PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria dla userów



DJInSeCT
06-02-2008, 23:26
Witam moi drodzy mam mały problem ponieważ chcialbym stwozyc w joomla portal w ktorym userzy mogliby zakladac wlasne galerie ktore wyswietlalyby sie w zakladce gallery co radzicie jaka galerie wybrac zeby sprostala moje oczekiwania z gory dziekuje i pozdrawiam.
Z poszanowaniem InSeCT

inkos
06-02-2008, 23:30
Witam moi drodzy mam mały problem ponieważ chcialbym stwozyc w joomla portal w ktorym userzy mogliby zakladac wlasne galerie ktore wyswietlalyby sie w zakladce gallery co radzicie jaka galerie wybrac zeby sprostala moje oczekiwania z gory dziekuje i pozdrawiam.
Sprawdź na extensions.joomla.org. Prawdopodobnie rozwiązania spełniające Twoje wymagania są tylko w wersji komercyjnej czyli płatnej.

DJInSeCT
07-02-2008, 14:23
Dzieki za szybką odpowiedź, lecz nadal nie wiem którą wybrać jeżeli chodzi o koszta to zapłacę ale musiałbym na 100% wiedzieć ze spełni ona moje oczekiwania. Szukałem nieco czytałem ale nadal nic nie ukrywam, że pomóc mi w szukaniu może ktoś byłby w stanie pomóc mi w tworzeniu tej stronki chodzi tylko o obsługę joomla wtedy moglibyśmy umówić się na jaką kwotę
Pozdrawiam

inkos
07-02-2008, 14:27
Dzieki za szybką odpowiedź, lecz nadal nie wiem którą wybrać jeżeli chodzi o koszta to zapłacę ale musiałbym na 100% wiedzieć ze spełni ona moje oczekiwania. Szukałem nieco czytałem ale nadal nic nie ukrywam, że pomóc mi w szukaniu może ktoś byłby w stanie pomóc mi w tworzeniu tej stronki chodzi tylko o obsługę joomla wtedy moglibyśmy umówić się na jaką kwotę
Galerie na extensions maja swoje dema - sprawdź je przez co uzyskasz odpowiedz na niektore z Twoich watpliwosci. Co do drugiej czesci Twojej wypowiedzi to jesli masz takie plany czyli zlecenie tych prac komus to daj ogloszenie w kategorii "Zlece...". Opisz jakie masz wymagania czego oczekujesz od zleceniobiorcy itp. Z pewnoscia ktos sie zglosi.

DJInSeCT
07-02-2008, 14:36
oki dzieki i sorki za mlyn pozdrawiam

yama
07-02-2008, 16:21
Na szybko dwie podpowiedzi:
1. komponent "spolecznosciowy" do joomla czyli communitybuilder ma plugin do obslugi galerii uzytkownika, pozwala uzytkownikom zakladac wlasna galerie, dodawac zdjecia i wyswietlac w profilu uzytkownika, prawdopodobnie mozna tez zebrac to pod jednym linkiem itg, nie wglebialem sie w to nigdy, ale wiem ze jest i dziala, nie wiem natomiast czy w zakresie, ktory bedzie Ci odpowiadal. Ale mysle ze i tak bedziesz zainteresowany tym komponentem wiec moze ta galeria "zalatwi" Ci problem.
2. Jeden z polularniejszych skryptow galerii - Coppermine ma mozliwosc zakldania przez userow galerii, wyswietlania ich na glownej itp, to jeden z bardziej rozbudowanych darmowych skryptow galerii. Jest kilka rozwiazan "mostów"/bridge miedzy joomla i coppermine pozwalajacych integrowac uzytkownikow, czyli zapewniajacych jedno zakladanie konta, logowanie itp, przyklad tego rozwiazania: http://353.wedrownik.net, tam uzytkownicy nie maja wlasnych galerii ale zobaczysz jak moze dzialac polaczenie.

corwin
07-02-2008, 21:38
Taką możliwość daje Ci Zoom Media Gallery:

Ściągniesz go sobie tutaj:

http://www.zoomfactory.org/


Jest to natywna galeria dla Joomla. Jeśli chcesz pobawić się w bridga to sprawdź jeszcze Gallery2 albo Coppermine.

Corwin

DJInSeCT
07-02-2008, 22:43
Dzieki za odpowiedz lecz nie do konca zrozumialem twojego posta sorry ale wyrażenia takie jak natywna i bridga nic mi nie mowią :/ Mogłbyś mi to jakoś objaśnić?

yama
07-02-2008, 23:21
natywna najprosciej to komponent napisany dla joomla, bridge/most to laczenie joomla z zewnetrznym/samodzielnym skryptem (np Coppermine jest skryptem galerii ktory dziala sam, taka joomla tylko ze galeria ;) i mozna go polaczyc z joomla za pomoca bridge, tak zeby dzialaly razem, zeby bylo jedno logowanie dla uzytkownikow a nie dwa, wspolne konto itp)

DJInSeCT
08-02-2008, 13:15
Acha spoko teraz to już jest mi wszystko jasne :)
Pozdrawiam