PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5 Stable - kila pytań początkującego



chrzanek
02-02-2008, 18:42
Witam,
pracuję obecnie nad pewną stronką, zainstalowałem bez większych problemów J 1.5 Stable ale , że instalacja to nie koniec roboty to mam kilka pytań dotyczących wprowadzenia kilku modyfikacji;

1) gdzie opisane jest wyświetlanie artykułu na pierwszej stronie, chodzi mi o to żeby wywalić ikony e-mail/pdf, datę dodania przenieść na dół i linka "czytaj więcej " dać z lewej na prawą stronę. Jest kilka opcji przy tworzeniu artykułu ale odnoszą one efekt jedynie gdy już się czyta artykuł a nie na pierwszej stronie.

2) da się jakoś wyłączyć Login Form już po zalogowaniu ? chciałbym, że okienko z tym modułem po zalogowaniu zniknęło a w Tip Menu pojawił się jedynie przycisk "Logout" - i co muszę podpiąć pod ten przycisk aby automatycznie nastąpiło wylogowanie, wstępnie jak podłączyłem Logout z modułu Mainmenu to pojawia się jeszcze strona z potwierdzeniem.

3) Mam już wstępnie zlokalizowaną wersję, przynajmniej to co widzi użytkownik, jednak gdzie są zapisane nazwy dni tygodnia i miesiąca, w dacie dodania artykułu ciągle czytam wednesday, january itp. W którym pliku należy to spolszczyć ?

4) Co zrobić aby do rejestracji nie było wymagane imię i nazwisko użytkownika a jedynie nick, hasło i e-mail ? oraz aby użytkownik mógł dodawać avatary? Czy potrzebny jest inny moduł rejestracji ??


5) mam też dziwny problem z artykułami, jeżeli jest ich więcej na stronie to jeden wyświetla się obok drugiego, zazwyczaj ostatni obok przed ostatniego lub przedostatni obok 3 od końca, gdzie szukać przyczyny ??

6) jak zainstalować Menalto Gallery G2 ??

stronka: www.samiec.net (http://www.samiec.net)
Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

zwiastun
02-02-2008, 21:59
Kochany! Jak dodasz jeszcze kolejnych 20 pytań, to już na blank możesz być pewny, że otrzymasz odpowiedzi. Jeśli nie korzystałeś nigdy z forum, polecam lekturę regulaminu. Jeśli korzystałeś z takich, na których można w jednym poście stawiać kilka problemów, to też przeczytaj regulamin tego forum.

Poza tym: co naprawdę wiesz o Joomla? w tym o Joomla 1.5, żeby się porywać na zastosowanie rzeczy do której nie masz pomocy i przez jakiś czas jej mieć nie będziesz?
Pytanie 5 świadczy o tym, że raczej niewiele. Nie lepiej skorzystać z Joomla 1.0? Sprawdzone, opisane

benio07
03-02-2008, 08:34
Niewiele Ci mogę pomóc , ale interesuje mnie jakiego dodatku użyłeś do wyświetlenia filmu z YouTube . Jezeli mozesz to wskaż skąd pobrałeś .

chrzanek
03-02-2008, 23:23
Kochany! Jak dodasz jeszcze kolejnych 20 pytań, to już na blank możesz być pewny, że otrzymasz odpowiedzi. Jeśli nie korzystałeś nigdy z forum, polecam lekturę regulaminu. Jeśli korzystałeś z takich, na których można w jednym poście stawiać kilka problemów, to też przeczytaj regulamin tego forum.

Poza tym: co naprawdę wiesz o Joomla? w tym o Joomla 1.5, żeby się porywać na zastosowanie rzeczy do której nie masz pomocy i przez jakiś czas jej mieć nie będziesz?
Pytanie 5 świadczy o tym, że raczej niewiele. Nie lepiej skorzystać z Joomla 1.0? Sprawdzone, opisane

Tak się składa, że czytałem regulamin znalazłem tam również taki zapis:


Nie należy umieszczać żadnych osobistych komentarzy, nie związanych z tematem. Wiesz - odpisujesz - nie komentujesz. Nie wiesz - nie piszesz. Zwracanie uwagi, że sprawa jest banalna lub szeroko opisana w pomocy również powinno wyglądać kulturalnie i zawierać choćby minimalną wskazówkę, jakich słów kluczowych powinien użyć autor, lub symboliczne www.joomla.pl/pomoc . Zleceń nie komentujemy publicznie.


Więc dzięki za pomoc.

