PDA

Zobacz pełną wersję : Tabela z możliwością sortowania w edytorze JCE



zygajunior
23-01-2008, 21:32
Szukam sposobu zamieszczenia w eytorze JCE tabeli, którą można by sortować (ew. osobnego komponentu).

Administrator wstawia tabelę i ma możliwość zmiany danych z poziomu strony frontowej, a wszyscy użytkownicy powinni mieć możliwość oglądania tabeli sortowanej wg upodobania. (Excel w joomla:)

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc!

tedi
08-02-2008, 19:57
Też bym chętnie skorzystał z takiej możliwości sortowania tabeli, np. automatycznego sortowania wyników. Niestety, nie spotkałem dodatku umożliwiającego tego rodzaju sortowanie.
Pozdrawiam i jeśli natkniesz się na rozwiązanie, podziel się.

inkos
12-02-2008, 13:12
wszyscy użytkownicy powinni mieć możliwość oglądania tabeli sortowanej wg upodobania. (Excel w joomla:)
Przyglądnij się temu komponentowi (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,405/Itemid,35/).

tedi
12-02-2008, 19:49
Dziękuję inkos za podpowiedź. Spróbowałem tego komponentu. Działa - tworzy tabele, które można sortować rosnąco lub malejąco. Tabele można wstawiać jako pozycje menu, albo jako wstawkę {mosgeda}nazwa tabeli{/mosgeda} w treści artykułu. Wynik pracy jest niezły.
Ale to nie „Excel w Joomla”!
Niestety, tabele trzeba tworzyć wklepując kolumny i zawartość, dość mozolnie w panelu administracyjnym komponentu. A marzyłoby się wziąć (<Ctrl><c>) obrabianą tabelę z Excela i wstawić (<Ctrl><v>), np. do edytora JCE, ale tak by tabela zachowała formatowanie i funkcje z Excela.
W każdym razie komponent (trenowałem com_geda_103_exp + mos_geda_100), dla zdeterminowanych, jest to jakaś propozycja.

inkos
12-02-2008, 20:15
Niestety, tabele trzeba tworzyć wklepując kolumny i zawartość, dość mozolnie w panelu administracyjnym komponentu. A marzyłoby się wziąć (<Ctrl><c>).
Kolejna podpowiedź (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,3683/Itemid,35/). Ale to też nie Excel w Joomla. Jak znajdziesz coś ciekawego to podaj tutaj linka bo i temat ciekawy. :)

zygajunior
20-02-2008, 16:08
Komponent bardzo przydatny - w wersji 2.0.14 umożliwia edytowanie 10 rekordów jednocześnie! (Niestety trzeba się zalogować a to kosztuje) Można też importować dane z pliku csv!

Mam problem z dodatkiem {mosgeda} - po wstawieniu do artykułu tabela się pojawia ale nie można sortować i nie działają filtry (Joomla 1.0.12a).

Brakuje jednak możliwości edytowania danych z "frontu" - jak ktoś znajdzie - dajcie znać!

tedi
21-02-2008, 00:32
W Joomla! 1.0.13 tabelę można sortować w każdej kolumnie, pod warunkiem klikania myszą nie na nazwę kolumny, tylko za nazwą na >>.