PDA

Zobacz pełną wersję : Community Builder jaka konfiguracja??



Trezi
27-01-2008, 20:02
Witam
chciałem zapytać kto wie jak posługiwać sie tym Comunity Buldier?
Do czego on dokładnie jest bo chciałbym zrobić galerię użytkowników łącznie z ich opisami, nr. gg, skype, icq itp. Aby sami mogli wstawiać fotki, dodawać znajomych, komunikować się miedzy sobą, dawać dowolne opisy i dane o sobie jakie tylko chcą, edytować swoj profil itp.… Może ktoś wie na tym forum jak to zrobić?? Czy może wykorzystać do tego można sobi 2 jakoś?? Proszę was o podpowiedz bo mam w was nadzieje:)

kurtz
27-01-2008, 20:13
[...]

kamax
27-01-2008, 22:13
Zainstaluj CB, później spolszczenie zainstaluj, a później to klikaj w opcje tego komponentu i patrz co się dzieje. Każdy tak zaczynał swoją przygodę z CB, wiec i ty możesz. Później wejdź na tą stronę http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1854/Itemid,35/ , wybierz co ciebie interesuje ( a jest tych dodatków do CB 114 ) i będziesz miał swój serwis bez niczyjej łaski

Trezi
28-01-2008, 12:53
Dzięki Kamax:) a co do I wypowiedzi to sie tylko zapytałem nie potrzebuje twojej łaski kurtz... Fora o ile sie nie mylę są po to aby pomagać, oceniać, wypowiadać sie lub wciągać w dyskusje ale jak widząc wypowiedz kurtza nie jest mila. Jeśli masz pisać z "przymusu" i wyrzutem to nie pisz mi kurtz - siedzisz na tym forum żeby "o************************ać" innych? bo nie bardzo rozumiem?

kurtz
28-01-2008, 13:13
[...]

kamax
28-01-2008, 14:00
Nie miałem absolutnie nic do twojej wypowiedzi Kurtz wiec sie nie wysilaj w tych swoich domysłach " Co miał na myśli kolega kamax" bo to nie turniej na domysły i się nie obrażaj, że Trezi ci nie podziękował

zwiastun
28-01-2008, 16:35
Proszę nie prowadzić sporów ad personam. Nic nie wnoszą, niczego nie rozwiązują. Od pilnowania porządku, także poziomu pytań są moderatorzy.

Darmik
09-02-2008, 20:23
Witam,
Pobrałem polską wersję Comunity Buldier a dokładnie spolszczenie. Jest tam jeden plik polish.php. Wgrałem do do :
components/com_comprofiler/plugin/language.
Może mi ktoś doradzić jak zmienić aby był język polski w adminie.
W zasadzie radzę sobie z anglikiem ale chodzi o użytkownika interfejs.
Proszę o radę.
W innych plikach językowych jest więcej niż jeden pliczek polish.php.
Używam Joomla 1.0.13.
Generalnie chodzi Community ok ale ten język....
Pozdrówka.

bkolmasiak
11-02-2008, 18:42
Wgrałem komponent, z Chmodami wszystko ok.
Ale po próbie wyszukania czegokolwiek pisze mi że nie mam uprawnień.
O co chodzi?
Z góry thx za pomoc.
Dotyczy www.mywheelz.pl

kurtz
11-02-2008, 20:05
[...]

bkolmasiak
12-02-2008, 12:08
A dziękuję. To akurat nie moja robota, ale w ramach serwisu, który stawiam więc o tyle fajnie.

