PDA

Zobacz pełną wersję : maxcomment, sondy, i inne comy - problemy w joomli z UTF



procek
03-02-2008, 21:40
Mam Joomlę 1.0.13 UTF-8 i ciągle mam kłopoty z polskimi znakami... O ile brak ich w sondach można jeszcze przeżyć, to już w maXcomment nie :( Co zrobić, żeby były polskie znaki? Powiadomienia na maila przychodzą mi ładnie z ogonkami, a na stronie są już tylko pytajniki :( Bazę mam na UTF, więc to chyba problem komponentu... Jak to naprawić? Z Akkocomment zrezygnowałem, bo było to samo :/

inkos
03-02-2008, 21:45
Mam Joomlę 1.0.13 UTF-8 i ciągle mam kłopoty z polskimi znakami... Jak to naprawić?
Temat był wielokrotnie poruszany na forum. Użyj opcji szukaj w górnej części witryny forum. W skrócie: Joomla UTF to komponenty UTF, Joomla ISO komponenty ISO. Jak nie zgadzają się wersje plików językowych to przekodować je np. Gżegżółką. Co i jak zostało już opisane na tym forum. Poszukaj a znajdziesz pełną odpowiedź na Twój problem.

procek
03-02-2008, 21:53
Owszem! Masz rację :) Ale tylko wtedy, kiedy mam jakiś pliki php to sobie go przerobię i już mam menu komponentu bez krzaczków :) Ale co zrobić z maXcomment, skoro on czyta z bazy? Chyba w bazie już są jakieś problemy... Tylko takie tabele robi ten komponent?
-------------------------
Już naprawione! Trzeba uważać na ten latin_swedish! :)