PDA

Zobacz pełną wersję : Wpłata na rozwój Joomli



marekolo
23-01-2008, 19:40
Witam
Szukałem, szukałem i się nie doszukałem.
Czy ktoś mógłby podać nr konta, na który każdy kto chce wspomóc w rozwoju Joomlę mógłby wpłacić jakiś datek.
Napisałem do Zwiastuna, ale numer konta, który mi podał, "mój bank" odrzuca, jako nieprawidłowy. Ponowna prośba została owiana ciszą.
Napisałem do Admina Forum, czyli Stone, ale 2 próby oddalone od siebie w czasie dają komunikat "mailbox is full".
Myślę, że każdy kto zrobił stronę opartą o Joomlę ( i otrzymał za nią $) pomyślał aby wspomóc projekt a na pewno pomyśli po przeczytaniu tego posta.
Pozdrawiam
Marek.

Dylek
23-01-2008, 20:38
Nie w tym kraju, tu co najwyzej mysla o tym jakby tu stopki powycinac i z jakich warezow sciagnac komercyjne templatki.

Przepraszam te kilka osob, ktore mysla inaczej.

bogdan
23-01-2008, 21:12
Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym "zrobiłem" jedną jedyna stronkę na Joomla całkowicie hobbystyczną dla mojego brata za friko korzystając z wiedzy polskiego wsparcia Joomla zaczynając od podstaw nawet nie wiedziałem co to jest html a dopiero cms wiedza która tu jest zawarta jest ogromna i myślę ze jest wielu którzy to docenią.

Pozdrawiam Bogdan

haponiuk
23-01-2008, 22:02
Możesz ewentualnie wpłacić sianko tu http://www.joomla.org/content/view/689/79/

zwiastun
26-01-2008, 15:47
Uparty bank! Dziękuję.
Jesteś w prawie już 5-letniej historii wsparcia 3 osobą, która uznała za stosowne. Dylek wie, co pisze!
A kolega Haponiuk ma nie pierwszą dobrą radę - wesprzyj polskie wsparcie wpłatą na org (do wpłat na org, oczywiście zachęcam). Ciekawe, jakąż to kwotą sam wsparł, ile procent z sianka zarobionego przez siebie na J! przekazał na np. na org. Bo na J!pl na pewno ani grosza!
Ja siedziałbym przynajmniej cicho w takim przypadku!

haponiuk
26-01-2008, 17:53
A czy nie jest przypadkiem tak, że jak nie ma na stronie joomla.pl żadnej informacji o możliwości dotacji zespołu joomla to raczej chyba nie chcecie aby ktoś wpłacał kasę i wspierał wasz i wasz projekt. No ale jeżeli jest taka wola admina i zespołu to niech będzie.

zwiastun
26-01-2008, 18:20
Wolałbym nie toczyć tej dysputy, ale skoro chcesz, to
Gdybyś naprawdę nosił się z zamiarem, to ręczę Ci, że zarówno na www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) jak i www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) odpowiednie dane znajdziesz.
Z donosu wcześniejszego wiem że jest jakiś problem z kontem, ale dla chcącego nic trudnego. Marekolo dopóty się dopominał dopóki nie dostał, co potrzebował, by swój zamiar wcielić w życie. Był bardziej uparty niż bank! Bo rzeczywiście chciał!
Ale pomyślimy, może zrobimt guziora :)

idek
27-01-2008, 23:39
pozwolicie,że włącze sie w rozmowe i również zaapeluję do PCJ!, aby coś takiego faktycznie się pojawiło..

powiem szczerze, że nie pomyślałem o tym wcześniej, dopóki nie przeglądałem tego topicu.. ale myśl jest naprawdę dobra, nie kryjąc się dzieki Joomla! zarobiłem troszkę, na jakieś kieszonkowe czy coś, bo faktycznie administracja stroną jest łatwa i przyjemna, a jako, że planuję dalszy rozwój w tym kiedunku, to myślę, ze również chętnie bym dofinansował naszą ekipę ;)

PanYeti
21-04-2008, 19:29
Zbliża się termin składania rocznego rozliczenia PIT. Z kwoty rocznych składek podatku dochodowego 1% przeznaczany jest na cele dobroczynne (określenie mocno skrócone i uproszczone), którym to procentem dysponował dotąd Skarb Państwa.
W tym roku po raz pierwszy podatnik ma uproszczoną procedurę skorzystania z prawa do swobodnego dysponowania „1% na dobroczynność”. Wystarczy, że wskaże, wpisze w odpowiedniej rubryce numer KRS instytucji, którą chce wesprzeć.
Dziennik Urzędowy Monitor Polski nr 99 z grudnia 2007 zawiera spis instytucji, organizacji i stowarzyszeń uprawnionych do otrzymania donacji. Lista chętnych i potrzebujących jest przeogromna, 124 strony wypełnione są numerami KRS i nazwami...
Pomyślałem, że skoro mam już dać jakieś drobne, to może wesprę znane sobie inicjatywy. Niestety Polskiego Centrum Joomla! nie znalazłem na liście.
Szkoda, może przy okazji dyskusji nad reorganizacją, warto Panowie pomyśleć o nadaniu PCJ statusu instytucji pożytku publicznego.
Skoro odbiorcami donacji mogą być ochotnicze straże pożarne, fundacja bury miś czy towarzystwa śpiewacze, dlaczego nie może "Polska Joomla!" ?
Pozdrawiam.
PS. Guzik z przekierowaniem na przelewy bankowe to dobry pomysł :)

