PDA

Zobacz pełną wersję : Doc man i inne



waz_2000
06-02-2008, 20:46
Chodzi o kodowanie. Joomla utf baza utf. Joomla działa są wszytkie polskie znaki i w artykułach i w menu. Problem występuje w Docman i fireboard. Docman utf do fireboard wgrałem polish.php i się poprawiło tzn całe menu się poprawiło ale jak coś dodam do forum czy do docmana to krzaczy co robić??

inkos
06-02-2008, 22:36
Chodzi o kodowanie. Joomla utf baza utf. Joomla działa są wszytkie polskie znaki i w artykułach i w menu. Problem występuje w Docman i fireboard. Docman utf do fireboard wgrałem polish.php i się poprawiło tzn całe menu się poprawiło ale jak coś dodam do forum czy do docmana to krzaczy co robić??
Podaj linka do strony i napisz jaka masz wersje tej Joomla? 1.0.13 czy starsza? I jakie wersje tych skłądników czyli docmana i fireboard i skąd ściągniete.

waz_2000
07-02-2008, 14:47
Joomla 1.0.13 wszystko z www.joomla.pl adresu strony nie podam bo instaluje wszystko od nowa, tylko poważnie rozważam joomle w kodowaniu iso. Chyba że coś poradzicie.

inkos
07-02-2008, 15:02
Joomla 1.0.13 wszystko z www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) adresu strony nie podam bo instaluje wszystko od nowa, tylko poważnie rozważam joomle w kodowaniu iso. Chyba że coś poradzicie.
Sprawdz czy bedzie działac poprawnie wersja ISO. Jeśli nie to napisz tutaj parametry Twojego serwera.

waz_2000
07-02-2008, 15:13
Ok dam znać za kilka dni co i jak.
Mam jescze jedno pytanie. Zakupiłem nowy serwer w innej firmie. I mam problem z instalacją joomla, mimo odpowiednich praw dostępu wywala mi brak możliwości zapisu http://www.strony-design.eu/installation/index.php
Chodzi o to że użytkownik apach nie jest dopisany do grupy mojego użytkownika czy coś takiego... jak to poprawić ??

inkos
07-02-2008, 15:32
Chodzi o to że użytkownik apach nie jest dopisany do grupy mojego użytkownika czy coś takiego... jak to poprawić ??
Ten problem był już obszernie opisany na forum. Sprawdź za pomocą "szukaj". :)

waz_2000
07-02-2008, 16:07
Może i był opisywany ale rozwiązania żadnego nie znalazłem. Jak wiesz o co chodzi to powiedz proszę...

zwiastun
07-02-2008, 16:58
Porozmawiaj na ten temat z administratorem serwera.
Pliki/katalogi przesłane przez FTP mają innego właściciela, niż tworzone przez Joomla! I odwrotnie. Ty tego nie zmienisz.