PDA

Zobacz pełną wersję : [Joomfish! - początkujący] brak dropdowna wyboru języka



aberazioon
30-01-2008, 00:16
Witam,

próbuję zrobić prosty frontend PL/ENG:
1. Instalacja Joomla
2. Site/Language Manager/Site languages - są 2 języki, ENG domyślny
3. Modules/Site modules - 'Joomfish language selection' obecny i aktywny (Published)

Po w/w czynnościach dropdown nie pokazuje się.

Czy pominełem coś istotnego, może sam template wymaga ingerencji, dodania jakiejś linijki w php?

Z góry dzięki za odpowiedź

inkos
30-01-2008, 00:46
Czy pominełem coś istotnego, może sam template wymaga ingerencji, dodania jakiejś linijki w php?

Jaka templatka? A czy inne opcje wyboru języka działają?Czy za każdym razem moduł wyświetla się pusty?

I jeszcze jedna kwestia. Czy w konfiguracji Joomfisha w opcji "Jezyki" masz aktywne te dwa języki które Cię interesują? Sprawdź to. Poczytaj też pomoc jaka jest załączona do tego komponentu.

Edit:
Zmień czcionkę w swojej stopce na forum - jest nieczytelna.

aberazioon
30-01-2008, 16:46
Dzięki inkos, problem chyba rozwiązany - używałem template'a korzystającego tylko z 5 pozycji mosLoadModules(): left, right, user1/2/4. Jak ustawiłem moduł "JoomFish language selection" na jedną z nich, combo języka się oczywiście pokazało. Defaultowo żadna z tych pozycji nie była wybrana w module.

Template w znaczeniu /templates/*/index.php

Pojawił się natomiast inny problem (tzn. w zasadzie isniał od początku ale go pomijałem ponieważ Joomla wyświetlała parę warningów związanych z konfiguracją): po zatwierdzeniu jakiegoś tłumaczenia poprzez Save lub Apply w JoomFish!->Translation, wygasa sesja użytkownika i trzeba się logować do backendu na nowo.

1. Wchodzę do Joomfish->Translations, wybieram jakąś kategorię elementów np. "Menus"
2. Wchodzę w jakiś element, edytuję translację.
1. Save/Apply
2. Wyświetla się spowrotem lista elementów treści (z komunikatem Translation saved)
3. Klikam w kolejny element do przetłumaczenia - zonk, okno logowania "You need to login".
4. Loguję się (a co tam...), trafiam do widoku głównego Joomli (Control panel).

Zjawisko niezależne od przeglądarki. Cookies On. Dodane tłumaczenia mimo zerwania sesji są ok - pojawiają się na frontendzie. Czy to jest prawidłowe zachowanie?

Dla pełnego obrazu dodam, iż instalację całego localhosta mam na Viście, może to problem braku uprawnień do jakiegoś zasobu?..

inkos
30-01-2008, 17:17
Czy to jest prawidłowe zachowanie?
Nie jest prawidłowe. Na tej stronie Joomfisha (http://www.joomfish.net/extension-inline/admin-seesion-problem.html) jest patch rozwiązujący ten problem.

aberazioon
30-01-2008, 19:31
Piękne dzięki, wszystko działa jak należy.