PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi2 - link do mapy(google) widziany w Vcard



bloody
27-01-2008, 19:24
Chciałem umieścić link do mapy google już w vcard, niestety standardowy dopisek:

<?php HTML_SOBI::waySearchUrl($waySearchLink); ?>

Nie pomaga - uzykuje odpowiedź:

Notice: Undefined variable: waySearchLink in /home/abfirm/ftp/components/com_sobi2/templates/default/sobi2.vc.tmpl.php on line 45

Warning: Missing argument 2 for waysearchurl() in /home/abfirm/ftp/components/com_sobi2/sobi2.html.php on line 1051

Próbowałem na początku dopisać

<?php $waySearchLink = new sobi2( $id ); ?>

Wtedy pozostawała tylko wiadomość o zagubionych argumentach, przypuszczam że zamiast $id trzeba wpisać charakterystykę waysearch, ale jej nie znam :-/

Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
bloody-sun

neo_fox
29-01-2008, 16:14
W oryginalnym szablonie dla V-Card jest taki kod:



//For advanced templating You can coment it in if You need to access other sobi2 object proporties
// $mySobi = new sobi2( $id );
// $waySearchLink = HTML_SOBI::createWaySearchUrl( $id );
Odkomentuj tą ostatnią linię.

Powinno to wyglądać mniej więcej w tym stylu:



function sobi2VCview($id, $style, $ico, $img, $title, $fieldsObjects, $fieldsFormatted, $plugins, $editButton = null, $deleteButton = null)
{
// For advanced templating You can coment it in if You need to access other sobi2 object proporties
// $mySobi = new sobi2( $id );
$waySearchLink = HTML_SOBI::createWaySearchUrl( $id );
?>
.........
<?php echo HTML_SOBI::waySearchUrl($waySearchLink); ?>


Pozdrawiam,
Radek

bloody
29-01-2008, 19:31
Wszystko zrobione, niestety - w ten sposób też nie idzie :-/ . Zwraca komentarz:

Warning: Missing argument 2 for waysearchurl() in /home/abfirm/ftp/components/com_sobi2/sobi2.html.php on line 1051

W podanym przez niego pliku i w tej lini jest przypisane:

function waySearchUrl($waySearchLink,$config) {
if($config->useWaySearch)
{
echo $waySearchLink;
}

W szczegółowym widoku link "pkaż na mapie" działa prawidłowo a odwołuje się do tych samych fukcji.

Wielkie dzięki za pomoc , zapraszam na stronkę - www.abfirm.pl (http://www.abfirm.pl) - jeśli macie jakieś konstruktywne porady, to jestem jednym z tych z otwartymi głowami.

Pozdrawiam
Wojciech Sienkiewicz

neo_fox
29-01-2008, 19:48
Heh, widzisz miałem się najpierw o wersję zapytać ;)


Musisz zrobić update do 2.8.4

Pozdrawiam,
Radek

bloody
29-01-2008, 20:38
Wielkie dzięki , przy okazji dowiedziałem się o nowej wersji ( nie spodziewałem się aktualizacji już po dwóch miesiącach).

Teraz tylko na nowo poskładać CSS'a ( nie zrobiłem kopii :-/ ) i testować nowe fukcje. Nie wiecie przy okazji czy jest już polskie tłumaczenie do zaplecza administratora do tego komponentu ? Bo sie odrobine przyzwyczaiłem, a w poprzedniej wersji do tego wystarczył jeden plik, a tutaj jest to jakos najwyraźniej podzielone.

Jeszcze raz dzięki za pomoc i czekam na ewentualne korekty do strony www.abfirm.pl (http://www.abfirm.pl)

Wojciech Sienkiewicz

inkos
29-01-2008, 21:39
Wielkie dzięki , przy okazji dowiedziałem się o nowej wersji ( nie spodziewałem się aktualizacji już po dwóch miesiącach).
To że nie wiedziałeś o aktualizacji nie zwalnia Cię z systematycznego odwiedzania oficjalnej strony internetowej tego komponentu. Gdyby to była ważna aktualizacja dotycząca bezpieczeństwa łatająca wiele dziur a ty przez 2 miesiące nie reagujesz a potem dziwisz się że cos nie działa. Profilaktyka to podstawa. ;)


Nie wiecie przy okazji czy jest już polskie tłumaczenie do zaplecza administratora do tego komponentu ?
Nie wiemy tylko sprawdzamy rozne strony np wspomnianą wyżej oficjalną strone tego (http://www.sigsiu.net/sobi2.html) komponentu.

neo_fox
29-01-2008, 22:06
A nawet specjalnie wbudowaliśmy "version checker" w panelu administracyjnym żebyś sobie wersję sprawdzić mógł ;)