PDA

Zobacz pełną wersję : problem z dokończeniem instalacji



kalamaka
24-01-2008, 21:29
Witam, podczas instalacji joomla 10.0.11 PL, po przejci na krok 4 i naciśnięciu URUCHOM instalator zaczyna pracę od początku! proszę o pomoc

kalamaka
24-01-2008, 21:49
próbowałem już wszystkiego, zmieniłem chmod configuratio.php na 666 i dalej nic, jeżeli ktoś wie jak sobie z tym poradzić to proszę o pomoc

PeFik
27-01-2008, 11:57
Zacznij od zmiany wersji z 1.0.11 na przynajmniej 1.0.12 - bo to jakbyś sobie instalował antywira sprzed 2 lat!!!!!!!!!!!! jest sens?

Krok 4 tzn. po wpisaniu danych MySQL?
Gdzie masz hosting?
...info info!!!

kalamaka
28-01-2008, 11:38
zainstalowałem już 1.0.13 także jest aktualny z strony głównej joomla, a serwer obsługuje active24

kowalcki
29-01-2008, 11:46
Również mam taki sam problem.. Gdy skończe instalować joomle, w 4 kroku, podczas kliknięcia URUCHOM, lub ZAPLECZE instalator wcale tam nie przechodzi, instalacja zaczyna sie od początku. Próbowałem instalować różne wersje, to samo. Skasowanie katalogu instalacyjnego też nic nie daje. Może coś z atrybutami?.. PISZCIE wszelkie propozycje.. POMOCY..

kalamaka
30-01-2008, 14:27
a myślałem że to tylko mnie tak się to kiełbasi, jak instaluje na swoim komputerze to wszystko jest ok, dziwna sprawa z tą instalacją, a atrybuty mam wszystkie takie jakie są podawane w poradniku instalacji... pomóżcie prosze!!!

kalamaka
30-01-2008, 14:33
zastanawiałem się już czy mój wirtualny serwer ma dobrą konfigurację ale po sprawdzeniu okazało sie ż e powinno wszystko działeć, rozkładam ręce...

inkos
30-01-2008, 14:44
zastanawiałem się już czy mój wirtualny serwer ma dobrą konfigurację ale po sprawdzeniu okazało sie ż e powinno wszystko działeć, rozkładam ręce...
A czy po zakończeniu instalacji zamiast klikać w uruchom po wpisaniu adresu Waszych stron też odpala się instalator czy zwykła strona?
kalamaka: To forum nie służy do pisania co 6 minut kolejnych postów "do siebie". Jeśli chcesz uzupełnić swoją wcześniejszą wypowiedz do skorzystaj z opcji "EDYTUJ" i następnie w swojej wiadomości dopisz np: "Edit:" a poniżej to co chciałeś dodać do swojej wcześniejszej wypowiedzi a zapomniałeś 6 minut temu :) zamiast pisać kolejną wiadomość.

Verona
02-02-2008, 21:13
Pomoże ktoś? Mam też ten problem, na początku przy teście na czerwono mam tylko:
configuration.php niezapisywalny
Session save path niezapisywany nie ustawiono
Register Globals: on

Cała instalacja idzie ok, i przy końcu jak pisze że skończona i czy wejść na stronę lub do admina to obojętnie co wybiorę to włącza mi sie instalacja od nowa....

Co jest grane? Chmody ustawiłem... Strona stoi na domenie www.gtamods.eu (nie wiem jaka bo mam tą domenę od kumpla...

POMOCY!! Instalowałem już dziesiątki CMS fora itp. nigdy nie miałem problemów, lecz pokonała mnie joomla!

zwiastun
02-02-2008, 21:46
To może tak choć jeden raz doczytaj instrukcję do końca?
Przesłałeś plik konfiguracyjny na serwer, skoro nie można w nim zapisywać?
Usunąłeś katalog instalacyjny?
Nie prościej poświęcić chwilę czasu na lekturę, niż robić "na czuja" w kółko to samo?

Verona
02-02-2008, 22:43
No ale ja nie mogę ustawić tego cmoda dla tego pliku, ma chmod 666 ale nadal pisze że niezapisywalny, a jak usune katalog instalacyjny to gdy włączam strone to wyskakuje mi błąd ze nie może otworzyć... Robie wszystko według 3 poradników z rożnych stron, ale nadal to samo............

zwiastun
02-02-2008, 23:46
Na ten temat też w tych poradnikach pisze. Jeśli przesyłałeś pliki za pomocą FTP, a pewno tak przesyłałeś, to klient FTP (program służący do przesyłania plików) umożliwia zmianę praw dostępu.
Jeśli korzystasz z pakietu udostępnionego na serwerze, może być rzeczywiście problem. Sam go nie rozwiążesz. Zwróć się do administratora serwera o zmianę praw własności.
Dostępność plików i katalogów nie zależy li tylko od ustawienia praw do zapisu, odczytu i wykonywania. Ważne jest na niektórych serwerach, kto jest właścicielem pliku czy katalogu (jaki proces, jaka aplikacja).
Jeśli właścicielem nie jest Twój klient FTP, to praw dostępu nie zmienisz. Jeśli natomiast plik został stworzony przez instalatora Joomla!, a tak może być w Twoim przypadku, to możliwe, że właścicielem jest apache, httpd, www, a w rezultacie Joomla!, ale nie FTP. Próba zmiany czy nawet usunięcia za pomocą FTP nie powiedzie się.
Niemniej, skoro instalator plik konfiguracyjny stworzył, to Joomla ! powinien zadziałać. Trzeba wszakże przynajmniej zmienić nazwę katalogu installation lub usunąć go zupełnie.
Co się dzieje u Ciebie. licho wie, czyli administrator Twojego serwera. Chyba że sam coś namieszałeś. Bo Joomla! - gdy pozostawimy katalog instalacyjny, nie próbuje ponownej instalacji, ale wyświetla komunikat przypominający o usunięciu tego katalogu.

I na koniec: Tyle razy tłumaczymy JAK DZIECIOM: instaluj Joomla w środowisku, które spełnia wszystkie podstawowe wymagania! Twoje środowisko ich nie spełnia!, jak się domyślam, bo mimo prośby nie raczyłes podac info, gdzie to instalujesz!