Ponawiam pytanie o Advanced Search - jaka może być przyczyna?

bartusiak
14-10-2009, 20:44
Witam, A co w przypadku gdy po zainstalowaniu CB, chce utworzyć edytor profilu, a gdy już jest na stronie to klikając w niego jest bład?? czym to jest spowodowane, zła konfiguracją, czy może wadliwy CB??

alex51
15-10-2009, 07:27
Podpiąłeś się pod temat mocno już "zakurzony", a należałoby raczej napisać własny wątek. Sugerowałbym jednak przedtem zapoznać się z wyczerpującym poradnikiem dostępnym >>TUTAJ<< (http://wiki.joomla.pl/Community_Builder).

bartusiak
15-10-2009, 13:33
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, webmaster@nasza-paka.stanisz-busch.net and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

za każdym razem jak klikam w zakładke profil to wskakuje biała strona z napisem takm jak wyżej. nie mam pojęcia o co chodzi,

zwiastun
15-10-2009, 14:20
Czy przetłumaczyłeś sobie ten komunikat? Czy wiesz, co tu jest napisane? Czy na forum jest administrator Twojego serwera, z którym powinieneś się skontaktowac? Czy ktoś na forum dysponuje dostępem do dziennika błedów na serwerze, aby poszukać, co jest przyczyną błędu?

Bartusiak2
15-10-2009, 15:11
Zwiastun, co z Ciebie za administrator??? po dwóch wiadomościach blokujesz mnie. Ja zadałem pytanie, bo nie znam odpowiedzi... a Ty krytykujesz!!!! chyba dopadłeś sie do funkcji administratora po znajomości. Jeżeli wszystkich tak traktujesz to napewno pijesz sobie wirtualne piwo z samotności... z góry przepraszam za zaśmiecanie, ale nie dałeś mi wyboru blokując mnie. Serdecznie dzieki dla Alexa za pomocna rade, niektórzy powinni brać z Ciebie przykład, ale rozumiem woda sodowa!!!
Moja kariera na tym forum skonczyła sie bardzo szybko, ale nie jest mi żal, podziękuje za takie traktowanie.... Pozdrawiam bartusiak

zwiastun
15-10-2009, 15:34
Nie grzeszysz ani umiejętnością korzystania z forum, ani kulturą.
1. Nikt Cię nie zablokował, więc niepotrzebnie założyłeś kolejne konto. Do już wrzuconego śmiecia na forum, dorzuciłeś kolejnego.
2. W mojej odpowiedzi masz pełne wyjaśnienie, co zawiera ów angielski komunikat. Oczywiście, forum jest po to, żeby pytać. Ale głowa i narzędzia w necie są po to, aby z nich korzystać wcześniej, zanim się zada pytanie na forum. Ty nie raczyłeś spróbować przetłumaczyć sobie komunikatu - nie wiem: bo nie umiesz albo Ci się nie chce. Jeśli nie umiesz, to to napisz. jeśli Ci się nie chce, to pomyliłeś fora - takim, którym się nie chce, na tym forum nie pomagamy.
Oto tłumaczenie z internetowego translatora:
Serwer spotkał wewnętrzny błąd albo misconfiguration i był niezdolny, by uzupełnić twoją prośbę.
Proszę skontaktuj się z administratorem serwera, webmaster@nasza-paka.stanisz-busch.net i informuj ich czasu, że błąd nastąpił i cokolwiek mógłbyś zrobić to mogło spowodować błąd.
Więcej informacji o tym błędzie może być uchwytną w dzienniku błędów serwera.
Dodatkowo, 404 Nie Znalezionego błędu zostało spotkany kiedy próbując użyć ErrorDocument, by poradzić prośbę.

Nawet głupi zrozumie!

3. Zostałeś potraktowany nie gorzej niż traktujesz sam siebie i innych. Zdaj sobie sprawę, że korzystając z tego forum, korzystasz przede wszystkim z mojej gościnności, a jeśli mamusia i szkoła nie nauczyły Cię, jak należy się odnosić do gospodarza, to najwyższa pora, by samemu się tego dowiedzieć.

PS. Konto @Bartusiak2 usuwam - proszę się posługiwać wcześniej założonym!

bartusiak
15-10-2009, 15:55
Admin przeczytaj sobie post alexa, mój, a na końcu swój... będziesz wtedy wiedział kto jest gościnny kto ma więcej kultury w sobie, a kto jest nie miły. Twój ostatni post pozostawiam bez komentarza, doskonale ukazuje Twoją kulturę i gościnność!