PDA

Zobacz pełną wersję : Ucięte FCKeditor + mały drobiazg



Raffael
31-03-2006, 15:25
Witam.
Po problemach z instalacją FCK, nastąpiły kolejne, tym razem dotyczące użytkowania tegoż edytora :>
Otóż edytor 'ucina' zupełnie niepotrzebnie sporą część z prawe strony, przez co niewidoczne są niektóre opcje. Dzieje się tak tylko na stronie, kiedy pisze tekst w panelu admina wszystko jest ok, cały edytor jest wyświetlany :>
Poniżej załączam zdjęcie pomocnicze ;]

http://img85.imageshack.us/img85/8959/fck6zf.jpg

Jeśli ktoś wie jak mi pomóc to prosiłbym o udzielenie mi takowej :>

I przytoczony w nazwie tematu drobiazg, jako iż mogę się posłużyć tym samym screenem :> Mianowicie: chciałbym pozbyć sie napisów "format", "czcionka", "rozmiar" przy dropdown boxach. Jak domyslam się jest to banalnie proste, ale mój problem tkwi w czymś innym. Otóż kiedy je usunę to nie będzie za bardzo wiadomo co to jest :> Dlatego chciałbym aby było tak samo jak w np. Wordzie, pole w dropdown boxie nie jest puste, ale wypełnione aktualnie używaną.. hm... opcją... np. w polu czcionka wpisane mamy: Arial, przez co wiemy, że jest to pole dot. czcionki i przy okazji, która czcionka jest aktualnie w użyciu ;)

Zamieszałem, wiem. Przepraszam ;) Jednak, jeżeli ktoś zrozumiał o co mi w tym bełkocie chodziło i potrafi na to jakoś zaradzić to byłbym wdzięczny :)

Raffael
01-04-2006, 15:04
nikt nie potrafi mi pomóc ? ;(

danieladrianka
01-04-2006, 16:31
co prawda nie uzywam tego edytorka ale:

1. sprawdz w ustawieniach jaką masz szerokość dla edytora - może jest zamała przezco nie widać go całego
2. hmm jesli to tylko na frontendzie takie rzeczy się dzieją - to może wina templatki która jest za wąska i nie pokazuje całego edytorka ??
3. co do tych pól w edytorze - pewnie i do zrobienia bo niby czemu nie, ale napewno nie tak łatwo i prosto jakby się chciało. Zapewne spora ingerencja w kod edytora.

Ogólnie nie wiem jak ci pomóc ale może moje rozważania cię na coś nakierują .
powodzenia.