PDA

Zobacz pełną wersję : 2 w 1?!



yogi
06-11-2005, 12:13
Witam
Mam takie pytanko skierowane do bardziej zaawansowanych urzytkownikow jomala. Mianowicie potrzebowal bym postawic 2 stronki na jednym enginie jomala. Stronki te sa o tej samej "charakterystyce", bardzo duzo elementow beda mialy wspolnych. Z layoutem jak wiadomo nie ma problemu 2 rozne templaty, z pozycjami w menu rowniez. Mam niestety problem z body. Jak zmusic jomale do wyswietlania roznych frontpage?! Jest to wogole mozliwe, moze jakies wolne przemyslenia, jakiekolwiek pomysly, co sie komu nasunie.

donut
06-11-2005, 17:04
moja propozycja:

stworz osobne menu - ktore bedzie opublikowane tylko dla wybranych stron - czy li zgodnie z pozycjami w menu

czyli przypiszesz tez konkretna templatek konkrertnemu linkowi menu

moze zadziala...

yogi
07-11-2005, 20:27
Ok to troche jeszcze bardziej zamieszajmy, beda zapiete 2 rozne domeny jakies pomysly jak wyswietlic userowi poprawna strone (dobry template i dobre menu). Moj pomysl - ramka gdzie jej zrodlo to odpowiedni link w stylu &template=temp1, ma to jednak taki maly minusik - adres w przegladarce nigdy sie nie zmieni....:)

zwiastun
07-11-2005, 22:30
Yogi napisał


Mianowicie potrzebowal bym postawic 2 stronki na jednym enginie jomala. Stronki te sa o tej samej "charakterystyce", bardzo duzo elementow beda mialy wspolnych. Czyli mniej więcej tak: chciałbyś, żeby kawałkiem jednego samochodu jechac w dwa różne miejsca z tymi samymi pasażerami, z tym, że wedle woli pasażerowie raz sobie będą w jednym mijcu, innym razem w drugim.

Hmm
Takich zaaawansowanych cudaków to raczej nie znajdziesz ani na tym forum, ani na innym.

yogi
07-11-2005, 22:49
Yogi napisał

Czyli mniej więcej tak: chciałbyś, żeby kawałkiem jednego samochodu jechac w dwa różne miejsca z tymi samymi pasażerami, z tym, że wedle woli pasażerowie raz sobie będą w jednym mijcu, innym razem w drugim.


Bardziej by Ci co siedza po lewej mieli inne widoki niz ci z prawej, wnetrze samochodu pozostaje bez zmian. Nawet wydaje mi sie, ze jest to do zrobienia no coz dopóki nie sprobuje to sie nie dowiem. Troche za malo sie jeszcze "bawilem" jomala.

zwiastun
07-11-2005, 23:03
No to przyjmij, co Ci odpowiedziałem. To se ne da. To nie jest multisystem

linksworld
08-11-2005, 15:49
Skoro masz dwie domeny, zrób dwie instalki z innym prefiksem b. danych i wszystko!, w tym jedną w jakimś podfolderze.

yogi
08-11-2005, 19:10
Z dwoma instalkami nie ma najmniejszego problemu, ale juz wiem ze nie chce mi sie przepisywac elementow, ktore beda wspolne, co wazniejsze beda caly czas dochodzily. Robic jakies automaty, ktore to beda przepisywaly - w sumie nie problem, ale jak cos w jomali sie zmieni to ja tez bede sie musial dopasowywac. Jestem osoba leniwa, wole troche dluzej poglowkowac (moze i przekonac sie ze sie nie da) niz potem sie martwic czy cos sie nie rozjerzdza.