PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobic uniwersalna zakładke kontakt



Qbik
03-02-2008, 16:38
Chciałbym żeby wyglądała w taki sposób jak opis Kategorii kontakt, ale bez spisu osob widac to pod tym linkiem http://wikaro.pl/Joomla-1.5.0/index.php?option=com_contact&view=category&catid=12&Itemid=30

Niestety jak usune sam kontakt (ktorego nie chce miec) to intro kategori sie nie wyswietla :(

Jak zrobić żeby pokazały się informacje takie jak w tej chwili (bez spisu kontaktów) + formularz do wysłania maila

Czy jest mozliwość usuniecia nazwy kategorii (nie mogę tego nigdzie znaleźć), a nie wyglada to zaciekawie

Moge to zrobić jako artykuł + formularz (tylko czy jest jakiś moduł do robienia formularzy w joomla 1.5?
Moze jest jakiś moduł żebym mógł dodac znaczniki html to dopisze sam taki formularz.

zwiastun
03-02-2008, 17:05
Proponuję zdobyć co nieco więcej wiedzy o Joomla w ogóle, o Joomla 1.5 w szczególności, a potem zabierać się za modyfikacje. Wydanie jeszcze nie ostygło po gotowaniu, a już chciałoby się porad, jak przebudować standardową formę prezentacji.
Ale skoro chcesz: Joomla korzysta z wzorca projektowego MCV. W katalogu komponentu znajdziesz skrypty, które definiują widok i standardowe (default) rozmieszczenie (layout). Mieszaj sobie do woli!

Qbik
03-02-2008, 17:28
właśnie próbuję tą wiedzę zdobyć, stąd moje pytanie

niestety na temat wersji 1.5 nie ma jeszcze za dużo informacji.
Jeśli jest jakaś publikacja lub manual godny polecenia to z chęcią się z nią zapoznam

Co do mojego problemu to chce tylko wstawić np własny formularz kontaktowy w artykuł (lub zrobić cos na zasadzie include), ale nie moge znaleźć modułu od formularzy, który dał by się zainstalować :(

Stąd moje pytanie o możliwość wstawienia formularza zrobionego w standardowy sposób (html +PHP) lub chociaż wstawienie czegoś za pomocą include

zwiastun
03-02-2008, 17:43
Tak się składa, że tego Joomla! robią wolontariusze z całego świata. Ale za core odpowiada bardzo ścisłe grono Core.
Nie oczekuj więc, że znajdziesz tutaj doradców z Core, bo ich tu nie ma. Możesz spróbować na forum joomla.org. Bo to tak, jak w Kaczce Dziwaczce, co w aptece prosiła mleka pół deka!
PS - dokumentacja, jaka jest, widać na joomla.org, widziałem również na zamówienie podręcznik dla programistów w języku angielskim oczywiście. Bodaj w Amazon autorstwa chyba LeBlanca

CaRgO24
02-01-2010, 22:31
piszesz artykuł i dodajesz odnośnik do pojedynczego artykuły w menu