PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja do 1.0.14RC1



morgoth6
04-02-2008, 10:59
Generalnie bedzie to pierwszy post mojej osoby na forum i mam nadzieje, ze w dobry dzial sie wstrzelilem.

Zastanawiam sie czy polska wersje joomli mozna zaktualizowac do 1.0.14RC1 ? Z tego co widze to oparta jest na JIE czyli na wydaniu zmodyfikowanym.

pozmu
07-02-2008, 11:46
Nie wiem czy można, ale trzeba:


ecurity Fixes
SECURITY [LOW] Fixed XSS issue in com_search
SECURITY [LOW] Fixed XSS issue in search results pages
SECURITY [LOW] Fixed multiple typos in back end com_content making array integer check ineffective
SECURITY [HIGH] Fixed CSRF issue allowing portal compromise - Administrator components.

Właśnie tego się obawiałem ściągając polską wersję :mad:

Update: oczywiście update do 1.0.14RC1 rozwala panel administracyjny... ale kogo to obchodzi?

inkos
07-02-2008, 13:00
oczywiście update do 1.0.14RC1 rozwala panel administracyjny... ale kogo to obchodzi?
Wersja RC jest wersją testową!. Jeśli dobrze przeczytałeś informację na joomla.org to powinieneś wiedzieć iż nie należy jej instalować na serwisach "produkcyjnych" tylko najpierw na testowym i po testach przenieś na serwis "produkcyjny". Jest wersją testową łatającą te kilka bardzo ważnych problemów ale niestety w oryginalnej paczce umieszczonej na joomla.org są błędy/niedoskonałości (stąd wersja RC ->testowa) które zostały wychwycone i omówione wraz z rozwiązaniami na głównym supporcie: forum.joomla.org.

Pełna polska wersja powstanie zapewne wtedy kiedy będzie już wydana oficjalna paczka z Joomla! 1.0.14.

W chwili obecnej możesz samemu zaktualizować swój serwis w oparciu o tą łatkę oraz poprawki z forum joomla.org. Wtedy wszystko działa poprawnie.

Następnym razem zanim zadasz kolejne pytanie i będziesz miał pretensje przeczytaj dokładnie informacje nie tylko na polskim ale i głównym supporcie Joomla!.:mad:

morgoth6
08-02-2008, 13:09
Geez, czemu wszyscy sa tutaj tacy nerwowi ? Pytanie przynajmniej po mojej stronie nie bylo ani zlosliwe ani podszyte niewiadomo czym. Poprostu bylem ciekaw czy taka aktualizacja jest mozliwa z uzyciem plikow z joomla.org i po odpowiedzi domyslam sie, ze nie a szkoda.

Pozostaje grzecznie poczekac na dzialajaca wersje. Przyznam sie, ze myslalem o sprawdzeniu wersji 1.5 ale lepiej chyba troche poczekac az owa sie ustabilizuje ew. migracja nie powinna byc jakos bardzo klopotliwa.

inkos
08-02-2008, 13:24
Geez, czemu wszyscy sa tutaj tacy nerwowi?
Wszyscy czekaja na polska J! 1.5 :)


Przyznam sie, ze myslalem o sprawdzeniu wersji 1.5 ale lepiej chyba troche poczekac az owa sie ustabilizuje ew. migracja nie powinna byc jakos bardzo klopotliwa.
Jest już Joomla 1.5.1. więc warto poczekac chwilę z przenosinami na 1.5 gdyż z pewnością pojawi się jeszcze kilka podwersji z małymi poprawkami.

pozmu
11-02-2008, 23:55
Wersja RC jest wersją testową!. Jeśli dobrze przeczytałeś informację na joomla.org to powinieneś wiedzieć iż nie należy jej instalować na serwisach "produkcyjnych"

Cytat z forum Joomla.org:
Topic: Joomla! 1.0.14 RC1 Released [...]
Since this release fixes security vulnerabilities, once you have verified on a backup of your site that everything works as expected we suggest that you upgrade your live site to this release.





Następnym razem zanim zadasz kolejne pytanie i będziesz miał pretensje przeczytaj dokładnie informacje nie tylko na polskim ale i głównym supporcie Joomla!.:mad:

W świetle odpowiedzi na wcześniejsze zarzuty pragnę Tobie zaproponować postępowanie wg tego właśnie schematu:cool:

Anyway jest już ostateczna wersja wersji 1.14

inkos
12-02-2008, 00:18
Cytat z forum Joomla.org:
Dziekuję za cytat - potwierdził on tylko mój wcześniejszy post. Przeczytaj go dokładnie (a nie tylko ostatnią linijkę) to z pewnościa zrozumiesz to co ja napisałem. Oba dotyczą tej samej sprawy i informują co należy zrobić aby później nie pisać na forum:

update do 1.0.14RC1 rozwala panel administracyjny
Ale to jest już drobny szczegół. :)

Anyway jest już ostateczna wersja wersji 1.14
Nie ma i raczej w tym roku nie będzie. ;) Wkrótce pojawi się natomiast wersja 1.0.14 która zostanie spolonizowana więc aktualizacja do wersji wymienionej przez Ciebie czyli 1.14 nie nastąpi szybko. Choć kto wie co tam Core wymyśli. :D

pozmu
13-02-2008, 22:42
Dziekuję za cytat - potwierdził on tylko mój wcześniejszy post. Przeczytaj go dokładnie (a nie tylko ostatnią linijkę) to z pewnościa zrozumiesz to co ja napisałem. Oba dotyczą tej samej sprawy i informują co należy zrobić aby później nie pisać na forum:

Ale to jest już drobny szczegół. :)

Sorry, ale zupełnie nie rozumiem... Natychmiastowy upgrade był konieczny. Ludzie jadący na 1.0.13 proszą się o zhackowanie.


Nie ma i raczej w tym roku nie będzie. ;) Wkrótce pojawi się natomiast wersja 1.0.14 która zostanie spolonizowana więc aktualizacja do wersji wymienionej przez Ciebie czyli 1.14 nie nastąpi szybko. Choć kto wie co tam Core wymyśli. :D
Mój błąd :eek:

inkos
13-02-2008, 22:54
Sorry, ale zupełnie nie rozumiem... Natychmiastowy upgrade był konieczny. Ludzie jadący na 1.0.13 proszą się o zhackowanie.
Tak. Zgadzam się z tobą upgrade jest konieczny. Nie mówiąc już o stronach pracujących nadal na jeszcze wcześniejszych Joomla!.

Aby już zakończyć tą rozmowę to podsumujmy. :)

Strony oparte o Joomla 1.0.13 są do aktualizacji którą najlepiej jest NAJPIERW wykonać na serwisie testowym aby sprawdzić czy wszystko jest ok a dopiero gdy upewnimy się że wszystko jest w porządku przeprowadzić taki sam upgrade na "produkcyjnym" serwisie istniejącym w sieci. Wtedy unikniemy problemów w stylu "rozwalone zaplecze". :)

BTW: Angielska paczka z Joomla 1.0.14 jest już dostępna od 2 dni na joomla.org.

pozmu
13-02-2008, 23:01
Nie unikniemy problemów tego typu, bo nadpisujemy polską wersje wersją oryginalną i klops...

inkos
13-02-2008, 23:14
Nie unikniemy problemów tego typu, bo nadpisujemy polską wersje wersją oryginalną i klops...
Prawda. :( Cóż Joomla 1.0.14-PL a także w wersji JIE to kolejne pilne zadanie po polskiej J!1.5.x.

morgoth6
15-02-2008, 12:45
Przyznac sie musze, ze i ja czekam z niecierpliwoscia.