego na obrazku winno być napisane "CYTAT", zaś sama treść cytatu powinna być umieszczona w ramce z wyróżniającym go tłem, na tle samego postu (jak było w używanym wcześniej Joomlaboardzie).
Moje oczekiwania co do wyglądu cytatu są takie:

http://alex51.al.funpic.de/pliki/quote1.JPG


Jako przykład rozwiązania, które mnie odpowiada najbardziej posłużę sie obrazkiem z forum jokris.info (również opartym na fireboardzie). Oto fragment z jego forum:

http://alex51.al.funpic.de/pliki/quote4.jpghttp://alex51.al.funpic.de/pliki/quote4.JPG


Wiem, że nie jest to tylko mój problem, bo mam potwierdzenia od kilku osób używających identycznej konfiguracji i mających ten sam kłopot. Może i nie byłby on tak istotny, jednak treść cytatu nie jest należycie wyróżniona, przez co zlewa się z treścią samego postu, przez co jest on mało czytelny.
Być może zostanę znowu oceniony niepochlebnie, ale ze względu na swój emerycki wiek będę się upierać mając na względzie dobro użytkowników mojej strony.
Domyślam się, że problem mój może tkwić w szczegółach wpisów w plikach css forum i samej templatki, a może też w niezgodności kolorów tła? Moje samodzielne próby ingerencji w treść tych plików nie przyniosły jednak oczekiwanych rezultatów.
Oto zawartość wspomnianych plików.
template_css.css (http://alex51.al.funpic.de/pliki/template_css.css)
forum.css (http://alex51.al.funpic.de/pliki/forum.css)

Liczę na Państwa wiedzę i uprzejmość względem mojej skromnej osoby.

nexus246
16-05-2008, 13:01
Słowo QUOTE jest zapewne w pliku językowym więc tam możesz zmienić. Jeśli nie to przeszukaj zawartość plików fireboard i sobie popraw.


administrator/components/com_fireboard/language/twoj_jezyk.php


Co do ramki - niestety całość (z tym słowem Quote) jest zawarta w <blockquote> więc teoretycznie nie da się za pomocą css dać ramkę na sam cytat. Ale zawsze możesz wsadzić tę ramkę javascriptem, np jesli korzystasz z jquery to tak:


$('blockquote').wrapInner('<div class="c"></div>');
i wtedy w css możesz ustawić:
blockquote .c {
border:1px solid #000;
}

alex51
17-05-2008, 13:19
Słowo QUOTE jest zapewne w pliku językowym więc tam możesz zmienić. Jeśli nie to przeszukaj zawartość plików fireboard i sobie popraw.
W komponencie com_fireboard jest 1 plik językowy, a w nim znalazłem tylko takie fragmenty zawierające słowo 'quote":

//general
DEFINE('_GEN_QUOTE','Cytuj');

// view.php
DEFINE('_VIEW_QUOTE', 'Zacytuj tę wiadomo¶ć w nowym po¶cie');

//new in RC3
DEFINE('_BBCODE_QUOTE', 'Tekst cytatu:
tekst');



Ale zawsze możesz wsadzić tę ramkę javascriptem, np jesli korzystasz z jquery to tak:


$('blockquote').wrapInner('<div class="c"></div>');
i wtedy w css możesz ustawić:
blockquote .c {
border:1px solid #000;
}
Obawiam się, że powyższe wyjaśnienie przerasta moje skromne możliwości.
Zdążyłem tylko sprawdzić, że za wygląd postu z zastosowaniem opcji "quote" nie odpowiada plik forum.css z templatki komponentu firefoxa. Kształtuje on cały wygląd tego komponentu, ale nie wpływa bezpośrednio na quote.

alex51
04-09-2008, 15:03
Problem rozwiązał mi osobiście swoją nieocenioną pomocą jokris, czyki Krzysztof.

jaged
08-02-2009, 10:19
No to może podzielisz się swoją wiedzą, bo mam ten sam problem

alex51
08-02-2009, 11:29
Należało zrobić zmiany w plikach:
forum.css
interpreter.fireboard.inc.php
message.php

Szczegóły podam na PW.

hesar
08-02-2009, 12:47
dlaczego na pw?
skoro uwazasz ze jest to standardowy problem to czemu nie podasz rozwiazania na forum publicznym zeby nastepny potrzebujacy nie wyplakiwal sie ze nie moze znalezc rozwiazania?
a nastepnym razem jak juz pouczasz Inkosa to choc zastosuj sie do regul forum na ktorym szukasz pomocy i nie tworz ZBEDNYCH postow tylko edytuj poprzednie
sadzilem ze "starsze osoby" maja jakis szacunek do regul obowiazujacych w zyciu - najwyrazniej jednakowoz mylilem sie

alex51
08-02-2009, 13:35
dlaczego na pw?
skoro uwazasz ze jest to standardowy problem to czemu nie podasz rozwiazania na forum publicznym zeby nastepny potrzebujacy nie wyplakiwal sie ze nie moze znalezc rozwiazania?
Jak tylko uzyskam zgodę od autora przeróbek we wspomnianych plikach, to nie omieszkam tego tu opublikować. Aż dziw bierze, że jest tylu chętnych do udzielania takich "merytorycznych" wyjaśnień, a wcześniej jakoś nikt się nie pofatygował ze wskazaniem rozwiazania problemu.

a nastepnym razem jak juz pouczasz Inkosa to choc zastosuj sie do regul forum na ktorym szukasz pomocy i nie tworz ZBEDNYCH postow tylko edytuj poprzednie
sadzilem ze "starsze osoby" maja jakis szacunek do regul obowiazujacych w zyciu - najwyrazniej jednakowoz mylilem sieJuż mnie nauczono edytować swoje posty, nauczono też dużo więcej w administrowaniu joomla. Nie wiem jakie masz na myśli ZBĘDNE posty, pewnie swój, bo przecież nic nie wniosłeś do tematu, poza zbyteczną próbą bycia adwokatem Inkosa.

hesar
08-02-2009, 13:38
akurat wrzutka na temat inkosa byla zupelnym dodatkiem
celem mojego posta bylo tylko i wylacznie uzyskanie dla spolecznosci rozwiazania tego problemu (ponoc standardowego)

alex51
08-02-2009, 14:02
Mam nadzieję, że dla tak szczytnego celu jakim jest uzyskanie dla społeczności rozwiązania tego problemu (ponoc standardowego) nie pogwałcę prawa autorskiego i podam to do wiadomości wszystkich zainteresowanych. Ponieważ nie potrafię wskazać dokładnych miejsc, w których Jokris dokonał zmian we wspomnianych wcześniej plikach, to wstawiam te 3 pliki w oryginalnych i poprawionych wersjach. Zapraszam (http://alex51.funpic.de/joomla/poprawki.zip) do korzystania.

rcz
27-03-2010, 16:39
Witam
ja mam podobny problem w joomla 1.5.15, edytor JCE nie działa mi blockquote, tzn. na początku działało, ale coś gdzieś się chyba przestawiło i nie działa i właśnie jest to problem, z którym nie mogę sobie poradzić.
Jako, że tutaj piszecie o quote to dlatego napisałem, bo rozwiązania szukam od dłuższego czasu.