PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup licencji w USA a VAT ?



TaMaX
31-01-2008, 18:15
Witam , chce zakupic licencje na wykorzystanie templatki.
Czy dobrze kombinuje:

Place np paypalem podana cene , prosze o wystawienie i przesalnie/faxowanie invoice. Place dodatkowo vat w polsce za zakup tej licencji (chyba 7% jest za licencje tego typu w pl).

Chodzi mi o to zeby wprowadzic sobie taki zakup w koszty.

pozdrawiam

moskita
01-02-2008, 17:05
Problem raczej dla księgowego.

Wielokrotnie mamy w firmie takie zakupy ale szczerze mówiąc nigdy nie pytałem księgowych czy VAT naliczają od tych zakupów.
Na tyle ile się orientuję - nie mam 1000% pewności - nie naliczasz żadnego VATu przy zakupie. Bo niby za co!? VAT to podatek od wartości DODANEJ zatem jeśli zakupiłeś towar bez VAT to bez VAT go masz.
Jesli jesteś VATowcem i chcesz towar odsprzedać musisz ten VAT naliczyć - zwykle w pełnej stawce.

Towar niezależnie od tego w kwocie takiej jaką zapłaciłeś jest Twoim kosztem.
Fakturę pewnie dostaniesz mailem i będzie to plik txt :) więc nie zdziw się. O pieczątkach, nipach czy podobnych polskich wynalazkach możesz zapomnieć ;)

nexus246
01-02-2008, 19:34
Nie chciałem się wymądrzać bo się kompletnie nie znam i te sprawy też zostawiam księgowej. Ale faktycznie też nigdy Vatu nie doliczałem i też kilka razy prosiłem mejlowo o podesłanie faktury przynajmniej na papierze firmowym i coby mój NIP dopisali :P