PDA

Zobacz pełną wersję : Szkolenia z Joomla



irek_s
27-01-2008, 13:47
Witam
poszukuje chętnych do współpracy przy prowadzeniu szkoleń z Joomla (administracja, tworzenie templatu itp) w Centrum Warszawy - lokal i sprzęt to szkoleń zapewniony

pozdrawiam
irek

josh
27-01-2008, 17:44
jakie wynagrodzenie proponujesz?

pozdr

inkos
27-01-2008, 18:27
Witam
poszukuje chętnych do współpracy przy prowadzeniu szkoleń z Joomla

Mogę prosić o więcej szczegółów? Kiedy planowałbyś takie szkolenia (luty, marzec czy później) w jakie dni tygodnia - czy od poniedziałku do piątku czy tylko w weekendy? Po ile godzin w ciągu jednego dnia.

zwiastun
27-01-2008, 18:43
Nie chce mi się komentować. Ale - krótko mówiąc - czy to następny do zrobienia kasy na naiwnych, nie na swojej pracy, nie na swoim dorobku??
http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=59851#post59851

PS. I nie wmawiajcie mi przypadkiem, że hamuję inicjatywę, ale jak widzę w anosie, że będzie szkolenie od templatu, to jestem pewien że nauczą tam robić i artykółó

irek_s
27-01-2008, 20:21
Zwiastun,

jeżeli bym miał takie doświadczenie w temacie Joomla jak TY to bym tu postu nie pisał tylko sam bym działał jako trener (oczywiscie jak bym mial czas) ale powiem Ci, że sama wiedza z Joomla nie załatwia Wszystkiego, do szkoleń potrzebne są sale szkoleniowe + sprzęt + reklama + organizacja tego wszystkiego a to jest bardzo dużo.
Nie bardzo rozumiem twoje podejście ?! jeżeli znasz temat lepiej (a może nawet najlepiej w Polsce) to zaproponuj coś co by było lepsze a nie negujesz.
Negacja jest bardzo prosta ale nic nie wnosi.
Masz jakies pomysły żeby pomóc ludziom chcącym sie szkolić a także Polskiemu Centrum Joomla to pisz.

Nie bardzo rozumiem dlaczego w Polsce nie ma szkoleń z Joomla.
Może zrobić jaką ankietę czy ludzie są takimi szkoleniami zainteresowani?
Czy ktoś wie jak to wygląda w innych krajach?

chętnych do współpracy w sprawie szkoleń lub innych projektów zapraszam także na priva: wazne0@poczta.onet.pl

pozdrawiam
irek

zwiastun
27-01-2008, 22:15
Twój problem polega m.in na tym, że nie kojarzysz mojej osoby z Polskim Centrum Joomla!
Mój na tym, że Ty nie chcesz pomóc Polskiemu Centrum Joomla! oferując możliwości organizowania szkoleń - ośrodkowi, dzięki któremu będziesz mógł te szkolenia ewentualnie organizować, ale chcesz w pierwszej kolejności ukręcić swój biznes.

Ale jeśli chcesz poprzez to forum robić sobie rekrutację szkolących, to podchodząc poważnie do swojego biznesu, powinieneś zapytać, czy takie ogłoszenie opublikować możesz i na jakich warunkach!
Ot tyle!

kurtz
27-01-2008, 22:46
[...]

irek_s
28-01-2008, 21:49
Zwiastun,

dlaczego zakładasz że wszyscy chcą Ciebie wykorzystać lub szukają "jeleni"
przecież nie zamieniłeś zemną jednego zdania, nie było rozmowy o warunkach współpracy itp. wiec na jakiej podstawie stworzyłeś tą historię

kolega "kurtz" dobrze napisał masz wszelką "palmę pierwszeństwa" w tworzeniu szkoleń czy to na CD czy w salach wykładowych - podpisuje sie i popieram go

Tu jesteś guru od Joomla w Polsce i z tego co wiem, to sie zaczeło od Ciebie.

Dlaczego denerwuje Cię że ktoś chce coś robić i zarabiać na tym pieniądze przecież to jest PRAWIDłOWE, każdy kto wykonuje jakąś pracę lub chodzi do pracy dostaje za to pieniądze.

Skoro to takie proste to ty też możesz cytuje "ukręcić swój biznes" dlaczego sam nie robisz tego i innym zabraniasz.

A propo kontaktu to wysłałem 3 maile do Ciebie w ciągu ostanich 3 miesięcy i nie odpowiedziałeś na żaden wiec jak sie mam z TOBą kontaktować.

pozdrawiam
irek

zwiastun
29-01-2008, 01:08
Co miałem napisać, właściwie napisałem - brak reakcji na listy: wyjaśnienie znajdziesz, jeśli zechcesz, w tym, co napisałem.
Doczytasz również, że ani nie zabraniam (bo niby jak), a nawet zakładam, że będziesz te szkolenia organizować. Zazwyczaj, wbrew pozorom, wiem dokładnie, co mówię lub piszę.
Tego, co poniżej, nie traktuj osobiście, ale jako wypowiedź "na marginesie", choć o samej istocie rzeczy!

Że organizowanie proste nie jest - nie trzeba było nawet próbować, żeby wiedzieć, a o ile pewno wiesz, próbowaliśmy.

Denerwuje? Nie, irytuje. A irytuje - nie tylko to, ale za każdym razem, gdy ktoś, kto wedle mojego rozeznania, nic nie wniósł do rozwoju polskiego Joomla!, nie oferuje się z dołożeniem swojej cegiełki, ale rozpoczyna - jak to nazwałem - "kręcenie własnego biznesu" (i to tutaj, na forum, nawet nie pytając o zgodę, czy może).

