PDA

Zobacz pełną wersję : Po tłumaczeniu sesja wygasa



sauronet
31-01-2008, 13:13
Witam, mam nastepujace problemy:
1) W panelu administracyjnym komponentu joomfish zamiast polskich znakow wyswietlaja sie krzaki, natomiast na stronie i w pozostalych czesciach panelu joomli jest wszystko OK.

2) Po przetlumaczeniu np. Jednego z podpunktow menu wczytuje sie strona z informacja: T�umaczenie zapisano, Ale gdy od razu chce tlumaczyc inny element, zostaje wylogowany z powodu wygasniecia sesjii. Czas wygasniecia jest ustawiony na 7200 sekund.

Prosze o pomoc, co z tymi fantami mam zrobic?
Z gory dzieki!

inkos
31-01-2008, 16:01
1) W panelu administracyjnym komponentu joomfish zamiast polskich znakow wyswietlaja sie krzaki, natomiast na stronie i w pozostalych czesciach panelu joomli jest wszystko OK.
A jakie masz kodowanie swojej Joomli? UTF czy ISO a jakie kodowanie ma plik językowy do Joomfisha? Sprawdzić i zrobić tak aby były identyczne. :)

2) Po przetlumaczeniu np. Jednego z podpunktow menu wczytuje sie strona z informacja: T�umaczenie zapisano, Ale gdy od razu chce tlumaczyc inny element, zostaje wylogowany z powodu wygasniecia sesjii. Czas wygasniecia jest ustawiony na 7200 sekund.
Temat był poruszany na forum wielokrotnie. Dzisiaj odpowiadałem już na IDENTYCZNE pytanie. :mad: Odszukać odpowiedni wątek albo wejść na stronę Joomfisha i tam doczytać co jak i dlaczego i jak to rozwiązać (po angielsku) :eek:

sauronet
31-01-2008, 17:57
OK, ale jak to odnosnie pierwszego zrobic?

inkos
31-01-2008, 18:18
OK, ale jak to odnosnie pierwszego zrobic?
Zmienić kodowanie pliku językowego Joomfish tak aby był dostosowany do kodowania Twojej Joomla! Informacja o kodowaniu Joomli nie jest tajna ;) i możesz się nią spokojnie podzielić :D z innymi na tym forum tak aby uzyskac bardziej konkretne odpowiedzi na swoje pytania. Polecam też lekturę regulaminu forum.