Nie mając wcześniej styczności z Joomla wolę od razu zacząć się uczyć od wersji 1.5 niż potem znów tracić czas na przyswajanie kolejnej wersji przy przesiadce która pewnie byłaby nieunikniona.

Troszkę posiedziałem i część problemów już rozwiązałem, sam. Widzę, że i nad resztą muszę sam główkować, pewnie to i lepiej, bo przy okazji się czegoś nauczę.



Niewiele Ci mogę pomóc , ale interesuje mnie jakiego dodatku użyłeś do wyświetlenia filmu z YouTube . Jezeli mozesz to wskaż skąd pobrałeś .

Nie używałem żadnego dodatkowego komponentu, po prostu w edytorze wiadomości w trybie HTML wkleiłem linka generowanego przez YouTube do umieszczania treści na własnej stronie.

Covall9
04-02-2008, 12:32
regulaminy mają to do siebie że admin ma zawsze racje a zwiastun to admin :)
bot youtube z extensions.joomla.org- masa tego jest bez problemow

3 strony A4 i może by ktoś pomógł ale nie sądzę. przerób całe joomla.pl i bedziesz wiedział - po to ta strona istnieje chyba.

zwiastun
04-02-2008, 13:44
Ad. Chrzanek
hmmm. Urażony? To takie polskie!
Dotknięty? A czym, możesz to napisać, skoroś już zaczął?
I czemu ma służyć cały ten cytacik z regulaminu?

Ja zwykłem odbierać przede wszystkim informacje przekazywane wprost, a nie filtrować je przez własne najczęściej nieuprawnione domysły.
Chciałem odpowiedzieć przysłowiem o takim co podziękuje i o takim, co się obrazi, ale darowałem sobie. Z moich rad korzystać nie musisz, nawet gdy - jak w Twoim przypadku - na 100% są najlepsze.
Może to Cię przekona: odwiedź joomla.org i odpowiedz sobie, dlaczego działa na Joomla! 1.0. Czy sądzisz, że przesiadka była za trudna dla projektantów?

chrzanek
04-02-2008, 14:26
Ad. Chrzanek
hmmm. Urażony? To takie polskie!
Dotknięty? A czym, możesz to napisać, skoroś już zaczął?
I czemu ma służyć cały ten cytacik z regulaminu?

Ja zwykłem odbierać przede wszystkim informacje przekazywane wprost, a nie filtrować je przez własne najczęściej nieuprawnione domysły.
Chciałem odpowiedzieć przysłowiem o takim co podziękuje i o takim, co się obrazi, ale darowałem sobie. Z moich rad korzystać nie musisz, nawet gdy - jak w Twoim przypadku - na 100% są najlepsze.
Może to Cię przekona: odwiedź joomla.org i odpowiedz sobie, dlaczego działa na Joomla! 1.0. Czy sądzisz, że przesiadka była za trudna dla projektantów?

Nie jestem obrażony, za stary jestem na to, chciałem Ci tylko uświadomić, że mi samemu wypominasz regulamin a Twoja wypowiedz nie do końca pod niego podpada.

Choć przyznać muszę, że że z jednym problemem mi pomogłeś:


Poza tym: co naprawdę wiesz o Joomla? .......
Pytanie 5 świadczy o tym, że raczej niewiele. Nie lepiej skorzystać z Joomla 1.0? Sprawdzone, opisane

Ta wypowiedzią naprowadziłeś mnie, że sprawa jest banalna a ja szukałem błędu w formatowaniu wiadomości.

Pewnie nie raz będę się jeszcze przeklinał ale pozostanę przy wersji 1.5, może po prostu lubię wyzwania.... a wyzwaniem teraz jest zalogowanie sie do panelu :(

zwiastun
04-02-2008, 14:36
Nie wiem, co to ma być za strona, więc trudno przekonywać.
Zobacz jeszcze, co napisałem tutaj: http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=61052#post61052
Najogólniej: strona prywatna, niewielkie przez jakiś czas zapotrzebowanie na rozszerzenia - jeden i drugi wybór dobry. Ale strona, na której sobie na wpadki pozwolić nie można - jakiejkolwiek firmy, jakiejkolwiek instytucji - bez wsparcia informatycznego nie ryzykowałbym, a i ze wsparciem tylko wówczas, gdybym miał dobrego programistę.
A migracja z Joomla 1.0 na Joomla 1.5 możliwa w każdym momencie, nieskomplikowana (skrypt igracyjny przygotuje komponent w Joomla).
Nauka? Czego się łatwiej nauczyć? Opisanego czy nie opisanego, bardziej skomplikowanego czy mniej?