PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla i Cookie



Jacekalex
23-01-2008, 01:07
Mam zainstalowany serwer Apache 2.2.4 (Ubuntu) i próbuję zainstalować Joomlę 1.5 - pobrałem wersję stable: http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=2

POdczas uruchomienia instalatora , po wybraniu języka wychodi komunikat:

Wystąpił błąd:

Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje plików „cookie”. Instalacja Joomla! nie będzie możliwa dopóki nie zmienisz tego ustawienia w swojej przeglądarce

Problem polega na tym -że moje preglądarki: Firefox 2.0.11 oraz Opera 9.25 mają włączoną obsługę cookie - i działają tam zarówno ciasteczka ze stron zewnętrznych ( z netu), ale również z PHPMyAdmina - który jest na tym samym serwerze - co Joomla.

Czy w związku z tym - błąd tkwi w Joomli, czy w serwera i jak to ewentualnie sprawdzić?

Pozdrawiam

wojtekania
23-01-2008, 23:42
Wiesz miałem podobny problem, ale utworzyłem w katalogu głównym serwera (nie joomli) folder tmp i działa.

butcheronline
17-03-2008, 16:49
Witam,
czy jest wbudowana możliwość ustawienia wlasnego pliku Cookie?

Bo wiadomo, ze aby je ustawic trzeba wyslac w naglówku przed tekstem strony. Dlatego nie moge sobie w swoim komponencie uzyc setcookie, bo zanim dojdzie do uruchamiania mojego kodu to juz wczesniej wysle czesc htmla.


Jest na to jakies rozwiazanie czy musze przerobic index.php?

lidergt
20-09-2011, 00:11
Tak jak napisał wojtekania wystarczy w katalogu głównym (a nie joomli) utworzyć folder o nazwie: tmp i powinno działać i przejść do kolejnego kroku w instalacji joomla na danym serwerze.

Pozdrawiam