PDA

Zobacz pełną wersję : Bąd w instalacji bot_mosce103Final



viper
05-11-2005, 12:32
Podczas instalacji bot_mosce103Final wyskakuje błąd:


Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /home/dealer/main/pkg/pozytyw/smf/html/administrator/components/com_installer/installer.class.php on line 349

Bąd występuje niezależnie od wersi przeglądarki,
błąd występyje na szybkim łączu neostrady 512 i jak na moim wolniejszym modemie domowym,
błąd wystąpił na dwóch instalkach Joomli na serwerze wykupionym na www.vel.pl (http://www.vel.pl)
atrybuty plików i katalogów dobrze ustawione
plik installer.class.php wrzucony ręcznie na serwer i nadpisany stary by zmiminimalizować ryzyko uszkodzonego pliku
inne boty , komponenty jak moduły instalują się bez problemu
bot instalowany z dwóch różnych żródeł więc wykluczone że paczka jest uszkodzona , ewentualnie mogą być obydwie
paczka z botem została rozpakowana i spakowana ponownie i taki sam efekt
moje pomysły na rozwiązanie tego problemu skończyłoy się .

Jeśli ktoś zna rozwiązanie tego problemu albo tak samo się z nim zetknął i go rozwiązał niech napisze o tym

z góry dziękuje za rozwiązanie tego problemu w imieniu swoim jak i społeczności tego forum :)

zwiastun
05-11-2005, 19:07
Zainstaluj z katalogu. To spora aplikacja, może mieć problem. Prześlij rozpakowane pliki np. do /media/instaluj i wskaż ten katalog na serwerze wybierając metodę z katalogu

viper
05-11-2005, 21:14
Nie pomogło
dostaje komunikat

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /home/dealer/main/pkg/pozytyw/smf/html/administrator/components/com_installer/installer.class.php on line 356

zmieniłem na 777 atrybuty katalogu editors i mosce i to samo

dodam ,że pliki ladują w /editors/mosce więc kopiowanie idzie

zwiastun
05-11-2005, 21:51
To jest jeszcze w trakcie przygotowania, nie gwarantuję, że zadziała, ale spróbuj
bot_mosce103Final_pl_iso.zip (http://217.98.197.50/bot_mosce103Final_pl_iso.zip)

viper
06-11-2005, 00:01
nie zadziałało

mosce intaluje pliki i dodaje do bazy dane więc ten proces postanowiłem zrobić ręcznie

1 rozpakowujemy bota do katalogu mambots/editors
15

2 przechodzimy do phpMyAdmina i przechodzimy do Tabela: jos_mambots16 tak jak na załączonym obrasku

3 sprawdzamy warość id na załączonym obrazku ostatnia to 20 , ważne zapamiętać te wartość

4 przechodzimy do zakładki SQL 17 i wykonujemy zapytanie

INSERT INTO `jos_mambots` VALUES (XX, 'mosCE 1.0.3 Final', 'mosce', 'editors', 0, 0, 1, 0, 0, 0, '0000-00-00 00:00:00', '');
zmieniamy XX w zapytaniu na liczbe z pkt 3 powiększoną o 1 , w tym przypadku była to liczba 20 więc wtawiamy 21 i wykonujemy zapytanie

5 przechodzimy do komponentu mosceAdmin i konfigurujemy edytor

6 przechodzimy do konfiguracji witryny i zmieniamy domyślny edytor

:confused: najgorsze jest ,że po tej instalacji ręcznej nadal nie wiem czemu występuje ten błąd,
mam nadzieje,że komuś się przyda ten mały przewodnik instalacji mosce na skróty :)

zwiastun
06-11-2005, 19:19
Skąd się biorą Twoje błedy, nie wiem. Instalowałem pakiet kilka razy. Na serwerze ze starszym PHP, z SafeMode=ON. Nie zwisł ani razu. Pakiet edytora, w pełni spolonizowany, z bogato rozbudowabną pomoca,, z jedną, jak mi się udało zauważyć tylko usterką, jak i pakiet komponentu do zarządzania edytorem do pobrania od dziś w naszej plikowni.

magic
15-11-2005, 00:56
nie zadziałało

mosce intaluje pliki i dodaje do bazy dane więc ten proces postanowiłem zrobić ręcznie

1 rozpakowujemy bota ...
Jest prostszy i znacznie skuteczniejszy sposób:
1. Rozpakowujemy bota na lokalnym komputerze
2. Rozpakowane pliki (łącznie z folderem mosce i jego zawartością) umieszczamy via FTP w folderze mambots/editors/
3. W Panelu Administracji strony (PA) otwieramy listę zainstalowanych botów: PA->Boty->Boty witryny
4. Tworzymy nowego bota (przycisk Nowy - po prawej u góry)
5. W polach wpisujemy:

Nazwa: mosce
Katalog: Editors (wybieramy z listy)
Plik Bota: mosce
Opublikowany: Tak (zaznaczamy pole wyboru)6. Zapisujemy
7. Instalujemy komponent administracji mosCE
8. Konfigurujemy komponent: PA->mosCE Admin
9. W konfiguracji witryny ustawiamy mosce jako domyślny edytor. Uwaga! - Nie koniecznie: w Joomla! użytkownikom można przypisać indywidualnie jaki preferują edytor.

I już ...