PDA

Zobacz pełną wersję : VM 1.0.4 - Problem z "krzakami" w panelu



bruno
29-03-2006, 00:20
Jeżeli masz problem z panelem VM wyświetlają ci się krzaczki zamiast polskich liter....prosta zmiana pliku header.php znajdującego się w administrator/components/com_virtuemart/ naprawi błąd :)

Dodaj // lub usuń linie:

Przed
$menu_code = htmlentities( $menu_code, ENT_NOQUOTES );

Po:
//$menu_code = htmlentities( $menu_code, ENT_NOQUOTES );

Pozdrawiam
Bruno

kmin
30-03-2006, 15:48
Dzieki faktycznie pomogło :)

bruno
30-03-2006, 21:20
to prosze o reputacje :)

kmin
30-03-2006, 23:49
A jakże by inaczej, już klikałem :)

bruno
31-03-2006, 00:05
thx :) A moze wiesz jak umiescic losowe produkty na stronie głównej?

kmin
31-03-2006, 00:36
No cóż, wpada mi do głowy jeden pomysł, troche łopatologiczny że tak powiem ale spróbowałem i skuteczny.

Otóż należy skorzystać z modułu Random product module, w ten sposób że:
1. zrobić zupełnie pusty artykuł statyczny.
2. Dodać startową pozycje menu do niego
3. Opublikować moduł random product module w pozycji zaraz pod albo zaraz nad pustym artykułem do którego prowadzi link (trzeba taką pozycje oczywiście wcześniej mieć).

No i gotowe, produkty losowe w centralnej części na stronie startowej, jeśli o to Ci chodziło bo nie jestem pewny, może się tu wygłupiam bo przecież ameryki nie odkryłem.:cool:

bruno
31-03-2006, 00:39
zaraz przetestuje i dam znac

bruno
31-03-2006, 00:50
sposob prosty i chyab skuteczny. Jak mozna dodac nowa pozycje wyswietlania? Bo z tego co wiem pozycja srodkowa jest wolna i nie da jej sie przypsiac do danego komponentu to bylaby najprostsza opcja dodawania :)

kmin
31-03-2006, 01:21
93 - zobacz na sreena.

Tam gdzie jest Przeglądaj i dwie kategorie produktów to jest właśnie główna treść strony czyli <?php mosMainBody(); ?>

Powyżej jest pozycja user5 i to w niej należy opublikować Random product module. Poniżej ma być ten pusty artykuł statyczny. Zawsze tak robie kiedy chce opublikować jakiś moduł centralnie na stronie.

bruno
31-03-2006, 01:30
nie wiem czy cie dobrze zrozumiałem czy start z main menu ma byc wlaczony czt dodac w main menu odsylac do strony staycznej (pustej) ? i w module random zaznaczyc odsylacz menu ta strone statyczna ?Niestety pozycja user 5 nie wyswietla? w podgladzie mam tylko user 1 i 2, jak mozna dodac kolejna pozycje np 3 ponizej? i jeszcze jedna sprawa jak dodałem ponad strona stayczna random, po klikniecu w kosz nie znikaja wszystkie pozycje losowe i nie pojawia sie kosz tylko pozycje sa widoczne a kosz jest pod spodem pod okienkiem z pozycjami staycznymi

kmin
31-03-2006, 10:23
Startowy odsyłacz do pustego artykułu musi być opublikowany jeśli chcesz żeby te losowe produkty wyswietlały się od razu po wejściu na stronę.

Co do wstawienia nowej pozycji to musisz:
1. Otworzyć w jakimś edytorze index.php Twojej szaty graficznej i dodać w interesujące Cię miejsce taki oto kod: <?php mosLoadModules ( 'user5' ); ?> Wszystkie podstawowe informacje o szablonach znajdziesz w pomocy (http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/373/30/) na joomla.pl

2. Teraz wchodzisz w panel administracyjny: witryna/szata graficzna/pozycje modułów i dopisujesz tam pozycje user5
Pamiętaj że jeśli publikujesz ten moduł random w tej pozycji to musisz jeszcze zaznaczyć żeby wyświetlał się jedynie dla pozycji menu prowadzącej do tego pustego artykułu. Myśle że wtedy nie powinno być tych problemów z koszykiem.

Jeśli nie to musze zobaczyć stronę

bruno
31-03-2006, 16:28
ok teraz jzu jest jasne :) Dam ci znac jak to wyszlo :) Ew. bede wdzieczny za pomoc, jezeli cos pojdzie nie tak :)

bruno
08-05-2006, 17:50
Po zmianie na 1.0.5 znów krzaki w panelu :)