PDA

Zobacz pełną wersję : W sprawie licencji joomla



zupek
05-02-2008, 22:17
Witam, mam pytanie do wszystkich na forum. Ostatnio dostałem mailem ofertę od jednej z firm, która oferuje mi wykonanie strony internetowej w oparciu o CMS. Pomyślałem sobie, no dobra może warto. Wszedłem na stronę tej firmy http://www.mard.pl/ i zapoznałem się z ofertą oraz tajemniczym CMS, który okazał się przerobioną Joomlą. Czy w tym przypadku warto zaufać i skorzystać z tej oferty?

ogr1978
05-02-2008, 22:27
huh,
Byłem, zobaczyłem, załamałem się. I Ty się jeszcze pytasz czy zaufać?? Komu zaufać?? Komuś kto już podszył sobie czyjąś pracę?? Takim ludziom sie nie ufa !!
Ktoś taki nie powinien nosić miana Webmastera. Dzisiaj podszywają się pod czyiś CMS , jutro podszyją się pod Ciebie:)
A dla mnie ktoś powinien się tym przypadkiem zainteresować.

Myślę , że już sam potrafisz sobie odpowiedzieć.

Pzdr ogr :)

inkos
05-02-2008, 23:03
zapoznałem się z ofertą oraz tajemniczym CMS, który okazał się przerobioną Joomlą. Czy w tym przypadku warto zaufać i skorzystać z tej oferty?

Jesli masz czas aby zapoznać się z podstawami Joomla opisanymi na pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl a także własny serwer (jest wiele ofert - nawet niedawno był jeden wątek na tym forum w tym temacie), trochę wolnego czasu aby do tego wszystkiego na początek wyszukać sobie jakis szablon z darmowych albo płatnych a pozniej stworzyc cos wlasnego. Do tego opanowane trochę umiejętności z zakresu tworzenia stron internetowych to zamiast korzystać z takich dziwnych rozwiązań w których nawet nie można być pewnym iż ta ich "wersja" opiera sie na najnowszych paczkach lepiej rozpocząć przygodę z Joomla samemu. Od czasu do czasu kiedy zostaniesz naprawdę "przyparty do muru" skorzystać z wiedzy zawartej na tym forum.

Dla mnie nie warto korzystać z usług firm które nawet nie potrafią uszanować czyjejś pracy tylko działają tak jak opisał to ogr1978.

Co innnego to firmy/osoby które oferują pomoc przy zainstalowaniu i skonfigurowaniu Joomla. Nie wiesz nie umiesz nie masz czasu aby korzystać z zasobów pomocy, chcesz to mieć szybko i bezboleśnie płacisz komuś za stracony czas i wykonaną usługę a nie za kradzież własności intelektualnej. Takie ogłoszenie o skonfigurowaniu witryny czy też o jej kompleksowym wykonaniu możesz zamieścić i na tym forum w "Zlecę...".

A co do tego przypadku to rzeczywiście ktoś powinien tym się zając.

nexus246
05-02-2008, 23:09
Dobra a tak z konkretów które pewnie Cię interesują. Ich strony mają kiepski i nieoptymalny kod HTML, ilość tabelek w ich własnej poraża. Teraz obowiazują nieco inne standardy.

Kupują szablony pewnie na jakimś template monster (chociaż ..... na template monster są o wiele lepsze ;)) za 50$ sztuka i wdrażają.

Także, jeśli masz budżet na stronę do 1000zł to jak najbardziej ;) jeśli trochę wyższe to poszukaj innych firm.