PDA

Zobacz pełną wersję : Nie pokazują się nowe artykuły Joomla 1.5.0 na serwerze nazwa.pl



5k18a
27-01-2008, 23:20
Witam,

Zrobiłem serwis na Joomla 1.5.0, na swoim komputerze, gdzie mam zainstalowanego apache, php i msql. Wszystko było ok dopóki nie zainstalowałem joomli na serwerze nazwa.pl Instalacja przebiega gładko (jest jedno ostrzeżenie o globals, nie pamiętam dokładnie o co chodzi) Loguje sie do panelu administracyjnego. Przegrałem moją templatkę i okazało się że po dodaniu artykułów nie pokazują się na stronie. Przetestowałem na templejtach dodanych do joomli i to samo. Próbowałem podlinkować zapisany artykuł bezpośrednio pod menu i wyskakuje mi błąd 404. Zainstalowałem joomle ponownie wraz z przykładowymi wpisami do bazy i ten sam problem. Newsy pokazują się tylko te, które były wpisane automatycznie przez instalatora a nowych nie widać...
Czy spotkał się ktoś z takim problemem? Mi już ręce opadły i nie mam pomysłu jak to dalej rozwiązać.:mad:

Jeszcze jedno, Jeżeli dodaję jakiś tekst do już istniejących artykułów to pojawia się bez problemu. Problem dotyczy tylko nowych treści, wtedy mam taką informację w oknie błędu 404:


Article #44 not found

Teraz dopiero zauważyłem, że teksty nie chcą się publikować. Mimo zaznaczenia published artykuł jest oznaczony że nie jest opublikowany. Na swoim komputerze nie miałem takiego problemu.

inkos
27-01-2008, 23:33
Natomiast wpis fizycznie istnieje w bazie, bo mogę go sobie edytować w zakładce article manager.

A czy zaznaczyłeś opcje "publikacja" przy tworzonym przez ciebie artykule?

5k18a
27-01-2008, 23:40
A czy zaznaczyłeś opcje "publikacja" przy tworzonym przez ciebie artykule?

Oczywiście. Ale po długim czasie znalazłem rozwiązanie.... W polu "Finish Publishing" mam w każdym wpisie automatycznie dodawaną datę 1970. To juz chyba problem ze strony nazwa.pl Sprawdzałem wszystkie możliwości oprócz tej... I pół dnia zmarnowałem:(

piachoo
01-04-2008, 22:52
Oczywiście. Ale po długim czasie znalazłem rozwiązanie.... W polu "Finish Publishing" mam w każdym wpisie automatycznie dodawaną datę 1970. To juz chyba problem ze strony nazwa.pl Sprawdzałem wszystkie możliwości oprócz tej... I pół dnia zmarnowałem:(

patrz, ja z kolei zauważyłem od razu, ale pomyślałem, że przeszła data po prostu oznacza 'opublikuj na zawsze'. a tak, dzięki Tobie, mam rozwiązanie od ręki (tymczasowe, ale zawsze).

wyrazy,
piachoo