PDA

Zobacz pełną wersję : [MAMBO] HTML we FrontPage



shimekk
03-02-2008, 01:38
Witam,
Mam problem gdyż chcę aby strona główna mojego serwisu nie była w formie bloga lecz ma zawierać stałą informacje (html)...
Niestety nie wiem jak to zrobic - mogę liczyć na pomoc ?

pzdr

inkos
03-02-2008, 01:57
Niestety nie wiem jak to zrobic - mogę liczyć na pomoc ?
A dlaczego używasz Mambo zamiast nowszej wersji Joomla 1.0.13? Jeśli to nowa instalka to proponuję instalację Joomli. Pytam bo nie wszystko jest identyczne więc uprzedzam przed zadawaniem kolejnych pytań. Jeśli interesuje Cię dalsza praca na Mambo to przeszukaj także strony dotyczące tego systemu.

Co do pytania to tak możesz liczyć na pomoc gdyż temat ten był wielokrotnie poruszany więc wystarczy odnaleźć garśc informacji w przypadku Joomla na pomoc.joomla.pl (http://pomoc.joomla.pl) albo w opcji szukaj w górnej części strony tego forum.

Dylek
03-02-2008, 08:48
inkos: a po czym wniosles ze uzywa STARSZEGO Mambo, zamiast nowszej Joomli?

shimekk: dodaj sobie np. artykul statyczny, wklep w niego swoje tresci i ustaw link do niego jako pierwsza pozycje w mainmenu. Inna sprawa, ze jak w kategorii, ktorej blog bedzie Ci sie wyswietlal na pierwszej stronie bedziesz mial tylko jeden artykul - efekt bedzie podobny :)

zwiastun
03-02-2008, 11:46
1. Startową stroną witryny może być dowolna strona, niekoniecznie generowana przez komponent Strona startowa (FrontPage). A więc i strona z materiałem (artykułem) statycznym. Wystarczy tę pozycję umieścić jako pierwszą w głównym menu witryny.
2. Drugie rozwiązanie zaproponowane przez Dylka również warto rozważyć: całą treść, którą chcesz wyświetlać na swojej stronie startowej umieszczasz jako część wstępną (wprowadzającą) artykułu, w części Tekst główny nie umieszczasz niczego. Oznaczasz ten artykuł do publikacji na stronie startowej, a w komponencie Strona startowa umieszczasz go na pierwszym miejscu.

To jeszcze nie wszystko - w parametrach pozycji menu ustalasz, że chcesz wyświetlać 1 wprowadzenie, 0 wstępów i tyle odnośników do pozostałych artykułów, ile chcesz.

Co zyskujesz?
Masz to, co chcesz, a ponadto skróty dla użytkowników (odnośniki) do artykułów, które uznajesz za szczególnie ważne, oznaczając je do publikacji na stronie startowej. W każdej witrynie, no może poza niewielkimi wizytówkami firmowymi) jest to sensowny wybór.
Jeśli ponadto chcesz, aby kolejność odnośników zmieniała się w miarę dodawania nowych artykułów, a więc aby starsze spadały na dalsze pozycje, a równocześnie stały materiał był zawsze na pierwszym miejscu, oznacz jego kolejność liczbą ujemną (w komponencie Strona startowa albo - jeśli to się nie powiedzie, wprost w bazie danych)

inkos
03-02-2008, 12:10
inkos: a po czym wniosles ze uzywa STARSZEGO Mambo, zamiast nowszej Joomli?
Co do konkretnej wersji Mambo nikt nie może być w 100% pewien bo i linka do strony nie ma. ;) Za to z tematu wątku wiemy że sprawa dotyczy Mambo. :) A pisząc o "nowszej Joomla" chciałem shimekk-a zaprosić do "przesiadki" na Joomla. ;)

Dylek
04-02-2008, 11:27
Tylko po to, zeby sobie ustawil artykul na glownej stronie? Mambo tez to potrafi :)

shimekk
04-02-2008, 18:39
ok,
juz iwem o co w tym wszystkim chodzi,
ustawilem sobie jako stronę główną blog,
ale chciałem jeszcze dodać okienko logowania do tego
tak jak było na pierwszej stronie głównej...
Jak to zrobić ??