crazyluki
24-04-2008, 07:16
przypomnę tylko że formą obowiązującą w języku polskim jest dotacja. nie donacja. żeby na joomle oddawać 1%, joomla musiałaby być zarejestrowana jako organizacja non profit. Organizacja = księgowość = koszty = problem. Nie wiem czy gra jest warta świeczki. Mało osób wpłacałoby na joomlę $. Już lepiej stworzyć jakieś konto na które można by wpłacać pieniądze.

inkos
24-04-2008, 11:34
Po kolei. Aby uzyskać status organizacji pożytku publicznego wymagana jest a) forma prawna czyli np. stowarzyszenie zarejestrowane w sądzie i umocowane odpowiednim statutem zgodnym z ustawą b) cele jak i działalność takiej organizacji muszą się mieścić w liście zawartej w jednym z paragrafów ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W tym akcie prawnym jest wiele innych bardzo ważnych elementów - zainteresowanych odsyłam na witrynę sejmu gdzie jest pełny tekst tej ustawy.

Organizacja taka może zatrudnić pracownika (jest to nawet wskazane) np. do prowadzenia księgowości (sprawozdawczość to bardzo ważny element opp).

I moja uwaga: 1% to raczej nie to na co PCJ mogłoby liczyć. Szczerze to większość tego "tortu" zbierają w naszym kraju duże organizacje pozarządowe mające "parcie na szkło" czyli dostęp do mediów oraz lokalnie małe organizacje. Wbrew pozorom to nie są aż tak łatwe pieniądze. I aby je zdobyć PCJ jaknajszybciej musiałoby znaleźć się na takiej liście aby móc uzyskać wsparcie 1% w najbliższym roku.

Inna kwestia to dobrowolne wsparcie dla projektu w postaci wpłat na konto. Tylko że też tutaj aby być czystym wobec skarbówki potrzeban jest jakaś osobowość prawna i sposób rozliczania wpływów (brutalne ale prawdziwe :().

crazyluki
24-04-2008, 13:15
Czy aby na pewno żeby dawać darowizny potrzebna jest jakaś forma prawna ? czy nie jest tak że darowizny do jakiejś kwoty są nieopodatkowane ?
do paru tysięcy od obcych ludzi jest nieodpodatkowane. dotacje np mógłby przyjmować zwiastun a w przypadku wyczerpania limitu inny członek PCJ.

inkos
24-04-2008, 13:21
Tak. Crazyluki masz rację. Choć są tutaj limity a i osoba która je przyjmuje musi się z nich rozliczyć czyli tyle a tyle mi wpłynęło tyle wydałem na to i na tamto a tyle podpada pod opodatkowanie.

Zresztą to nie problem - Zwiastun jest osobą prawną - wystarczy spojrzeć na stosowną stronę na joomla.pl. :)

W chwili obecnej - button do dotacji dla PCJ na stronie głównej i nasze opisy na forum w stylu: "Ktoś na tym forum pomógł Ci rozwiązać Twój problem - wspomóż i dalszy rozwój PCJ! Kliknij na button na www.joomla.pl (http://www.joomla.pl)." :)

crazyluki
24-04-2008, 13:24
muszę przyznać - przejrzałem pobieżnie ale tam jest chyba tak że jest limit darowizny jaki możemy otrzymać od jednej osoby ( obcej), wynosi on koło 4000zł na pięć lat. i wtedy nie trzeba się w żaden sposób z tych pieniędzy rozliczać. Ale od razu mówię - nie zgłębiałem się w czytanie.

halohalo.pl
25-04-2008, 01:22
Dokładnie to co powyżej jest limit do którego nie trzeba się rozliczać, przynajmniej w przypadku osoby prywatnej. Ja zagłębiałem się na stronach i forach podatkowych, jest o tym wiele. Nawet gdzieś ostatnio na jednym z for prawnych widziałem taką akcję zbiórki i wsparcia Właściciel potrzebował na lepszy serwer i było to zdaje się poprostu i właśnie na zasadzie darowizny.
Właściciel strony wystosował prośbę, podał nr konta i użytkownicy go wsparli.