Przypomnę dla przykładu : "przyjazne" polskie centrum (z założenia "konkurencja" żerująca na nieswojej pracy - teraz się nazwali Przyjazne Centrum Joomla! - zwróć uwagę na skrót ), przypomnę niezależny ośrodek od Virtuemart. Sprzedawców Joomla! po polsku (wcześniej Mambo), na dodatek promujących się moim nazwiskiem, czy innych już nawet nie ma co wymieniać. Dwa innego typu przemilczę, żeby konkretnych osób nie dotykać.

W każdym z tych wymienionych przypadków SPOŁECZNOŚĆ nie otrzymała od nich NIC.

Twoją inicjatywę kładę w tym samym rzędzie. Z prostego powodu - nie umniejszając roli strony organizacyjnej - jest i druga, merytoryczna. Dziś łatwo wziąć pościągać ze stron PCJ co się da, przygotować materiały szkoleniowe. I o przyszłość się nie ma co martwić też, przecież niejaki zwiastun siądzie, przygotuje, udostępni do Joomla 1.5 tez. Nic, "ino" korzystać.

I owszem, po to to jest również. Tylko wydaje mi się, że porządek rzeczy w niektórych przypadkach powinien być nieco inny.

Ot w Twoim przypadku: czemu nie zaproponowałeś np. że stworzysz ośrodek szkoleniowy PCJ! Może trudno na to było wpaść. Ale PCJ to nie ja, Viking, Stone, na co od jakiegoś czasu wygląda. Nie tworzyliśmy centrum, by w rezultacie powstala "centralka".

Tworzyliśmy w nadziei, że znajdą się kompetentni ludzie, którzy to centrum współtworzyć zechcą.
WSPÓŁTWORZYĆ! - że podkreślę wielkimi znakami.

Czemu miałbym zakładać, że projektujesz nazwijmy to "właściwie dla siebie miejsce" w sytuacji, gdy czytam na innym forum o takiej samej inicjatywie "zasłużonych" dla rozwoju Joomla!, którzy już nawet do pisania "standardów szkoleń" pod hasłem "nauczysz się prowadzić witrynę w 90 minut" przystępują. Nie z Polskim Centrum Joomla!, nie w Polskim Centrum Joomla! (oszustwo kryjące się w cytowanym sloganie pomijam zupełnie)

W mojej koncepcji życia wciąż się po prostu nie mieści, że mógłbym wziąć i wykorzystywać czyjąś pracę, nie odwzajemniając swoim wkładem, wsparciem, współuczestnictwem, tego, co mi darowano.

A że zakres tego, co powinno być w polskim światku Joomla! zrobione i co może zrobić CENTRUM, a nie centralka, jest niemały, stąd i moje irytujące czasem reakcje. Mógłbym za wojewodą jednym bodaj powiedzieć, żem w tej mierze "z tego, co mnie boli".

A wracając do konkretu - stań na właściwym gruncie - reakcja będzie na pewno inna.

bogdan
30-01-2008, 15:07
Witam
Pisałem już wcześniej w którymś poście ze jestem początkujący w kwestii stron WWW, CMS i wszystkiego co się z tym wiąże. Postawiłem sobie stronę na Joomla, wiedza jaką otrzymałem od Zwiastuna i wszystkich którzy poświęcili swój własny czas= pieniądze za friko abym mógł wpisać www.joomla.pl i czerpać wiedzę garściami, w tym serwisie jest wszystko czego potrzeba aby sobie stronkę odpalić.

I przychodzi sobie pan X i sobie myśli, jak mam coś za darmo i sprzedam to, za ileś tam PLN to mam 100 % zysku, panie X wiedza kosztuje prócz tego jest na świecie jeszcze coś takiego jak moralność lojalność uczciwość itd. banały ???? same to po co pan tu przyszedł ???? upsss.... http://forum.joomla.pl/images/icons/icon13.gifodcisk

Pozdrawiam bogdan

Ps. Czekam na przycisk $http://forum.joomla.pl/images/icons/icon14.gif

nexus246
30-01-2008, 21:24
No wiesz, na tym polega idea Open Source, że kod jest wolny, know-how jest wolne etc. A resztę reguluje podaż/popyt rynek i takie tam.

bogdan
30-01-2008, 21:40
Wiem na czym to polega ale cała ta dyskusja kiedy tłumaczenie 1.5 i te psy wieszane w koło ogrom pracy garstki ludzi włożonej w to co maja do dyspozycji wszyscy którzy chcą tylko tu zajrzeć a niekiedy otrzymać natychmiast pomoc i do tego jeszcze pretensje co tak wolno ręce opadają jak sie to czyta.

Trochę umiaru i taktu proszę.

nexus246
30-01-2008, 21:49
A ja poproszę o kropki i przecinki ;) Główny temat wątku się rozmywa.

mard
07-02-2008, 16:39
Przepraszam, ze wtrace ale zaciekawil mnie temat Szkolenia z Joomla ???
Moge prosic o sprecyzowanie tematu, gdyz moze jestem zainteresowany. Chetnie dowiem sie czegos wiecej. Jak to sie mowi czlowiek uczy sie cale zycie.

pozdrawiam


ps.:
aha nie czytalem watku od samego poczatku, bo gdybym to zrobil mojego postu by tu nie bylo.
przepraszam za zasmiecanie moj blad. Myslalem, ze watek dotyczy czegos zupelnie innego.

