PDA

Zobacz pełną wersję : [JCE] kompatybilność z XHTML



REGE
28-03-2006, 22:12
Witam!
Niedawno przesiadłem się z mosCE na JCE. Muszę powiedzieć, że jestem trochę rozczarowany, bo w mosCE było dużo więcej opcji konfiguracji. ...ale nie o tym chciałem. Chodzi mi o kompatybilność z XHTML'em. Co trzeba zrobić, żeby zamiast np:

<p align="justify"> wstawiał mi:

<p style="text-align: justify">W mosCE wystarczyło w pliku konfiguracyjnym dodać inline_styles : true, ale już w JCE to nie działa.

POZDRAWIAM :cool:

stone
29-03-2006, 07:53
JCE przeszedł duża zmiany i może jeszcze nie mieć wszystkich funkcji mosce, najszybciej się dowiesz na forum autora dodatku

REGE
30-03-2006, 13:02
Strasznie dużo czasu poświęciłem na rozwiązanie tego problemu, ale już chyba wiem co jest grane. :cool:

Błąd tkwi w TinyMCE. Po prostu brakuje tam funkcji (tinyMCE.cleanup_inline_styles) odpowiedzialnej za style 'inline'. Prawdopodobnie autorzy zapomnieli jej dodać do nowej wersji skryptu.

EDIT: Widzę, że na bugtrakerze TinyMCE też zauważono ten błąd (http://sourceforge.net/tracker/index.php?func=detail&aid=1450590&group_id=103281&atid=635682). Teraz miejmy nadzieję, że szybko się za to zabiorą. ;)

REGE
10-04-2006, 17:36
Niestety nikt mi nie odpisał ani na stronie autora, ani tutaj. :(
Uświadamia mi to w jaki sposób ludzie podchodzą do standardów. Nie wiedzą, że takowe istnieją albo mają je w głębokim poważaniu, bo tak wygodniej.

Nie chcę zmieniać edytora, bo jest on świetny, ale nie mogę uruchomić swojego portalu dopóki nie będzie zapisywał mi tekstów zgodnych ze standardami... Ostatnio dużo zainwestowaliśmy w reklamę i bardzo zależy mi na jak najszybszym starcie...

Przez ponad tydzień męczyłem się, żeby coś samemu wykombinować, ale do tej pory mi się nie udało, gdyż praktycznie znam tylko podstawy JS. Wiem, że można zrobić wtyczkę do TinyMCE, która czyściła by style, a właściwie przerobić ze starego źródła (np. tinymce_2_0_2, bo tam style inline jeszcze działały.

Jeżeli ktoś zna się na JS i potrafiłby zrobić taką wtyczkę, byłbym niezmiernie wdzięczny.

Rybik
10-04-2006, 18:04
Zaglądam, czytam ale naprawdę nie mam o tym pojęcia ...
To tak, żebyś nie czuł się samotny w topiku ...
Pocieszające może być tylko to, że sprawa jest w bugtrackerze, ja czekałem nie raz po miesiąc ... trzy na poprawki w różnych dodatkach. Niestety trzeba czekać, chyba, że Zwiastun przestawi się na halucynogeny i mu się doba wydłuży o 24h :D - bo nie raz poprawiał różne dodatki (c/m/b) i wysyłał autorom.

Bi brejf :o