halohalo.pl
25-04-2008, 01:51
Sam chętnie przekażę taką darowiznę bo zdaje się że zaoszczędziłem kupę kasy, gdyż byłem juz naprawdę zdesperowany sporo zapłacić za instalację i wdrożenie joomli a tak poczytałem, spróbowałem i póki co dzięki Pomocy i informacjom tu znaleziony sam wszystko robię jako właściwie zupełny laik w temacie cmsów htmlów, phpów, skryptów itd itp :-)
Natomiast przy okazji mam też propozycję aby mimo wszystko założyć odzielny płatny dział- forum taki jaki jest na np: Przemo.org gdzie użytkownicy, którzy wspierają autora i rozwój projektu. Mają dostęp do właśnie takiego forum, gdzie szybciej i konkretnie otrzymują odpowiedź.
Czyli chcesz informację szybciej znaleźć lub otrzymać, wspomóż projekt.
Mi by pasowało bo szukając tu wielu informacji, znajduję: "poczytaj w Pomocy, poznaj temat i zrób to sam" a ja wolałbym gotowca. Mi zależy bardziej na tym aby coś działało i co najwyżej ogólnie dlaczego to działa a nie szczegółowo i z zagłębianiem się w programowanie. Tymbardziej, że czas też na to muszę poświęcić.
Stąd chętnie docenie czyjąś wiedzę i czas i powinien być też wybór i mozliwość dostępu do wiedzy i informacji, w szybszy i konkretniejszy sposób dla użytkownika który wspiera projekt.

PanYeti
25-04-2008, 07:39
Pieniądze zawsze wywołują emocje, mam nadzieje, że w naszej społeczności tylko te pozytywne.
Na razie teoretyzujemy, ale kto wie?... :)
Poza wsparciem samego projektu we wspomnianej przez "halohalo" formie, mogłoby też działać wsparcie dla twórców dodatków. Coś takiego widziałem na paru zachodnich portalach - za drobną kwotę (w przeliczeniu ok. 30-40 zł) można nabyć jakiś moduł czy komponent. Oczywiście jakość płatnych modułów musi być doskonała (no, prawie doskonała), do czego właśnie ma motywować drobna jednostkowo zapłata. Technika płatności jest dla mnie trochę zawiła - karty płatnicze PayPal, lub coś w tym rodzaju. U nas, nie jest to chyba stosowane?
Nie zarobiłem dotąd żadnych pieniędzy na Joomla! i się na to nie zanosi, mam jednak z nią dużo zabawy, a za przyjemności się płaci.
Znalazłem odpowiednie ciągi cyfr, przez które przekażę małe co nieco :)
Pozdrawiam

juzio5
08-05-2008, 01:53
PanYeti mineło już parę dni od czasu Twojego posta i jeśli można spytać to ile wpłaciłeś na joomla.pl lub czy w ogóle wpłaciłeś?

W którymś poście z początku tematu, zostało napisane, że "dla chcącego nic trudnego" - być może, ale należy pamiętać o jednym!

Człowiek z natury potrafi brać i dawać, tyle tylko, że aby mógł coś dostać za darmo jest w stanie szukać głęboko, zaś w przypadku by chciał dać, trzeba mu coś podetknąć pod nos, by nie musiął się namęczyć.
Mniej więcej tak to wygląda z natury człowieka i myślę, że większosć się zgodzi. PayPal i te inne badziewia są mało popularne w kraju, ale system szybkich płatności zdefiniowanych do kont bankowych jest jak najbardziej realny, tak samo jak płatność smsami, choć wolę to pierwsze bo 100% kasy dociera do odbiorcy.
Chcecie, zróbie takie coś na stronie głównej, by było dobrze widoczne, a za razem nie wygladało to natarczywie i zobaczycie jaki będzie efekt.

Z drugiej zaś strony to ile razy na tym forum kotoś pisał, że chciałby za coś zapłacić? a ile razy ktoś się podjął tego?
Wiele serwisów realizuje projekty dla wszystkich, jednocześnie wspierając się dobrowolnymi datkami w formie podziękowania za pracę, jak i komercyjnymi usługami, którymi pokrywane jest część kosztów i wkładu w darmowe projekty. To nic anormalnego tylko zwykły biznes, przetrwanie i głowa na karku.

zwiastun
08-05-2008, 02:13
PanYeti należy do nielicznej - jak na razie :) - grupy tych, którzy nie tylko słowo rzekli! Za co, oczywiście, dzięki.

mke
07-09-2008, 16:19
Próbowałem użyć wyszukiwania na stronie glownej i nie znalazłem nic. Dobrze ze przynajmniej sa linki ogolne do wpłat.
Czy mogłby jednak ktoś podać namiary na konto PayPal, akurat dla mnie bylaby to w obecnej sytuacji najlepsza forma. Chcialbym dodać swoje skromne ziarenko :)



Wolałbym nie toczyć tej dysputy, ale skoro chcesz, to
Gdybyś naprawdę nosił się z zamiarem, to ręczę Ci, że zarówno na www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) jak i www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) odpowiednie dane znajdziesz.
Z donosu wcześniejszego wiem że jest jakiś problem z kontem, ale dla chcącego nic trudnego. Marekolo dopóty się dopominał dopóki nie dostał, co potrzebował, by swój zamiar wcielić w życie. Był bardziej uparty niż bank! Bo rzeczywiście chciał!
Ale pomyślimy, może zrobimt guziora :)