Agness321
15-02-2008, 16:28
Witajcie
krążę po internecie od tygodnia w nadzieii, że znajdę jakieś kursy lub szkolenia z CMS'a i joomla chyba spełniłaby moje oczekiwania. Przeczytałam Waszą dyskusję od początku i ... co z tego wszystkiego wynika dla takiego laika jak ja? Wspaniale, że istnieje taka społeczność i Polskie Centrum Joomla! Ale nie jestem tego wstanie zrozumieć tylko w ten sposób, tylko wirtualnie (jestem mamą 2 brzdąców...). Trzeba mi dosłownie łopatologicznie wszystko wyjaśnić (blondynka nie jestem)... I przydałyby się kursy... Do Zwiastuna: takich osób jest więcej, którzy potrzebują innej formy przekazu wiedzy..
Pozdrawiam i popieram

kurtz
15-02-2008, 16:39
[...]

inkos
15-02-2008, 16:49
2 brzdąców...). Trzeba mi dosłownie łopatologicznie wszystko wyjaśnić (blondynka nie jestem)
Pozdrawiam tych małych brzdąców :) - mam nadzieję że nie będą przeszkadzać mamie w nauce CMS-ów. :D

A jeśli chodzi o łopatologiczne przedstawienie podstaw Joomla to raczej nie da się jaśniej niż na pomoc.joomla.pl oraz demo.joomla.pl oraz czasami na naszym forum. ;)

Joomli nie da się nauczyć "na sucho" to musi być jednoczesna lektura jakiegoś tekstu pomocy oraz praca na jakiejś zainstalowanej Joomla. Tak aby od razu sprawdzać co dana funkcja powoduje. :)

PeFik
17-02-2008, 23:57
Jak zwykle tyle złości i żalu w postach... no cóż.
A szkolenia były organizowane (w lutym 2008), ale chętnych nie było... więc nie wiem jak to się ma do w/w postów. Więcej szczegółów nie zdradzę, żebym teraz po uszach od kolegów nie oberwał, że coś się dzieje w tym temacie.
Ale wyłącznej licencji na szkolenia z Joomla! nie ma nikt, więc "dyskusja zbędna"

kurtz
18-02-2008, 00:10
[...]

zwiastun
18-02-2008, 01:05
Do Zwiastuna: takich osób jest więcej, którzy potrzebują innej formy przekazu wiedzy.
Pozdrawiam i popieram

Ja to wiem od dość dawna, a PeFik się właśnie dowiedział. Organizacja kursu pociąga za sobą koszty, mniejsze, większe, nieważne. I choć z zamysłu organizacji kursów się nie wycofujemy, to tymczasem na ryzyko, że na 20 miejsc zgłosi się osób 10, potwierdzi 8, a przyjedzie 5 albo 3, raczej szans nie ma.

Tymczasem, uwierz - gdy się zdecydujesz na ten pierwszy krok - zainstalowanie Joomla!, reszta "sama Cię nauczy". Ściągnij odpowiedni pakiet XAMP (WAMP na Windows), zainstaluj (samo się robi) , wrzuć rozpakowany pakiet Joomla ! do katalogu htdocs/joomla, wpisz w przeglądarce: localhost://joomla, a resztę masz na ekranach.
Jak coś nie wyjdzie, a nie znajdziesz informacji w poradnikach, pisz na forum.

inkos
18-02-2008, 01:18
Organizacja kursu pociąga za sobą koszty, mniejsze, większe, nieważne. I choć z zamysłu organizacji kursów się nie wycofujemy, to tymczasem na ryzyko,
Jednak dorzucę swoje "trzy grosze" w temacie kursów a bardziej środków na nie.

Od kilku lat mamy coś takiego jak EFS a teraz to się nazywa PO Kapitał Ludzki (Program Operacyjny - nie mylić z jedną taka partią) część pieniędzy z niego pójdzie właśnie na inwestycje "w ludzi" czyli po prostu różnego rodzaju mniej lub bardziej dziwne czasami szkolenia. ;) Wiele instytucji majacych osobowość prawną i częściowo środki na przeprowadzenie projektu(płatne po a nie przed) korzysta z tych funduszy organizując szkolenia np. dla osób pracujących a zagrożonych bezrobociem albo co teraz będzie priorytetem czyli grupą wiekową 50+.

Może wartałoby się "wstrzelić" w ten temat choć temat na początek nie jest łatwy. Owszem może na początek nie od razu z własnymi szkoleniami ale jako jak to brzydko brzmi "podwykonawcy" którzy poprowadzą część szkoleń dotyczących Joomla w ramach jakiegoś "kursu komputerowego dla osób 50+". :)

Więcej szczegółów chyba nie mam sensu pisać gdyż zrobi się z tego mocny offtopic. ;)

buniar02
10-03-2008, 16:07
myśle ze rozsądnym rozwiązaniem będzie tworzenie szkoleń kursów z jomli w każdy możliwy sposób a powyższy pomyszy pomysł popieram:)

anet
10-03-2008, 23:28
W mojej koncepcji życia wciąż się po prostu nie mieści, że mógłbym wziąć i wykorzystywać czyjąś pracę, nie odwzajemniając swoim wkładem, wsparciem, współuczestnictwem, tego, co mi darowano.


Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License*.

*Celem licencji GNU GPL jest przekazanie użytkownikom czterech podstawowych wolności:

wolność uruchamiania programu w dowolnym celu (wolność 0)
wolność analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb (wolność 1)
wolność rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu (wolność 2)
wolność udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność (wolność 3).

