PDA

Zobacz pełną wersję : Serwis tymczasowo niedostępny



Gumas
20-01-2008, 17:38
Witam, mam następujący problem:
Przy próbie wejścia na moją stronę pojawia się komunikat "Serwis tymczasowo niedostępny... powiadom administratora" jako powód na dole jest podane: "Nie można się połączyć z serwerem bazy danych"

Nie mogę się również zalogować do panelu admina przez adres.org/administrator (ten sam error się pokazuje)

phpmyadmin działa

sprawdziłem configuration.php - nazwa bazy, pass, login są poprawnie wpisane

strona jest na serwerze ovh, na początku myślałem, że problem minie bo z ovh czasem są takie sytuacje ale juz 4 dni to samo

dziękuję :)

kamax
20-01-2008, 18:46
A baza danych jest na swoim miejscu? Słyszałem o przypadkach, że czasami "wyparowuje". Udało Ci się zalogować się do bazy poprzez Phpmyadmina, czy tylko sprawdziłeś czy działa phpmyadmin?

koval_blazej
20-01-2008, 20:21
Witam.
Mam taki sam problem, w dodatku na tym samym hostingu (co rzuca na nich troche podejrzeń ;), trzeba będzie napisac jakiś list ze skargą).
Zalogować się do bazy przez phpmyadmin się udało. Niestety ani nei znam się na MySQL, ani tez nie oglądałem bazy wczesniej, aby ocenić czy z zawartoscią wszystko w porządku.
Dodam jeszcze, że w czasie kilku dni przed awarią nie były prowadzone żadne prace, ani nawet dodawane artykuły.

koval_blazej
20-01-2008, 20:28
Witam ponownie! Udało mi się naprawic problem :)
wystarczyło w configuration.php zmienić linijkę
$mosConfig_host = 'localhost';
na
$mosConfig_host = 'mysql.60free.ovh.org';
Wydaje mi się że przy zakładaniu podawałem adres mysql.60free.ovh.org, ale mogę źle pamiętać.

Gumas
20-01-2008, 21:56
Ok, zrobiłem to samo i działa, dziwna sprawa, bo na moim drugim koncie na ovh wszystko było ok.
dzięki.