PDA

Zobacz pełną wersję : Grupy użytkowników - Jak zmienić/dodać - PROBLEM



ziomekkk
04-02-2008, 22:43
Witam,
Mam zainstalowana Joomle! 1.5, i w tej wersji sa grupy uzytkownikow takie jak:

- Public Front-end
- Regestered
- Author
- Editor
- Publisher
- Public Back-end
- Manager
- Administrator
- Super Administrator

I moje pytanie brzmi: czy sa jakies komponenty moduly pluginy POD 1,5 , albo moze jakos sie da w panelu amidna edytowac te grupy userow dodawac , kasowac

Bo potrzebuje dodac range "Uploader" który bedzie mogl dodawac artykuly bez zatwierdzania przez amdinistratorow i bedzie mogl edytowac TYLKO swoje artykuly

Niestety Ranga edytor i publisher umozliwia osobie edytowanie WSZYTSKICH artykulow czego nie chce.

Bardzo dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

ziomekkk
08-02-2008, 02:15
Prosze o pomoc :(

inkos
08-02-2008, 02:24
Prosze o pomoc :(
Propozycją jest tylko JACLPlus Pro v1.5.0 Stable Component for Joomla! 1.5.0 Stable dostępny na tej stronie: http://www.byostech.com/. Komponent jest komercyjny.

ziomekkk
08-02-2008, 02:30
czyli jedyna opcja to zakup tego komponentu JACLPlus Pro v1.5.0 ??

yama
08-02-2008, 02:35
na teraz pod 1.5 raczej tak, ogolnie grupe narzedzi do zarzadzania znajdziesz tu:
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1782/Itemid,35/

Tadeusz1987
05-06-2008, 00:14
Miałem taki sam problem i trochę się zawiodłem, że tutaj nie znalazłem odpowiedzi. Ale sam troche pogrzebałem.. i wyniuchałem conieco. Z tymże ja posiadam Joomle 1.0.15 zatem nie wiem jak to będzie działać w 1.5.

Zmian musisz dokonać w /components/com_content/content.php



// Editor usertype check
$access = new stdClass();
#
$acl->_mos_add_acl( 'action', 'publish', 'users', 'editor', 'content', 'all' );
#
$acl->_mos_add_acl( 'action', 'publish', 'users', 'author', 'content', 'all' );
#
// ---------------------------------------------------------------------------
#
$access->canEdit = $acl->acl_check( 'action', 'edit', 'users', $my->usertype, 'content', 'all' );
#
$access->canEditOwn = $acl->acl_check( 'action', 'edit', 'users', $my->usertype, 'content', 'own' );
#
$access->canPublish = $acl->acl_check( 'action', 'publish', 'users', $my->usertype, 'content', 'all' );


Autorzy i Editorzy mogą publikować i edytować własne artykuły. Różnic w możliwościach tych dwóch grup nie zauważyłem, no ale coś za coś.

crazyluki
05-06-2008, 00:34
super rozwiązanie - łatwe i proste - moim zdaniem - bomba jeśli faktycznie działa;)