Jeżeli program nie gwarantuje użytkownikowi chociaż jednej z powyższych wolności, wówczas, według FSF, nie może być uznany za Wolne Oprogramowanie.

zwiastun
11-03-2008, 02:33
A ktoś Ci czegoś zabrania?

anet
11-03-2008, 04:46
No właśnie. A Panu, Panie Stefanie?

virtu
15-03-2008, 07:35
Witam
Pisałem już wcześniej w którymś poście ze jestem początkujący w kwestii stron WWW, CMS i wszystkiego co się z tym wiąże. Postawiłem sobie stronę na Joomla, wiedza jaką otrzymałem od Zwiastuna i wszystkich którzy poświęcili swój własny czas= pieniądze za friko abym mógł wpisać www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) i czerpać wiedzę garściami, w tym serwisie jest wszystko czego potrzeba aby sobie stronkę odpalić.

I przychodzi sobie pan X i sobie myśli, jak mam coś za darmo i sprzedam to, za ileś tam PLN to mam 100 % zysku, panie X wiedza kosztuje prócz tego jest na świecie jeszcze coś takiego jak moralność lojalność uczciwość itd. banały ???? same to po co pan tu przyszedł ???? upsss.... http://forum.joomla.pl/images/icons/icon13.gifodcisk

Pozdrawiam bogdan

Ps. Czekam na przycisk $http://forum.joomla.pl/images/icons/icon14.gif
Panowie.
Ktokolwiek bierze udział w tej ze wszech miar pożytecznej przygodzie, jaką jest Joomla! i stosuje się do obowiązujących norm, regulaminów, licencji itp. itd. nie możemy mu mówić: won "ćwoku", bo nie wniosłeś nic do Polskiego Centrum Joomla!. Nie wszyscy muszą być twórcami i nie tylko po to istnieje Polskie Centrum Joomla!, żeby wnosić.
Ktoś jest specjalistą od Joomla, VirftueMarta lub innych komponentów a ktoś inny jest dobry w organizowaniu szkoleń czy logistyce. Jeśli ktoś taki chce się włączyć do tej przygody, to wnosi do propagowania idei Joomla! swój udział. Tylko przyklasnąć.
Dodam, że nie spotkałem w swej karierze dobrego programisty, który byłby jednocześnie dobrym organizatorem imprez i na odwrót.
Dlatego uważam, że dobrze jest jeśli każdy robi to, co najlepiej potrafi. Tak więc niech Zwiastun się nie unosi i zajmie się tym, co najlepiej potrafi a ktoś inny niech zorganizuje szkolenie Joomla!, bo słaby z niego programista ale polubił Joomla! i chciałby się czegoś nauczyć.

I jeszcze jedno. Ja traktuję Polskie Centrum Joomla! jako organizację wyższej użyteczności publicznej. I jeśli widzę, że ktokolwiek na tym forum traktuje PCJ, jak swój folwark, strasznie mnie wkurza. Zarówno taki, co chce mieć tu tablicę ogłoszeń za darmo, jak i taki, co to wszystko wie najlepiej.
Epoka tych, co wiedzieli wszystko najlepiej i mieli jedynie słuszną radę na to, jak urządzić ład społeczny dawno minęła. I wiemy, co po niej zostało.
Proponuję więc: "Róbmy swoje..." i trochę pokory... i życzliwości dla maluczkich :cool:

P.S.
Jeśli ktoś wziął pieniądze za postawienie komuś serwisu na Joomla!, to na pewno wie, że nie wziął pieniędzy za friko. :) Jeśli ktoś myśli inaczej, to zapewne poza prostą instalacją Joomla! nigdy nic więcej nie udało mu się zrobić.

fooky
05-09-2008, 12:23
yyy... no to ja dorzucę 3 grosze... Jesli coś jest "OPEN" to brać i korzystać.
Wielki szacun dla Twórców i tych którzy mają swój wkląd w propagowanie...Ale powiem szczerze, takei szkolana by sie przydały. Fora to świetna sprawa, ale czasami ciezko znaleźć informacje, które są nam potzrebne.
A szkolenie - wiedza w pigułce + usystematyzowana w jakiś sposób wiedza z zakresu Joomla w postaci polskiej dokumentacji i indeksu problemów i ich rozwiązania, jest znacznei lepszym narzędziem niż jakiekolwiek forum.
Mówię to z pozycjui początkujacego.
Dla userów zaawansowanych forum jest jak myślę idealnym miejscem "dopytaywania" się.
A że usystematyzowanie wiedzu zawartej na forum, organizacja szkolenia i jego przeprowadzenie to praca - uważam, ze nei ma w tym nic złego.
A co do "Ojców zalożycieli" - a może by tak się cieszyć z takich innicjatyw - zasialiście i są plony...
Fakt, że nie wy je zbieracie (bo sami szkoleń o ile wiem nei robicie) ale pzresczepiliście świetną ideę i ja propagowaliście...
Znając życie po takim szkoleniu dojdzie wam kolejna fala userów forum... na którym jesteście mistrzami i autorytetami...
I tego wam nikt nie odbierze...

kozlof
05-11-2008, 14:59
A ja mam pytanie zwiazane z tym szkoleniem . Czy planujecie takie zrobic na śląsku ? może katowice ?

irek_s
06-12-2008, 22:50
Zapraszamy na kursy Joomla

http://www.kursy-komputerowe.com/budowanie-portalu.html

przewidziane są także szkolenia 1 dniowe, wkrótce szczegóły !!

pozdrawiam
irek

kurtz
06-12-2008, 22:55
dyplom dodajesz ?

irek_s
07-12-2008, 12:51
oczywiście :)
Certyfikat

PeFik
25-12-2008, 20:19
Takie szkolenia tylko znacznie taniej niż w Warszawie - organizowane są także we Wrocławiu. Zobaczcie np. ofertę Quali.pl (http://quali.pl/kursy.php?pg=cms&subj=cms). Najbliższe już 10 stycznia 2009.

irek_s
25-12-2008, 21:36
Kolego PeFik,
zapomniałeś dodać że twoje szkolenie jest 9 godzinne a to o którym ja piszę 24godzinne taka mała różnica,
za 30zł/ godzinę szkolenia komputerowego to są jakieś żarty

no cóż za chwile pewnie znajdą się szkolenia w kwocie 10zł za godzinę

pozdrawiam
irek

PeFik
26-12-2008, 00:18
Szkolenie za 10zł/h - chyba jak je prowadzi licealista lub grupa liczy min. 30 osób!!

