PDA

Zobacz pełną wersję : Obrobka tekstu



Qbik
29-01-2008, 10:47
Witam jeśli już temat był poruszany to przepraszam

Wczoraj rano zacząłem czytać różne tematy na forum ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu

Czy jest jakaś możliwość żeby usunąć z automatu wszystkie wdowy (czy jak one się nazywają) z końca wiersza w artykułach chodzi mi o wszystkie "i", "w" itp

Korzystam ze standardowego edytora więc jeśli jest jakiś lepszy dla 1.5 to będę wdzięczny za info

kotos
29-01-2008, 11:50
Nazywa sie to sierota lub wiszacy spojnik.
Potrzebujesz cos co doda &nbsp; lub <br /> (shift+enter) po takim spojniku. Niestety nie slyszalem o takim automacie. Poza tym jesli bedzie to automat wiec dostaniesz przejscie do nowego wiersza po kazdym spojniku, co moze przyniesc niepozadane rezultaty.

Niestety typografia na www znacznie sie na razie rozni od tej w gazecie wiec sadze ze niektore przeniesienia bedziesz musial robic recznie, lub sobie to odpuscic.
Na pewno unikaj justowania tekstu, bo wtedy ciezko sie to czyta a i wyglada paskudnie.

Qbik
29-01-2008, 15:46
stała spację właśnie wprowadzam myślałem że uda się to jakoś inaczej rozwiązać :(

A co do WYSIWYG to jest jakiś inny godny polecenia (lepszy od tego z instalki)?

inkos
29-01-2008, 17:08
jest jakiś inny godny polecenia (lepszy od tego z instalki)?
JCE jest ciekawą propozycją w połączeniu z płatnymi rozszerzeniami jest naprawdę niezłym edytorem.

Qbik
29-01-2008, 17:33
jak sprawdzałem na joomla.org to nie wspiera wersji 1.5

A właśnie może pomożesz mi jeszcze z 2 rzeczami ;) (tak przy okazji)

1. czemu jak dodaje nowy artykuł to standardowo data końca publikacji jest ustawiona na 1970 rok??
Można ustawić żeby nie było końca publikacji (na czas nieokreślony)?

2. Znasz może jakiś godny polecenia moduł (lub coś innego) do formularzy?

Chyba że mogę po prostu wkleić formularz w artykuł (zrobiony w oparciu o PHP)

kotos
29-01-2008, 22:12
1. czemu jak dodaje nowy artykuł to standardowo data końca publikacji jest ustawiona na 1970 rok??
Można ustawić żeby nie było końca publikacji (na czas nieokreślony)?


O wlasnie. Sadzilem ze to tylko u mnie. Teraz widze ze to ewidentny bug wersji stable. Tez to mam.
Nie da sie opublikowac nowo utworzonego artykulu, dopuki sie nie zmieni daty konca publikacji (ustawiona jest nie wiem czemu domyslnie na: 1970-01-01 00:59:59)

@ Qbik. Wykasuj date zakonczenia - moze byc puste - lub wstaw odpowiednio pozna do daty startu publikacji

Qbik
29-01-2008, 22:17
wstawiałem 2010, a o pustym nie pomyślałem ;)