PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.13 pl UTF8 kodowanie znaków



el_stefano
22-01-2008, 13:34
Po lekturze forum nie znalazłem rozwiązania swojego problemu więc ośmieliłem sie go przedstawić w nowym temacie:) Mam postawioną Joomle 1.0.13 pl UTF8 i serwis działał bez problemów do dzisiaj... Po wejściu na stronę rano zobaczyłem krzaczki tzn. znaki zapytania w miejscach polskich znaków. Przejdźmy do szczegółów:
w całej bazie mam ustawione porównywanie wpisów utf8_polish_ci
korzystam z templatki 247portal-red
na localhoście brak błędów z kodowaniem
serwis działa na serwerze MS ISPHeader mojego serwisu:


<?php defined( "_VALID_MOS" ) or die( "Direct Access to this location is not allowed." );$iso = split( '=', _ISO );echo '<?xml version="1.0" encoding="'. $iso[1] .'"?' .'>';?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="pl" lang="pl">
<head>
<?php mosShowHead();//<?php echo _ISO;// ?>
<meta http-equiv="Content-Type" content="application/xhtml+xml; <?php echo _ISO; ?>" />

<?php if ( $my->id ) { initEditor(); } ?>
<?php echo "<link rel=\"stylesheet\" href=\"$GLOBALS[mosConfig_live_site]/templates/$GLOBALS[cur_template]/css/template_css.css\" type=\"text/css\"/>" ; ?><?php echo "<link rel=\"shortcut icon\" href=\"$GLOBALS[mosConfig_live_site]/images/logo/kadra.ico\" />" ; ?>
<link rel="alternate" title="<?php echo $mosConfig_sitename; ?>" href="<?php echo $GLOBALS['mosConfig_live_site']; ?>/index2.php?option=com_rss&no_html=1" type="application/rss+xml" />
<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
function MM_reloadPage(init) { //reloads the window if Nav4 resized
if (init==true) with (navigator) {if ((appName=="Netscape")&&(parseInt(appVersion)==4)) {
document.MM_pgW=innerWidth; document.MM_pgH=innerHeight; onresize=MM_reloadPage; }}
else if (innerWidth!=document.MM_pgW || innerHeight!=document.MM_pgH) location.reload();
}
MM_reloadPage(true);
//-->
</script>
<style type="text/css">
<!--
.Stil1 { font-size: xx-small;
color: #FFFFFF;
}
-->
</style>
</head>



Próbuje sobie z tym poradzić tak żeby bezboleśnie - bez ręcznego zmieniania wpisów do bazy przywrócić poprawne kodowanie. A co do możliwych powodów tego błędu to zauważyłem że drugi admin ostatnio próbował instalować nowe edytory m.in. JCE pod ISO może to było powodem tej "awarii" - od dzisiaj rana juz nie ma takich uprawnień:) Być może jest mozliwość jakiejś bezbolesnej migracji do bardziej stabilnej wersji Joomli. Z góry dziękuje za wszelkie uwagi

kurtz
22-01-2008, 19:22
[...]

el_stefano
22-01-2008, 21:00
Nie zmieniałem wersji skryptów od wczoraj. Być może jakieś ustawienia serwera zostały zmienione. Mam pytanie czy te operacje na bazie są odwracalne?? Nie ma takiej metody utf8_latin_ci jest latin2_general_ci chodziło o tą?? A w bazie mam ustaione:
System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL: UTF-8 General_ci

kurtz
23-01-2008, 23:47
[...]