Przy okazji w Quali grupy liczą max 4 osoby. A program na stronie jest stary!
Jasne 24h - to super. Ale według mnie w 9h, można też dużo, tym bardziej że na takie zajęcia nie chodzą biznesmeni.



Poza tym Irek bez urazy, ale podana przez Ciebie strona i cena nie zachęca, a wręcz mnie odstrasza - domyślny szablon sprzed 100 lat.
Jeśli mi by zależało wydał bym 500-1200pln na solidny szablon!

tjurek
12-03-2009, 12:27
Mam prośbę do Zwiastuna.
Mam ciekawą propozycję dot. organizacji szkoleń z joomli. Jestem w stanie, między innymi, udostępnić salę na jednej z warszawskich uczelni do przeprowadzenia takiego szkolenia, bezpłatnie!
Niestety twoja skrzynka jest przepchana i nie mogę wysłać nic na priv - w związku z tym proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Tomek
gg 6795233
tomek.jurek (małpa) gmail.com
507270770

irek_s
18-01-2010, 00:38
Tak to już jest że szewc bez butów chodzi! (chodził) :)

ale już jest nowa stronka więc zapraszam, mi się podoba

a jeśli chodzi o szkolenia to przeszkoliliśmy już trochę osób z Joomla i z tworzenia szablonów dla Joomla

Jeżeli jest ktoś zainteresowany takimi szkoleniami to zapraszam:

Kurs Joomla (16 godzin) termin: 23-24.01.2010 i 25.26.01.2010r
http://www.kursy-komputerowe.com/kursy-joomla-w-warszawie-budowanie-stron-w-joomla.html



Kurs Tworzenie szablonów dla Joomla (16 godzin) termin: 27-28.02.2010r
http://www.kursy-komputerowe.com/joomla-tworzenie-szablonow-3.html


Zapraszam
irek

Agusieczka
14-12-2010, 16:15
Prawie 1000 zł za szkolenie z joomla to moim zdaniem przegiecie. Aktualnie ucze sie od prywatnego znajomego ale gdyby byla mozliwosc kursu joomla do 500 zł to bym skorzystala, jezeli macie jakies namiary na takowe cenowo szkolenie to prosze o link (nauki nigdy za wiele). :D

zwiastun
14-12-2010, 17:15
Nie byłaś, nie oceniaj :) . Interesuje Cię cena czy zakres?, poziom? zdobyta wiedza? umiejętności?
Około 400-500 zł - cena szkolenia jednodniowego (7-8 godzin zajęć). Mniej godzin, a więc i mniej....
Można się też nauczyć samemu - nic nie kosztuje :)

PeFik
14-12-2010, 18:04
Kurs we Wrocławiu (Joomla dla początkujących lub Zajoomlowanych) - kosztuje 600 zł za 9h szkolenia.
Grudniowa edycja rozpoczyna się jutro, oferujemy grupy max 4 osobowe. :up:

Agusieczka
15-12-2010, 14:56
Zwiastun akurat juz bylam na kilkunastu szkoleniach dot tematyki komputerow. To ze biora tak drogo nie jest najlepsza reklama... Od nauczyciela zalezy jak przekaze wiedze, a komputerowcy zazwyczaj pedagogiki nie maja skonczonej, takze nawet ich wykladowcami nazwac nie mozna. :)Dodam jeszcze ze kurs joomla nie jest zbytnio trudny, nawet uzytkownik ktory mial slaba stycznosc z komputerem moze sam sie tego nauczyc, problemy pojawiaja sie kiedy nalezy przeniesc strone na serwer, przeniesc ze strony juz istniejacej albo kwestie programowania.

PeFik
15-12-2010, 15:03
problemy pojawiaja sie kiedy nalezy przeniesc strone na serwer
Wiem dlatego tego uczę na 2-3 zajęciach w zależności od grupy

zwiastun
15-12-2010, 16:10
@Agusieczko: raz jeszcze proszę - nie byłaś, nie oceniaj. Ja tam akurat byłem i zaręczam Ci, że trener studia pedagogiczne ukończył (i nie tylko pedagogiczne), a szkoleni uczestnicy - bywa nieraz - wyrażają "specjalne" podziękowania, typu: byłam już na wielu kursach, ale jeszcze nie na takim....
Nikt Cię do przyjazdu nie zmusza, a kolega na pewno weźmie mniejsze honorarium albo wcale.

Agusieczka
15-12-2010, 17:39
Jakos w te pedagogiczne nie wierze, moze masz z tego profit ze tak reklamujesz :lol:Moze jak nazbieram to sie wybiore (juz w 2011-poczatek), ale najpierw bede chciala zobaczyc te wyksztalcenie pedagogiczne :lol::Pa jak byles to powiedz na jakim kierunku te pedagogiczne, skoro jestes taki obeznany :lol:

moje
15-12-2010, 17:53
Prawie 1000 zł za szkolenie z joomla to moim zdaniem przegiecie. ...
Najlepiej mieć jak najwięcej. w jak najlepszej jakości i obowiązkowo za darmo...
Polactwo ... : |

... Aktualnie ucze sie od prywatnego znajomego ale gdyby byla mozliwosc kursu joomla do 500 zł to bym skorzystala, ...
I ta prywatna nauka i ten kurs za 500 PLN są guzik warte, a udowodnienie tych słów możemy stanąć do testu z znajomości Joomla. Proszę nie traktować tego osobiście albo jako przechwalstwo ale wypadłbym lepiej, niż po tej nauce znajomego czy kusie za 500 PLN.

