PDA

Zobacz pełną wersję : rejestracja usera- zatwierdzenie przez admina



nowy1
30-01-2008, 20:37
Witam!

czy jest jakis dodatek do joomli(ewentualnie co zmienic w kodzie), ktory umozliwi aktywacje konta nowego usera nie przez link aktywujacy ale tylko i wylacznie przez administratora serwisu?


pozdrawiam

magdaa
30-01-2008, 20:47
w konfiguracji ustaw, aby nowy user nie był automatycznie aktywowany

nowy1
30-01-2008, 21:04
dziekuje za odpowiedz-ale nie widze takiej opcji ... w ktorym miejscu sie ona znajduje :confused: ?

ps jest cos takiego "Aktywuj nowe konta użytkowników" jesli to wylacze to przy zakladaniu
nowego usera jest komunikat "Rejestracja zakończona! Możesz się teraz zalogować."

ja chcialbym aby tylko admin mogl aktywowac konto.




w konfiguracji ustaw, aby nowy user nie był automatycznie aktywowany

magdaa
30-01-2008, 21:07
Panel sterowania > Konfiguracja > zakładka "witryna" opcja Aktywuj nowe konta użytkowników ustaw na NIE

nowy1
30-01-2008, 21:23
ale tak jak napisalem wyzej- to automatycznie aktywuje konto...

magdaa
30-01-2008, 21:27
przepraszam za wprowadzenie w błąd - domyślnie joomla nie posiada takiej opcji, o którą pytasz

nowy1
30-01-2008, 23:02
juz sobie poradzilem...activation-by-administrator- takie cos znalazlem, ale musialem tlumaczyc calosc bo brak wersji PL...

inkos
30-01-2008, 23:11
juz sobie poradzilem...activation-by-administrator- takie cos znalazlem, ale musialem tlumaczyc calosc bo brak wersji PL...
Przetłumaczyłeś coś czego nie ma w zasobach Joomla. :eek: Wspaniale! :) Byłoby naprawdę super gdybyś podzielił się tym z innymi :)

Jal
31-01-2008, 00:02
Albo ja nie rozumiem pytania, albo jest to proste.
W konfiguracji globalnej - Aktywuj nowe konto użytkownika ustaw na "TAK".
W user menu wyłącz "Odblokuj swoje pozycje"
I wszystko. Mogą się rejestrować, ale w konsekwencji to Ty decydujesz którego użytkownikka odblokujesz.
Pozdrawiam

nowy1
31-01-2008, 00:56
dziekuje za odpowiedz.

nie znalazlem wczesniej rozwiazania ktore zaproponowales-ale znalazlem inne i chyba lepsze :)

teraz jak ktos sie rejestruje- administrator otrzymuje info ze nowy user sie chce zarejestrowac i wymagana jest aktywacja; nawet nie musze sie logowac na konto admina aby aktywowac nowego usera :) (mozna to zrobic poprzez link aktywujacy w mailu)
-user dostaje info ze strony na ktorej sie rejestruje, ze musi kliknac na link aktywujacy w mailu + info ze musi poczekac na aktwacje przez admina :)

prosto i wygodnie :)


w momencie rejestracji

Albo ja nie rozumiem pytania, albo jest to proste.
W konfiguracji globalnej - Aktywuj nowe konto użytkownika ustaw na "TAK".
W user menu wyłącz "Odblokuj swoje pozycje"
I wszystko. Mogą się rejestrować, ale w konsekwencji to Ty decydujesz którego użytkownikka odblokujesz.
Pozdrawiam

inkos
31-01-2008, 01:28
nie znalazlem wczesniej rozwiazania ktore zaproponowales-ale znalazlem inne i chyba lepsze :)
Co to za rozwiązanie które spełniło Twoje oczekiwania i uważasz za lepsze. Opisz w miarę dokładnie niech inni mają z tego też pożytek. I jeszcze raz zapytam o ten moduł który spolonizowałeś - czy możesz go udostępnić innym użytkownikom :)

laserek
27-02-2008, 12:53
mam ten sam probelm, uzytkownik poprzez link sam sobie aktywuje, a jak zrobic zeby tylko admin potwierdzał aktywacje ? dzieki z góry

tadeusz.p
14-12-2009, 08:51
Witam.
Miałem ten sam problem - chcę, aby po zarejestrowaniu się użytkownika jego konto nie było aktywne i jedynie administrator mógł je aktywować. Oto moje rozwiązanie:
1. otworzyć w PHPMyAdmin bazę danych używaną przez Joomlę
2. otworzyć tabelę 'jos_user'
3. w tabeli 'jos_user' znajduje się pole 'block', które domyślnie ma wartość 0
4. edytować ustawienia pola 'block'
5. ustawić domyślnie wartość pola 'block' na 1
6. zatwierdzić zmiany
7. wylogować się z PHPMyAdmin

Na zapleczu Joomli w 'Konfiguracji globalnej - System - Konfiguracja użytkowników' należy ustawić 'Automatyczna aktualizacja' na NIE.

I to wszystko ;)