PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z artykułami i modułami



woonski
24-01-2008, 13:04
Witam!

Mam pewien problem z joomlą. Otóż posiadam artykuł, do którego link znajduje się w submenu np:

Oprogramowanie
L Program 1
L Program 2
L Program 3

Gdy ktoś klika na Program 1 pojawia się artykuł. Gdy klika na Oprogramowanie pojawia się blog artykułu z opisanymi tymi 3 programami.

W każdym artykule po prawej w 'inset' wrzucam najważniejsze informacje nt. programów (np. pokaż demo itp.) Co sprawia, że po prawej stronie tworzy się pole składające się z modułów z informacjami, odpowiadającymi danym programom. Z tym, że jeżeli kliknę na "czytaj więcej ..." na dany program w blogu artykułów, moduły te nie pojawiają się. Aby się pojawiły należy zaznaczyć aby moduły te pokazywały się w pozycji OPROGRAMOWANIE Z tym że wtedy w pozycji OPROGRAMOWANIE i pozycjach dot. Programów (1,2,3) pojawiają się moduły wszystkie, a nie tylko odpowiadające danemu programowi.

Czy ktoś ma pomysł jak rozwiąć problem?

Wiem, że troche zawile jest to napisane, ale ciężko opisać sytuację.

Pozdrawiam!

kurtz
24-01-2008, 18:00
[...]

woonski
24-01-2008, 22:53
Podstawy joomla to ja znam... zresztą zamiast cokolwiek udowadniać postaram się zobrazować mój problem, bo szkoda mi czasu na bezsensowne dyskusje :]

Otóż mam menu na stronie, które w PA (w edycji modułu) wygląda tak:

http://images34.fotosik.pl/119/140b9aca0080a9c3.jpg

Czyli Oprogramowanie i 3 pozycje poniżej jako Submenu.

Zaznaczam (w edycji modułu), by moduł pierwszy odpowiedzialny za program pierwszy wyświetlał się w submenu nr 1, moduł drugi odpowiedzialny za program drugi wyświetlał się w submenu nr 2, a moduł trzeci odpowiedzialny za program trzeci wyświetlał się w submenu nr 3.

Czyli 3 moduły, 3 submenu. Wszystko zrobione w PA jak należy, więc jedziem dalej...

Skupiając się teraz już na stronie, gdy najadę myszką na button OPROGRAMOWANIE rozwija mi się submenu z 3 pozycjami. Gdy kliknę bezpośrednio na którąś z tych trzech pozycji (Program 1, 2 lub 3), przechodzi mi od razu do artykułów w których wszystkie moduły przypisane są prawidłowo (patrz wyżej). Natomiast po kliknięciu w button OPROGRAMOWANIE otwiera mi się BLOG ARTYKUŁU z trzema pozycjami, z których każda posiada wstęp i magiczny przycisk czytaj więcej ... . Po kliknięciu na nagłówek artykułu (jako łącze), lub przycisku czytaj więcej ... uruchamiają mi się też artykuły z tym, że bez modułów wcześniej przypisanych w edycji. Znalazłem sposób na to, aby i po kliknięciu w czytaj więcej ... pojawił się odpowiedni moduł.

Jak to zrobiłem?! Ano prosto, zaznaczyłem w edycji modułów oprócz konkretnego submenu również główny button OPROGRAMOWANIE . Niestety wtedy w każdym z tych artykułów pojawiają się wszystkie 3 moduły w jednym artykule. Wejście tylko z bezpośredniego linka z submenu powoduje że wszystko jest ok.

Zauważyłem że inny jest adres linku do artykułu z BLOGA przez czytaj więcej ... , a inny bezpośrednio przez submenu mimo, że to te same artykuły.

Dlatego pytam czy jest jakieś wyjście z sytuacji? Być może da się stworzyć przycisk OPROGRAMOWANIE niepodlinkowany, co będzie zmuszało ludzi do wejścia bezpośrednio w artykuł, a nie poprzez BLOG ARTYKUŁU.