...jezeli macie jakies namiary na takowe cenowo szkolenie to prosze o link (nauki nigdy za wiele). :D
Wczoraj w rp było ... : D

Bazyl
15-12-2010, 18:18
Jakos w te pedagogiczne nie wierze, moze masz z tego profit ze tak reklamujesz
...
ale najpierw bede chciala zobaczyc te wyksztalcenie pedagogiczne



Nie wiesz z kim rozmawiasz?
Zrozumiesz te wykształcenie?

magdaa
10-02-2011, 20:22
Agusieczka debiutuje, jak widać .. w każdym względzie ...

PeFik
10-02-2011, 21:34
Prawie 1000 zł za szkolenie z joomla to moim zdaniem przegiecie. . :D

A kupno spodni za 300 zł (po obniżce z 349 PLN), kiedy cena hurtowa to ~80 PLN, to jak nazwać, ah te kobiety.

pyziak
10-02-2011, 23:15
@PeFik Ja tam bym przyjechał, ale musi być piwo bez limitu :) i mam tu jednego @Gościa od siebie co też lubi Piwo Pan @Dy... , jak coś będziesz robił to postaramy się wpaść gościnie ;)
Pozdrawiam.

Jdwind
11-02-2011, 00:16
@Pyziak, tu się o młodzieży chowaniu mówi a Ty o browarze... normalnie nieładnie, jak można łączyć jedno z drugim, no jak?... ;-)
I Magdaa się odnalazła przy okazji :)

pyziak
11-02-2011, 00:24
@Jdwind ale My będziemy gośćmi Honorowymi , niech się młodzież uczy że nauka się opłaca i jak będą pinie się uczyć i wspinać po szczeblach kariery to też kiedyś zasiądą w loży honorowej z 'browarkiem; ;)

kurtz
11-02-2011, 10:57
ja mam tylko jedno pytanie. pomijam cenę, bo np podstawowy kurs managerski w hbs kosztuje 23 k [ co przekłada się na 23 dni szkolenia takiego kursu joomla! wg podanej ceny ] z tym wyjątkiem, że korzystają z niego managerowie średniego i wyższego szczebla banków, korporacji, msp, etc - co świadczy o jego zaawansowaniu. <- to tylko przykład względem ceny / zastosowania.

pytanie brzmi czy te 23 k zainwestowane w 23 dni takiego kursu joomla! dałyby pozytywny oddźwięk w postaci faktycznie [ praktycznych ] zdobytych umiejętności. jeżeli popatrzeć na prezentowane np w helionie książki, proszę wybaczyć, ale nie. jeżeli miałbym polecić pakiet tworzenia stron joomla! to porównując skupiłbym się na kursach lynda.

kwestią dyskusyjną jest pryzmat jakim patrzymy na te kursy. każdy nazwijmy to zaawansowany [ chociaż to też kwestia dyskusyjna ] użytkownik, administrator czy nawet bloger ma zupełnie odmienne spojrzenie na problematykę.

przypomnę tylko, że nauka alfabetu trwa rok, a podstawy języka angielskiego drugi. < - pisząc to odnoszę się do umiejętności przyswajania wiedzy względem np wieku i możliwości biologicznych człowieka. od tego powinien zacząć nauczyciel tworząc grupę / y, o ile już zaczął tytułować się tym nauczycielem, coachem czy kim się tam [ blizkoznaznie ] okrzyknął. jeżeli zabrakło mu tego, a skompletował jedynie listę / y kursantów, no to sorry, ale .... :hmm:

powstaje pytanie ile wiedzy jest w stanie przyjąć nowicjusz po 8 - 9 h kursu i jak wgląda wiedza w praktyce prezentowana przez tych uczniów.

na chwilę obecną podtrzymam zdanie, że kurs tworzenia stron internetowych lynda za 150 złotych [ 3 cd + materiały szkoleniowe ] z możliwością ponownego odtworzenia przez "kursanta", mają bardziej pozytywny feedback w postaci umiejętności niż wspomniany certyfikat. nie są idealne. idealny kurs wideo powstaje w toku praktyki. szczególnie praktyki zdobytej podczas pracy z różnymi ludźmi. dotyczy to szczególnie umiejętności podania tej wiedzy. i na prawdę, ;) 6 - 9 godzin ...

nie przekonują mnie argumenty o zdolnościach pedagogicznych prowadzącego, które jak mniemam zostały zdobyte podczas kursu pedagogicznego na uczelni, co nijak przekłada się na doświadczenie ... może po 20 latach praktyki nauczycielskiej.

chciałbym np. ja, przed zapłaceniem 1k za "kurs", poznać praktyczne umiejętności absolwenta takiego "kursu".

nie dziwi mnie reakcja agusieczki czy jak jej tam, bo pytając "byłaś ?", pytamy "zapłaciłaś ?", a ja pytam kto ? kupi kota w worku ?

ostatecznie, mówiąc już jedynie o administracji joomla!, odesłałbym do ekranów pomocy wiki.joomla.pl ! gdzie wg mnie znajduje się najlepszy coaching dla nowicjuszy i nie tylko.

