PDA

Zobacz pełną wersję : przypisanie konkretnego stylu do newsow



ździch
01-02-2008, 22:15
witam,
Mam problem, uzytkownicy - admini wrzucaja informacje na zasadzie kopiuj wklej. Nie mam zdefiniowanych zadnych styli w tinymce, ale tez specjalnie mi na nich nie zalezy. Chcialbym miec po prostu opcje zdefiniowanie jednego, jedynego sposobu pisania. Proble z kopuj wklej jest taki, ze co chwila jest inna czcionka, wielkosc, rodzaj. to jest naprawde denerwujace, kiedy trzeba po ludziach poprawiac, kopiujac to do notatnika, a pozniej znowu do tiny.
Mial ktos taki rpoblem ? nie wierze ze nie :)

inkos
01-02-2008, 23:00
Mial ktos taki rpoblem ? nie wierze ze nie :)
Zmienic administratorów ;) jak nie wiedzą co to jest jeden styl czcionek na witrynie. :D

A tak całkiem serio to polecam stosowanie rozszerzonej metody do kopiowania tekstów do joomla czyli: zaznacz tekst, kopiuj do systemowego notatnika, zaznacz wszystko, i z notatnika kopiuj do Joomla i dopiero formatuj. W szczególności dotyczy to tekstów z innych stron, worda itp. - odpada problem dziwnego formatowania jakie przenoszone jest przy tradycyjnym kopiuj/wklej a czasem widoczne jest na różnych stronach opartych nie tylko na Joomla.

Na koniec proponuje też mniej drastyczne rozwiązanie - stworzenie jednego stylu który będzie do wyboru w edytorze. Wtedy administratorom pozostanie tylko ewentualne wyrównanie tekstu w którąś stronę i po sprawie. :)