PDA

Zobacz pełną wersję : parametry artykułów nie działają



chloe
23-01-2008, 14:04
Witam,
zainstalowalam joomla 1.5, wszystko dziala dobrze, z wyjatkiem jednej rzeczy. Po zainstalowaniu joomli domyslnie tytuly artykulow nie sa linkami, oprocz tego pokazuje sie nazwa autora - chcialam to zmienic. Weszlam do Article Menager - Parameters - i ustawilam odpowiednie opcje (Title linkable - Yes, Author name - Hide). Zapisalam. Niestety na stronie nie pojawily sie zmiany - nadal tytuly nie sa linkami i pojawia sie nazwa autora. Co mozna w takiej sytuacji sprawdzic/zrobic? Czy to tylko u mnie tak dziala, czy u innych takze?
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Viking
24-01-2008, 01:10
Zobacz czy nie masz włączonego cache, jeśli to nie dlatego podaj konfigurację serwera (System, wersja php, mysql)

chloe
24-01-2008, 09:50
Sprawdziłam - cache jest wyłączone. Konfiguracja serwera:

System Information
Setting Value

PHP Built on: Linux server 2.6.18.8 #1 SMP Tue Sep 18 14:11:51 CEST 2007 i686
Database Version: 4.1.22-log
Database Collation: utf8_general_ci
PHP Version: 4.4.7
Web Server: Apache/2
Web Server to PHP interface: cgi-fcgi
Joomla! Version: Joomla! 1.5.0 Production/Stable [ Khepri ] 21-January-2008 23:55 GMT
User Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.11) Gecko/20071127 Firefox/2.0.0.11

Baza mysql 4.

Proszę o wskazówki :)

chloe
31-01-2008, 11:49
Czy jest na to jakaś rada? :/

darecki
24-02-2008, 22:24
Czy to tylko u mnie tak dziala, czy u innych takze?


U mnie też to nie działa. Stronka testowa, hosting ovh.org (60free), safe mode ON (nie wiem czy ma znaczenie).

Poza tym po włączeniu funkcji SEO Settings w global configuration, po kliknięciu na każdym artykule wyskakuje 404 - Component not found.

Szibena
25-02-2008, 16:22
Witam,
zainstalowalam joomla 1.5, wszystko dziala dobrze, z wyjatkiem jednej rzeczy. Po zainstalowaniu joomli domyslnie tytuly artykulow nie sa linkami, oprocz tego pokazuje sie nazwa autora - chcialam to zmienic. Weszlam do Article Menager - Parameters - i ustawilam odpowiednie opcje (Title linkable - Yes, Author name - Hide). Zapisalam. Niestety na stronie nie pojawily sie zmiany - nadal tytuly nie sa linkami i pojawia sie nazwa autora. Co mozna w takiej sytuacji sprawdzic/zrobic? Czy to tylko u mnie tak dziala, czy u innych takze?
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Sprawdź czy KAŻDY artykuł ma takie same ustawione preferencje co ustawiłeś w Article Manager. Być może, że masz ustawione w artykułach, że np. wyświetlać autora artykułu ;).

idek
06-07-2008, 13:22
czy ktoś umie sobie poradzić z tym problemem?

mam J! 1.5.3, właśnie się przesiadam na 1.5 i napotkałem na ten sam problem, mimo zmiany globalnych ustawieniach w menadżerze w preferencjach z artykulami nie dzieje sie totalnie nic. Zadnych zmian. Na tym serwerze (home.pl) postawiłem mase Joomla 1.0.x i nie było żadnego problemu.

Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? Co zawinia?

!!! MAM ROZWIĄZANIE !!!

Ehh.. troche sie naszukałem na forum.jomla.org ale się opłaciło. Nie wiem czy bede w stanie wam to wytłumaczyc, ale spróbuje to zrbić dla społecznosci. Mianowicie bazując na artykule:

http://help.joomla.org/component/option,com_easyfaq/task,view/id,245/Itemid,268/

Można powiedzieć, że artkuły w Joomla 1.5 mają 3 rodzaje parametrów:
1. parametry globalne
2. parametry artykułu
3. parametry menu (pod jakim odnajdziemy dany artykuł)

Aby zadziały nam ustawienia gobalne, ktore ustawiamy w artykuły -> parametry należy:
- je ustawić :)
- w każdym artykule dać, aby działały ustawienia globalne (tak dzieje się domyślnie)
- wejść w menu i wybrac menu, za pomoca którego wyświetlamy dany artykuł, np. strona startowa, tam w "Parametry: komponentu" ustawić wszystko na globlane. Jest to najważniejszy punkt w zadaniu, bo o nim chyba nikt nie wiedział i przez niego właśnie nie chciało to działać

Nie wiem, czy tego typu rozkminka zastosowana w Joomla 1.5 ma sens bytu, pewnie ma.. ale jeśli mówimy o tym, że joomla stawia na prostotę i łatwość użytkowania, to chyba idziemy w przeciwnych kierunkach. Nie uważam się za bossa, ale też lamusem nie jestem, a miałem spore problemy z odszukaniem co i jak nalezy zrobić...
Pozdrawiam

gotrek
07-09-2008, 16:51
Uff..cieszę się, że znalazłam tą odpowiedź - faktycznie jest to mocno zamotane z ustawieniami. Jak miało być prościej to ustawienia konfiguracyjne powinny automatycznie zmieniać te wewnętrzne.