PDA

Zobacz pełną wersję : szerokość flash headera



raguel
25-01-2008, 22:10
Bardzo proszę o pomoc w zmianie rozmiaru (konkretnie szerokości) flash headera w templatce znajdującej się pod linkiem:

http://www.templatki.com/download/Download/Nowosci/td_palta.zip/.

Doskonale sobie zdaje sprawę,że Flash headery to newralgiczny punkt forum, ale przeryłem topiki i nie znalazłem odpowiedzi odnośnie problemu na który natrafiłem.
Obecnie baner jest wypośrodkowany, a chciałbym go mieć na całej długości maina.

http://wspolnotaizrael.org - teraźniejszy efekt

Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc:D

inkos
25-01-2008, 23:48
Polecam lekture dobrej ksiazki o podstawach, chwile zastanowienia sie nad problemem a dopiero pozniej zadawanie takich pytan. Abys dlugo nie szukal to jest taki atrybut "width=" i w nim okresla sie wartosci szerokosci roznych obiektow. Czasem zamiast w procentach warto wpisac jakas wartosc "na sztywno". Ale to juz wyzsza szkola jazdy ;)

kurtz
25-01-2008, 23:48
[...]

raguel
25-01-2008, 23:54
inkos, doskonale sobie zdaje sprawę ze znaczenia parametru width, jednakże po zastosowaniu jakiejkolwiek wartości powyżej 100% w szerokości rozjeżdza się cała templatka, a chciałbym zrobić tak, by nawet kosztem rozdzielczości mieć baner na całą szerokość maina.

Zakładam, że jest to wykonalne, teraz pozostaje pytanie jak to zrobić

kurtz
25-01-2008, 23:55
[...]

inkos
25-01-2008, 23:55
to ja tam nie wiem czy to ma sens ...

Nie rozumiem Twojego zdziwienia. Wspomniana przez Ciebie wartosc to szerokosc glownej tabeli z zawartoscia witryny. A ze nie jest w procentach tylko wpisana zostala na sztywno (998) to juz wybor jej autora ;) Ale w tej chwili nie wiemy co "autor mial na mysli".

raguel
26-01-2008, 00:06
ok, chyba już zrozumiałem błąd. Jakaś pomroczność ciemna dorwała mnie z przepracowania. Postaram się nad tym popracować przez weekend.
Jakby ktokolwiek miał jakieś sugestie to niech pisze.

Tx for help anyway

inkos
26-01-2008, 00:06
inkos, doskonale sobie zdaje sprawę ze znaczenia parametru width, jednakże po zastosowaniu jakiejkolwiek wartości powyżej 100% w szerokości rozjeżdza się cała templatka, a chciałbym zrobić tak, by nawet kosztem rozdzielczości mieć baner na całą szerokość maina.

Przepraszam ale nie moge sie powstrzymac. Jako antytalent matematyczny chyba nie mam szans Ci tego wytlumaczyc. :) :) :) Ale raz smierc. Jesli wartosc 100% to powiedzmy 500px (pixeli) to jesli wpiszesz 150% to masz... 750px rzeczywistej szerokosci. Zrozumiales? Dlatego jesli chcesz tam wpisac wartosc wieksza od 100% to wpisz np 600 ale zamiast znaku "%" wpisz "px" na koncu. I jak nie mowic ze to sa podstawy... krolowej nauk :P

Uff... Jeśli zwiastun albo inny mod to przeczyta to bedzie miał nizly ubaw.

kurtz
26-01-2008, 00:10
[...]

raguel
26-01-2008, 00:14
inkos, książe ty mój i moralizatorze. Zapewniam Cię, że Nie masz do czynienia z byle głąbem włączając to uszanowanie do samej królowej nauk :rolleyes:. Umiem zamieniać procenty na jednostki (imagine that!). Chciałbym tylko, żebyś pokazał mi templatkę z rozciągniętym headerem od belki do belki i to wszystko.
A jeśli masz ochotę na chata o hamiltonianach, szeregach, funkcjach i królowych nauk to zapisz się do kółka dyskusyjnego ambitnych matematyków.

Dziękuję za zangażowanie w mój problem.

raguel
26-01-2008, 00:15
pozatym to sie rozjedzie, ja nie wiem czy to bedzie efektowne...

No właśnie

kurtz
26-01-2008, 00:18
[...]

raguel
26-01-2008, 00:20
ale jak to pokazał ? znaczy się zainstalował ją u siebie ? <confused> przecież wkleiłem ci kod TWOJEJ TEMPLATY i TWOJEGO SWFa i zaznaczylem na czerwono co do czego ... again <confused> jak mozna pokazać to dosadniej ??

Wszystko jest jasne, dzięki

kurtz
26-01-2008, 12:54
[...]

raguel
26-01-2008, 13:19
Consider it done!

To rozumiem. Odpowiedź, a nie wykłady o niczym. Dzięki kurtz.