Pozdrawiam.

kurtz
24-01-2008, 23:04
[...]

woonski
24-01-2008, 23:37
Do tego samego można użyć bota modulebot, służy do tego samego z tym, że nie trzeba tworzyć osobnych pozycji modułów, a wystarczy tylko podać ID modułu. Spoko moduł jest ale w content, a mi zależy na tym żeby był wyświetlany w pozycji inset, jak to rozwiązać?

W jaki sposób można dezaktywować główny button? Trzeba edytować index.php czy można gdzieś to zrobić w PA ?

kurtz
24-01-2008, 23:43
[...]

woonski
24-01-2008, 23:45
a ta pozycja Inset w którym miejscu jest ? Powtarza się za każdym razem w jakąkolwiek pozycję byś wchodził ? Coś jak pozycja Banner u dołu [zwykle] ?
Pozycja Inset będzie ukazywała się zawsze ponad w połowie, na dole artykułu albo materiału statycznego ?

Pozycja INSET jest stała, znajduje się po prawej stronie szablonu. Jest używana, prawie na każdej stronie portalu, w szczególności na głównej.

kurtz
24-01-2008, 23:52
[...]

woonski
25-01-2008, 00:18
3 nowe pozycja menu [com_frontpage]

3 nowe moduły opublikowane w stworzonej pozycji User99, User98, User97

Kazdy załadowany do odzielnej pozycji INSET za pomocą mosloadmodule w kazdym z odnośników Menu kierujących do [com_frontpage Program1, Program2, Program3] - tylko po co ? skoro można zrobić tak jak pisałem u góry.

Każda pozycja modułu przypisana wyłącznie jednemu, konkretnemu dla danego modulu / programu odnośnikowi w Menu.

Tyle ... w tym temacie.

Hmmm, chyba nie bardzo się rozumiemy (może to wina późnej pory).
Treść artykułu jest w [content], a moduł ma się ładować do . Mosloadmodule, nie ma ustalania parametrów w której pozycji ma ładować się moduł. Po prostu wsadza moduł z pozycji np. user99, w miejsce (pozycję) gdzie jest artykuł (w moim przypadku) [content]. Według mnie {mosloadmodule} musiał by mieć możliwość ustalenia parametru, coś w stylu: [i]wrzuć moduł z pozycji user99, do pozycji INSET w tym artykule. Z tym, że cel bota mijał by się wtedy z celem, gdyż ma za zadanie wrzucanie modułów do treści artykułu, a nie po za artykuł w wyznaczoną pozycję.

Nie wiem, może źle rozumuję...

Problem tkwi tylko w tym, że po prostu link czytaj wiecej ... prowadzi rzekomo do innego artykułu. A już moduł nie jest przypisany stricte do artykuły z bloga, tylko bezpośrednio do menu.


Z tym buttonem to co innego mialem na myśli, myslałem, że pchasz to jako odnośnik w zbudowanym module i opublikoawłeś go jako nie wiem [Menu ?]

Czyli mam rozumieć, że dezaktywacja buttona jest niemożliwa?

Zresztą zobacz i dam znać... :)

kurtz
25-01-2008, 00:23
[...]

woonski
25-01-2008, 00:27
Wystarczy załadować moduł w moduł.

Wydawało mi się to lekko dziwne, dlatego nie zrozumiałem.
Jutro będę kombinował...



W tym wypadku niemożliwa ... popatrzylem na ten Twój obrazek i myslałem, że sam stworzyleś jakieś odnośniki w html'u a potem je opublikowałeś gdzieś po prawej czy po lewej.

aha...

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

kurtz
25-01-2008, 00:49
[...]

woonski
25-01-2008, 09:01
No niestety! Mam wrażenie, że tak jak ja chcę to zrobić, to się nie da.
Po prostu dalej po wejściu do artykułu przez czytaj więcej ... z BLOGA, nie pojawi się żaden moduł, gdy nie ma modułu bezpośrednio w BLOGU :/
Działa tylko po wejściu bezpośrednio z menu. No i to nie dziwne, bo moduł przypisuje się do linka submenu, który jest inny aniżeli link z BLOGA

Trzeba by było tak wykombinować, aby pod czytaj więcej ... podmienić link na ten sam co jest w submenu

kurtz
25-01-2008, 09:19
[...]