zwiastun
11-02-2011, 12:00
@kurtz, wyrzuć ze swoich myśli wszelkie milczące założenia. Ja przykładowo mam za sobą kilkadziesiąt lat praktyki pedagogicznej, w tym także kształcenia dorosłych. Nie wiesz kto, nie wiesz jak, nie wiesz z jakimi efektami. Niewiele wiesz. Teoretyzowanie w tej kwestii niczego nie wnosi.
Kursy Lynda są i owszem, dobre, zapomniałeś tylko o niezwykle prostej rzeczy - barierze językowej. Więc to taka sama rada, jak "naucz się z książki" albo "poczytaj wiki", przy czym to drugie jest o wiele pewniejsze, bo po polsku i tez można wracać wielokrotnie. Nie mają tylko jednego - człowieka tam nie ma.
Zważ przy tym, że nie podejmuję w ogóle polemiki w sprawie walorów kursu, jego przydatności, użyteczności, skuteczności, choć kursy w tej szkole akurat znam i znam ich odbiór przez uczestników (są wśród nich takie, które prowadziłem). Sprzeciwiam się natomiast gadulstwu dla samego gadulstwa, wygłaszaniu poglądzików, bez obrazy, na poziomie ludków filozofujących w piaskownicy, nawet jeśli w międzyczasie zapoznali się z kursami Lynda.
Nikt nikogo do uczestnictwa w kursach ani nie skłania, ani tym bardziej nie przymusza. Jednodniowa "impreza" szkoleniowa organizowana dla 100-200 osób zgromadzonych na sali i oglądających prezentacje kosztuje w tym kraju często gęsto kilkaset złotych i niekoniecznie oznacza tylko wyrzucone przez jednych i zarobione przez innych pieniądze. Ktos zechce, skorzysta.
Jeśli ten organizator kursu może publikować tu ich zapowiedzi, to wyłącznie dlatego, że organizuje je we współpracy z PCJ!. Ot wszystko.

kurtz
11-02-2011, 12:16
@kurtz, wyrzuć ze swoich myśli wszelkie milczące założenia. Ja przykładowo mam za sobą kilkadziesiąt lat praktyki pedagogicznej, w tym także kształcenia dorosłych. Nie wiesz kto, nie wiesz jak, nie wiesz z jakimi efektami. Niewiele wiesz. Teoretyzowanie w tej kwestii niczego nie wnosi.

do tego właśnie odniosłem się. nie wiem jak, nie wiem kto, nie wiem z jakimi efektami.

pytanie zadane zostało konkretnie, ze wskazaniem nie tylko na moją ale również agusieczki niepewność.

w jednym z postów napisałem, że opłacamy / tworzymy szkolenie uczniom, którzy z wielu powodów niezawinionych przez nich nie ukończyli szkół średnich. wspomniałem, że kurs lynda nie jest idealnym. odwołałem się jedynie do alternatywy. w internecie można znaleźć podkłady językowe tych kursów, w tym j.polski. nie stanowią bariery, a wskazanie ich stanowi alternatywę np dla nic nie wnoszących książek z heliona.

rozumiem twoje @zwiastun stanowisko. zrozum również stanowisko potencjalnego klienta. nie mowa tu tym czy ktoś kogoś do czegoś przymusza. zwykłą handlową praktyką jest poznanie produktu / usługi nie tylko opisem, ale również, w tym wypadku umiejętnościami praktycznymi uczestników tych kursów. możesz pokazać chociaż pięć / pięciu ?

nie ma tu żadnej flozofii. nie ma tu również osobistych wycieczek, bo tak jak mówisz


@kurtz, wyrzuć ze swoich myśli wszelkie milczące założenia. Ja przykładowo mam za sobą kilkadziesiąt lat praktyki pedagogicznej, w tym także kształcenia dorosłych. Nie wiesz kto, nie wiesz jak, nie wiesz z jakimi efektami. Niewiele wiesz. Teoretyzowanie w tej kwestii niczego nie wnosi.


Zważ przy tym, że nie podejmuję w ogóle polemiki w sprawie walorów kursu, jego przydatności, użyteczności, skuteczności, choć kursy w tej szkole akurat znam i znam ich odbiór przez uczestników (są wśród nich takie, które prowadziłem). Sprzeciwiam się natomiast gadulstwu dla samego gadulstwa, wygłaszaniu poglądzików, bez obrazy, na poziomie ludków filozofujących w piaskownicy, nawet jeśli w międzyczasie zapoznali się z kursami Lynda.

ja podejmuję, bo jest to głównym czynnikiem wyboru i dyskusji na tym forum.


Niewiele wiesz

myślę, że wykorzystałem wszystko to co zostało utracone podczas całego funkcjonowania pcj! do tej pory. zostało utracone wiele, ale to nie dyskusja ani na forum, ani nawet głosowa. taka dyskusja może być prowadzone względem osób / instytucji szukajacych współpracy i zaangażowania w projekt, które leżą po obu stronach.

w ciągu 3 lat 170 uczniów realizujących różne prace zlecone dla firmy. kapitał intelektualny rośnie. za niecałe 3 mce uruchomiony będzie efekt tego kapitału. wtedy będziemy mogli zacząć porównywać, jeżeli już wiedza i doświadczenie zostały wywołane.

deal ?

zwiastun
11-02-2011, 12:34
Tylko jeden drobiazg ad.: "wszystko to, co zostało utracone podczas całego funkcjonowania pcj do tej pory": łatwo powiedzieć, no nie? Wiem, że to nie osobista wycieczka. Niemniej....
Moim zamiarem nie było promowanie kursu, było jedynie zwrócenie uwagi, że na tym poziomie dyskusji można sobie jedynie ogólnikowe sądy powygłaszać, które niczego nie wnoszą. Stąd nie będzie przykładów ani 3, ani 5 , ani 20. Choć może z tego wynika sugestia dla organizatora, by n. na swej stronie zamieszczał opinie i oceny kursów, jakie prowadzone są w jego szkole.

