PDA

Zobacz pełną wersję : Losowy obraz logo (header)



nowyr
28-01-2008, 21:27
Witam

Szukałem na forum, ale nie znalazłem rozwiązania ... Chciałbym aby przy odświeżaniu strony zmieniał się obrazek logo (header), w pliku index.php szablonu jest wpis

<div id="header_outer">
<div id="header">
<div id="pathway_text">
<?php mosPathWay(); ?>
</div>
</div>natomiast w pliku css

#header {
...
background: url(../images/header_short.jpg) no-repeat; }Próbowałem skorzystać z prostego skryptu i wstawiłem

background: url(../example.html); ale obrazki nie wyświetlają się, sam skrypt działa prawidłowo.
Czy jest możliwość ustawienia odnośnika tła nie do obrazka tylko prostego skryptu (html, php, js), który losowałby obrazek z kilku i zwracał przy odświeżeniu inny.

Pzdr.

mitring
28-01-2008, 21:51
Szybko zrobione i z palca co prwda statyczne nazwy sa plikow ale dzialac powinno mozna przerobic ;)


<?php
$i = rand(1,20); // losowanie :) od 1 do 20
$img_header = '/images/header'.$i.'.jpg'; // wynikowy plik header20.jpg
?>
i to wstawiasz do Stylu na stronie nie do *.CSS

nowyr
28-01-2008, 22:00
Szybkość odpowiedzi porażająca :) możesz rozwinąć
do Stylu na stronie ... bo nie za bardzo kumam (i co mam zrobić z wpisem w css, wykasować czy zostawić?), to że statyczne nazwy mi nie przeszkadza ...

Pzdr.

inkos
29-01-2008, 00:36
Kumać nie musisz wystarczy że porównasz ten kod poniżej z tym co wpisałes w pierwszym poście i zmieniony wkleisz w odpowiednie miejsce u siebie na stronie :)


<div id="header_outer">
<?php
$i = rand(1,20); // losowanie :) od 1 do 20
$img_header = '/images/header'.$i.'.jpg'; // wynikowy plik header20.jpg
?>
<div id="pathway_text">
<?php mosPathWay(); ?>
</div>
</div>

Powinno działać jeśli nie to podaj linka do swojej strony - w ciemno nie wszystko da się wyrzucić tak aby reszta działała poprawnie.

Jeśli wszystko jest ok to teraz tworzysz sobie katalog images/header i tam wgrywasz np. 20 plików (możesz mniej ale wtedy zmień w kodzie na mniejszą ilość) o nazwach od header1.jpg do header20.jpg i powinno działać.

Jeśli nie będzie działać to podaj linka do swojej strony.

nowyr
29-01-2008, 11:34
Witam

To Intranet więc nie mogę dać linku do strony. Edycja index.php szablonu zgodnie z Twoimi wskazówkami nic nie dała. Używam szablonu 'ddj' http://www.dezinedepot.com/joomla/free-joomla-templates jak znajdziesz czas to zerknij, chodzi mi logo z napisem 'Company name' ... coby przy odświeżaniu pobierał sobie inny obrazek ...

Pzdr.

mitring
29-01-2008, 20:08
Szybkość odpowiedzi porażająca :) możesz rozwinąć bo nie za bardzo kumam (i co mam zrobić z wpisem w css, wykasować czy zostawić?), to że statyczne nazwy mi nie przeszkadza ...

Pzdr.To już nie mój problem ;) poznaj moje dobre serce :P wstaw to do index.php szablonu a z pliku template_css.css możesz wykasować tamten wpis :)

<link href="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/ddj002/css/template_css.css" rel="stylesheet" type="text/css"/>
<?php
$i = rand(1,2);
$img_header = '/images/image0'.$i.'.jpg';
?>
<style type="text/css">
#header {
position: relative;
float: left;
padding: 0px;
margin-right: 2px;
width: 635px;
height: 150px;
background: url(<?php echo $img_header ?>) no-repeat;
}
</style>
</head>
<body>

nowyr
30-01-2008, 21:58
Dziękuje bardzo za pomoc ... Dodam tylko, że musiałem dodać pełną ścieżkę do zdjęć
$img_header = '/templates/ddj002/images/image0'.$i.'.jpg'; i wszystko działa zgodnie z założeniami. :)

Pzdr.