PDA

Zobacz pełną wersję : NIEPRAWDY...



foruser
01-02-2008, 12:58
Wpisuję ten tekst aby obalić mit, który kilkukrotnie słyszałem od innych.
Tak więc:
Nieprawdą jest, że Joomla nie daje sobie rady z większą zawartością katalogu głównego!!!
U mnie jest w sumie ponad 130 MB w katalogu głównym. Artykuły - około 200 i dodatki...
I wszystko bardzo dobrze śmiga! Tyle, że trzeba dać Joomli sznasę i stosować się do kilku rad:
- Miej zawsze zapasową kopię, na której prowadzisz eksperymenty.
- Czytaj Forum.
- Nie używaj dodatków z okresu wojen napoleońskich. Dotyczy Joomla 1.5 - każda wersja.
- Wersję "na czysto" aktualizuj przed każdą zmianą w zawartości. Nawet jak Ci się wydaje, że musi być OK.
- Jak dłubiesz w skrypcie, plik obrabiany powinien być jedynie kopią pliku "na serio".
Tyle na razie. Porady powstały na podstawie moich własnych błędów!
Dodatkowo:
Dzielmy się spostrzeżeniami, sukcesami i problemami. Pomaga to w rozwoju naszej wspólnej wiedzy. Ja wiele skorzystałem z Waszej wiedzy!
Pozdrawiam
www.donderland.pl (http://www.donderland.pl)

inkos
01-02-2008, 13:08
I wszystko bardzo dobrze śmiga! Tyle, że trzeba dać Joomli sznasę i stosować się do kilku rad:

Podpisuję się pod tym co napisałeś. Stosująć się do tych rad można uniknąc wielu problemów - także tych opisywanych na forum. ;)

nexus246
01-02-2008, 19:36
Co to oznaczy katalog główny?

Btw. wydajność Joomli znacznie spada przy dużej ilości artykułów (>kilkuset). Polecam przeprowadzenie testów obciążeniowych.

foruser
01-02-2008, 19:46
Do ponad 500 artykułów nie spada, bo testowałem na RC3.
A zdaje mi się, że Archiwizacja robi też swoje...
Katalog główny?
Hm... Katalog, w którym masz pliki Joomli :D... i pozostałe aplikacje.
Ukłony.

inkos
01-02-2008, 19:53
Btw. wydajność Joomli znacznie spada przy dużej ilości artykułów (>kilkuset). Polecam przeprowadzenie testów obciążeniowych.
Wszystko zależy od jakosci połączenia z serwerem MySQL. Sam testowałem to na różnych platformach. Od bezpłatnego, potem "taniego" hostingu po bardziej "profesjonalne" rozwiazania. I rzeczywiście w próbach obciążeniowych wydajność Joomli jest uzależniona od jakości połączenia i w pierwszych przypadkach była obniżona. Szybkośc działania zależy też od wielkości bazy czyli np. ilości artykułów w serwisie. Jednak nie czuję się tutaj "ekspertem" w tej dziedzinie tylko przedstawiam swoje doświadczenia. :)

foruser
01-02-2008, 20:01
Ja stoję na płatnym, porządnym serwerze.
I tu robiłem testy.
Przy większych ilościach artykułów (>500) nie miałem problemów.
A prędkość... Jak ze wszystkim.
Ale to nie zależy od Joomli :)
Pozdrawiam.

nexus246
01-02-2008, 21:14
Z ciekawości, jakim oprogramowaniem robiliście testy?

Viking
02-02-2008, 05:32
Jedna mała uwaga... Joomla! 1.5 jeszcze czas jakiś nie będzie szybsza niż 1.0. Polecam sprawdzić ;)

inkos
02-02-2008, 14:17
Z ciekawości, jakim oprogramowaniem robiliście testy?
W przypadku darmowych kont i taniego hostingu wystarczyła tylko próba "pracy" na zapleczu. Żaden program nie jest potrzebny jak takie serwerki są po prostu przeciążone. ;)