kurtz
11-02-2011, 12:40
Choć może z tego wynika sugestia dla organizatora, by n. na swej stronie zamieszczał opinie i oceny kursów, jakie prowadzone są w jego szkole.

tak i nie. na stronie heliona też są opinię, że fajna. i co ? i moim zdaniem tylko tyle. fajności w praktyce nie widziałem. obawiam się, że nie zobaczę.

pani pytająca mnie w sklepie o to czy smakuje mi ten nowy chleb, zawsze dostaje odpowiedź, że "mnie smakował", a nie, że "jest świetny", nawet, jeżeli piekarzem jest mój wujek. to bardzo subtelna różnica w kreowaniu opinii. powiedzieć "tak smakował" lub "mnie smakował" tworzy zupełnie inaczej brzmiący przekaz.

trudno jest też czytać książkę o budowie społeczności, napisaną przez osobę, która żadnej społeczności nie zbudowała, poza zainstalowanie skryptu lub modułu. mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli wnosząc słowo jakość i potrzebę tej jakości poznania.


Tylko jeden drobiazg ad.: "wszystko to, co zostało utracone podczas całego funkcjonowania pcj do tej pory": łatwo powiedzieć, no nie? Wiem, że to nie osobista wycieczka. Niemniej....

nie, to nie jest osobista wycieczka. jeżeli tak dorozumiałeś to miej na uwadze, że również ja uważam się jej członkiem [ pcj! ] i dotyczy tak samo mnie, chociaż nie prężę się na fotografiach.


@kurtz, wyrzuć ze swoich myśli wszelkie milczące założenia.

wyrzuciłem.

wszystko możemy sobie powiedzieć, ale z chwilą przemyślenia tak, żeby emocje nie były górą.

Bazyl
11-02-2011, 12:50
również ja uważam się jej członkiem [ pcj! ] i dotyczy tak samo mnie, chociaż nie prężę się na fotografiach.

@icek/kurtz

Ja na "tablicę ze zdjęciami" (przepraszam za określenie) się nie pchałem, a co za tym idzie nie prężę się na fotografii...
I tu Twoje określenie mnie boli. (tak, wiem, nie zrozumiałem Cię...)

Przyglądam się Twoim ostatnim wystąpieniom i sobie myślę: o co kaman?

kurtz
11-02-2011, 12:52
uważam, że opozycja, również wewnątrz struktury jest zdroworozsądkowa. nawet, jeżeli początkowo w grę wchodzą jedynie emocje. wszystkim nam, z czasem wyjdzie na zdrowie, chociaż jest nas, jak wspomniał @bazyl zaledwie garstka i nadal celem każdego znas, pomimo, że animujemy projekt - jest człowiek i jego zadowolenie z niego i tylko, właśnie.

Bazyl
11-02-2011, 13:06
No dobra, przemilczę.

Mnie też wiele rzeczy boli, może należy zacząć jakąś konstruktywna dyskusję na wydzielonym forum?

kurtz
11-02-2011, 13:07
może.

irek_s
11-02-2011, 18:28
Agnieszko!

jest dla Ciebie szkolenie 1dniowe z Joomla za 500zł

pozdrawiam
irek
www.kursy-komputerowe.com

trzepiz
11-02-2011, 19:00
Wolałbym aby w tym momencie temat się zakończył (bez konieczności jego zamykania) ..

Macie chęć pogadać (ja chętnie się dołączę) ale ten temat zupełnie nie pasuje do Waszych dyskusji .. @kurtz, @bazyl, załóżcie nowy temat w Off Topic . i pogadajcie ..

PS: Zapewniam, że to nic osobistego ale @kurtz - zamiast tracić czas i pisać miliony znaków na forum lepiej byś zrobił pisząc jakiś ciekawy poradnik :) animuj, animuj .. PCJ! będzie wdzięczne ...

kurtz
11-02-2011, 19:07
Macie chęć pogadać (ja chętnie się dołączę) ale ten temat zupełnie nie pasuje do Waszych dyskusji .. @kurtz, @bazyl, załóżcie nowy temat w Off Topic . i pogadajcie ..

hmm, mimo wszystko uważam, że rozmowa jest między mną a zwiastunem i dotyczy tematu. żyjemy tu ze sobą od końca 2005 roku lub od wczesnego 2006. trochę widzieliśmy i swoimi spostrzeżeniami mamy prawo się dzielić. nie wiedzę powodu wywoływania tutaj znowu bazyla, chociaż z bazylem również chętnie porozmawiam.


PS: Zapewniam, że to nic osobistego ale @kurtz - zamiast tracić czas i pisać miliony znaków na forum lepiej byś zrobił pisząc jakiś ciekawy poradnik animuj, animuj .. PCJ! będzie wdzięczne ...

pewnie :) pełna zgoda. to czego nie daje się osiągnąć wspólnie idzie robić w pojedynkę. tak to już jest skonstruowane. tylko miejsca inne, a szkoda. efektem tego jest również ten wątek.

Agusieczka
23-03-2011, 10:19
Bazyl ja zrozumiem, wazne ze Ty unikasz odpowiedzi. Po prostu sam nie wiesz, bo o to nie zapytales. Skoro place to i wymagam, proste :) a specjalne podziekowania na stronie mnie nie przekonuja, w necie kazdy moze napisac to co chce :)szczegolnie jezeli to prowadzacy kursy i ma mozliwosc edytowania postow na swojej stronie.
Magdaa mniej jadu ;) w koncu forum jest od tego by pomagac, nie od razu Rzym zbudowano, ja przynajmniej mam odwage powiedziec ze sie ucze i nie naskakuje na ludzi z tego powodu :)
Milego dnia.