PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienic h3 na p w rhuk_solarflare_ii



irek_s
24-01-2008, 10:35
Witam serdecznie,

mam pytanie jak wyrzucic <h3> (zamienic na p lub cos innego) z belki po lewej stronie (z menu)
template: rhuk_solarflare_ii

teraz wyglada to tak
<div class="moduletable">
<h3>Who's Online</h3>
We have 2 guests online</div>

pozdrawiam
irek

irek_s
24-01-2008, 11:26
poczytalem troche tutoriali ale dalej nie rozumiem

.moduletable h3 {} (http://www.pomoc.joomla.pl/)Klasa stylu dla elementu <h3>. Formatuje tytuł modułu umieszczonego w bloku <div class="moduletable">

ale jak i gdzie to mozna zmienic?

pozdrawiam
irek

irek_s
26-01-2008, 12:46
prosze o odpowiedz

inkos
26-01-2008, 13:58
ale jak i gdzie to mozna zmienic?

Jesli chcesz zmienic wyglad tego konkretnego elementu w tej konkretnej templatce to albo za pomoca programu do FTP (/templates/rhuk_solarflare_ii/css/template_css.css) albo poprzez menedzera szablonow jaki jest w Joomli edytujesz sobie ten plik. W tym konkretnym przypadku odszukujesz w nim fragment "div.moduletable h3" i zmieniasz dowoli. Oczywiscie rozumiem ze CSS nie jest Ci obcy. :)

irek_s
27-01-2008, 12:30
ok dzieki za odpowiedz tylko jak zmieniam w template_css.css np. wartosc z h3 na h4 lub cos innego to to nie dziala i chyba zrozumiale dlaczego, poniewaz w pliku .css sa definicje stylow i tu moge zmienic lub dodac nowy itp. ale gdzie to jest wołane te "div.moduletable h3" bo mi sie wydaje ze tam trzeba to zmienic!!!

np.

w pliku test.html

jest <h3> to jesty test </h3>

a w pliku .css

jest definicja stylu h3 (choć nie musi bo h3 mozna nie definiowac w .css wtedy przyjmie wartosc default)

h3 {
font-family: Verdana;
font-weight: bold;
color: #003399;
font-size: 14pt;
text-align: left;
}

to jezeli chcemy zmienic wyglad na stronie test.html tej frazy " to jesty test " to nie zmieniamy h3 na h4 w pliku .css
tylko powinnismy albo zmienic h3 na h4 w pliku test.html ( czyli tam skad wolamy ten styl) albo zmodyfikowac wnetrze h3 { }


Wiec moje pytanie brzmi skad (z jakiego pliku - szukalem w index.php i tam tego nie ma) jest wolane te h3 i jak to wyrzucic lub zmienic
pozdrawiam
irek

irek_s
28-01-2008, 21:01
czy ktos wie w jakim pliku to zmienic?