PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z fck po przenosinach serwisu.



realv
29-03-2006, 18:26
Witam

Zainstalowałem sobie joomlę pod adresem domena/nowa.. Serwis został skonfigurowany, uzupełniony o treść i przeniesiony z katalogu ./nowa do głownego.

Poprawiłem wpisy w pliku konfiguracyjnym, zrzuciłem sobie bazę, podmieniłem odnośniki do zlinkowanych na sztywno obrazków (tych z artykułów). Wszystko byłoby git, gdyby nie śmierć FCKeditora.

Po przenosinach przestał działać. Odinstalowanie i powtórne zainstalowanie też nie przywróciło mu życia. Mam dostęp do shella na tym koncie, więc przeszukałem sobie wszystkie pliki serwisu pod kątem złej ścieżki (szukałem sztywnego linkowania do podkatalogu /nowa) i niestety **************** :)

W międzyczasie przeglądarki nie zmieniałem, tak samo nie mieszałem nic z uprawnieniami javascriptu w browserze.

Jakieś pomysły?

Czy mogłoby to być związane z własnością plików? Rzeczy instalowane przez www są własnością usera apacha (przeważnie nobody) - może coś się pokiełbasiło przy przenosinach.

pozdrawiam

livio
29-03-2006, 20:56
Może sprawdź poprawność wszelkich ścieżek: zarówno URL, jak i absolutnych (/home/coś itp.).

realv
31-03-2006, 14:14
No - na dzień dobry, po twojej sugestii znalazłem, że adres przy zmiennej związanej z livesite kończył się znakiem "/" - oczywiście powinno być bez niego :)
Ale to jeszcze nie pomogło - tzn pomogło połowicznie - FCK działa pod firefoxem - pod operą i IE nie ruszy. IE zgłasza błąd w javascripcie, ale jego raportowanie błędów jest dalekie od ideału, więc nie wiem, co tak naprawdę się dzieje.

To pytanie z innej beczki. Jest jakaś możliwość przeniesienia treści i struktury Joomli?
Ponieważ zbyt długo się męczę z tym FCK - mogłbym ją przeinstalować od początku. Dużo do konfigurowania nie będzie - to bardzo prosty serwis.
Chodziłoby o przeniesienie artykułów i ich struktury.
W grę jak najbardziej wchodzą rozwiązania typu ręczne przenoszenie tabel bazy - sql'a się nie boję :)